Otázky a odpovědi z trhu práce

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

nástup do práce
Dobry den,nastoupila jsem na namisto dotovane eu a jsem ve zkusebni dobe.Mam hlavni pracovni pomer na 11 mesicu.V praci me preradily na jinou provozovnu,moje pracovni doba je do 16 hod a kdyz ted dojizdim tak nestihnu vyzvednout dcerku ,ktera ma 8 let z druziny,ta je otevrena do 16.30.Muzu dat vypoved ve zkusebni dobe z duvodu pece o dite?jsem samozivitelka a hlidani nemam.V praci mi rekli ze pokud dam vypoved nebo oni mi daji nesmim se zaevidovat na up 6 mesicu,protoze jde o dotovane misto.Nevim si rady.Dekuji
blanka
Dobrý den, je pravda, že na ÚP byste se mohla na po 6 měsících. Nejlepší bude domluvit se se zaměstnavatel na zkrácení pracovní doby, např. o 1 hodinu, abyste stihla dcerku vyzvednout.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den,

na úřadu práce mi příště dají doporučenku k zaměstnavateli a do 3 bych měla absolvovat pohovor. Má zaměstnavatel povinnost mě do 3 dnů od doporučenky vzít. Co když mi nedají termín pohovoru ve stanovené lhůtě?
Pavlína Nováková
Dobrý den, na úřadu práce Vás určitě budou přesně informovat, jak si máte s doručenkou počínat. Předpokládám, že bude úplně stačit, pokud dojdete s doručenkou k zaměstnavateli a ten Vám na ni vyznačí datum pohovoru, příp. Vám do ní vepíše, že uvedené pracovní místo není pro Vás vhodné. Určitě se ale o všem poraďte s pracovníkem úřadu práce, který Vám bude vydávat doručenku.
Ještě Vám doporučuji, abyste se předem telefonicky spojila s kontaktní osobou zaměstnavatele a domluvila si přesně termín a čas setkání.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den, mám odpracovaných 11 mesicu a 18 dní. Nesplnuji podmínku na podporu v nezaměstnanosti. Od prosince nastoupim do nové práce, jelikož jsem těhotná, tak mě nový zaměstnavatel může dát brzy výpověď. Kolik musím odpracovat dní, abych splnila podmínky pro podporu v nezaměstnanosti.
Ivana
Dobrý den, obraťte se, prosím, na úřad práce.

listopad 2016

nástup do práce
Dobry den, mela bych dotaz. Dcera bude mit 02.12.2016 3 roky, měla bych od 05.12.2016 nastoupit do zamestnani, ale v te dobe budu s dcerou v nemocnici z duvodu operace, nasledna rekonvalescence by mela byt zhruba 2 mesice, nemohu proto nastoupit do prace ve vyse uvedenem terminu. Jake mam, prosim, moznosti...bud pozadat v praci o neplacene volno, coz se zamestnavateli moc nezamlouva, nebo jit na paragraf, ale ten je tusim jen na 9 kalendarnich dnu, nevim tedy, co bych mela delat po tom...o praci bych nerada prisla, pracuji u teto spolecnosti vice nez 10 let. Dekuji za pripadnou odpoved.
Jana
Dobrý den, jedinou možností je opravdu zažádat o neplacené volno mezi 3. a 4. rokem věku dítěte, s čímž opravdu zaměstnavatel nemusí souhlasit. Ošetřování člena rodiny byste tak dlouhou dobu nemohla čerpat. Pokud zaměstnavatel nebude souhlasit, nezbylo by Vám nic jiného než ukončit pracovní poměr.

listopad 2016

nástup do práce
Dobry den, mohu se zeptat zda ma zamestnavatel narok mi naridit si vzit dovolenou z budouciho roku, kdyz mi nezbyla dovolenoa na Vanoce 2016? Mame kancelar zaverenou a neplacne volne nam zakazali. Avsak ja cerpat dopredu dovolenou z roku 2017 nechci. Je v jejich kompetenci mi to naridit nebo je to proti zakonu prace? Mockrat dekuji za odpoved
Iva
Dobrý den, dovolenou na rok 2017 čerpat nemůžete, neboť Vám na ni ještě nevznikl nárok. Nejsnazší bude vzít si na tyto dny neplacené volno.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den,
k 30.10.2016 mi skončila pracovní smlouva, u stejného zaměstnavatele mi byla nabídnuta práce na DPP. Smlouvu jsem podepsala, budu si sama platit zdrav. pojištění. Mám v tomto případě nárok na podoru z ÚP? Mohu si vydělávat na DPP a přitom se registrovat na ÚP a pobírat podporu? Děkuji
Daniela
Dobrý den, na úřadu práce se zaregistrovat můžete, ale po dobu práce na DPP Vám nenáleží podpora v nezaměstnanosti. Pokud Váš výdělek za měsíc nepřekročí 10 000 Kč brutto, budete si muset uhradit sama zdravotní pojištění.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den, chci Vás poprosit o radu. Nastoupila jsem do práce, kde mi byl slibovaný Hpp, tak se bohužel nestalo, místo toho byla vystavena smlouva na Dpp s platem 10000 Kč. Smlouva je uzavřena od 7.11-30.11.2016. Dobrá, rozhodl se tak zaměstnavatel, ale samozřejmě se mi to nelíbí, jelikož mi paní řekla že mi takhle může smlouvu vystavovat stále, dokud se nerozhodne vystavit Hpp. Myslím že vím co tím sleduji a tak se chci zeptat, když mám smlouvu na Dpp ve zmíněné době s tím, že můžu oddělat max 20 hod týdne, za odměnu 10 000 Kč. Je to tak že do konce jsou cca 3 týdny od nástupu, oddělám 60 hod.cca za tu částku na smlouvě? Děkuji moc za odpověď.
Doro
Dobrý den, na DPP můžete odpracovat max 300 hodin / rok, u DPČ max 20h/týdně (je zde ale vyrovnávací období). Pokud máte uzavřenou DPP a Váš měsíční příjem nepřekročí 10 000 Kč brutto/měsíc, počítejte s tím, že za Vás nebude odvedeno zdravotní a sociální pojištění, zaplatíte pouze srážkovou daň, zdravotní pojištění byste si musela uhradit sama. Z tohoto důvodu je pro Vás výhodnější mít uzavřenu DPČ, ze které je zdravotní pojištění odvedeno již od hranice 2500 Kč/brutto. DPP jako taková je vhodná pouze pro zaměstnance, kteří již z některého svého pracovního poměru zdravotní odvádějí nebo jako přivýdělek pro studenty.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den,

jsem vedena na ÚP a chtěla jsem se Vás zeptat. Nastoupila jsem do zaměstnání dne 02.11.2016 a po vzájemné dohodě se zaměstnavatelem jsme se dohodli na ukončení spolupráce a to dne 07.11.2016. Protože v prvních dnech následovalo školení, jsem se z toho to důvodu nesetihla odhlásit na ÚP. Ale můj zaměstnavatel ano. Mám zajít na úřad práce a nějak to řešit? Když se jednalo pouze o tři pracovní dny. Ráda bych tuto situaci měla v pořádku. Předem děkuji za Vaši radu a odpověď.

Marie
Marie
Dobrý den, nástup do zaměstnání musíte hlásit úřadu práce nejpozději do 8 kalendářních dnů.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den, potřebovala bych poradit - jsem evidovaná na ÚP už víc než půl roku a zatím se mi nedařilo najít práci. Teď mě ÚP na jednu pozici poslal s doporučenkou. V případě, že bych do této práce nastoupila, a nevyhovovala mi (je mizerně ohodnocená, většinu času se údajně jen hledí do zdi a dojíždění spolkne dlouhé hodiny...), je možné zrušit pracovní poměr ve zkušební době? Jde mi o to, jestli by mě poté znovu přijali do evidence na ÚP. Děkuji za odpověď.
Michaela
Dobrý den, můžete se kdykoliv znovu na úřad práce přihlásit. Ovšem znovu vám nárok na podporu v nezaměstnanosti vznikne až po odpracování 6 měsíců. Blíže a konkrétněji vám poradí na úřadu práce.

listopad 2016

nástup do práce
Dbrý den.Před lety jsem byl živnostník a neplatil jsem si duchodove pojištění-mohu si jej doplatit-DĚKUJI
Petr
Dobrý den, obraťte se s tímto dotazem na správu sociálního zabezpečení.

listopad 2016

nástup do práce
Dobry den, chci se zeptat, pracuji na dohodu o provedeni prace a jina firma by me chtela zamestnat na smlouvu na dotace. Je mozne tyto dotace cerpat nebo to nejde kdyz pracuji na dohodu? Dekuji moc za odpoved.
Gabriela
Dobrý den, informujte se na úřadu práce.

listopad 2016

nástup do práce
Dobry den pokud mam DPP je možné okamžitě ukoncit tuto smlouvu po oznameni zamestnavateli a druhy den jiz nenastoupit a nastoupit do nove prace kterou mam prislibenou?
Petr
Dobrý den, pokud nadále nebudete moci na DPP pracovat je třeba ji ukončit, a to buď dohodou (k jakémukoli dnu) nebo výpovědí s 15-ti denní výpovědní lhůtou.

listopad 2016

nástup do práce
Jsem vedený na úřadu práce,pobíram invalidní důchod.Na jeden rok jsem zaměstnán u firmy,ale moji mzdu hradí úřad práce.Proč tato práce platí jen na jeden rok?Slyšel jsem,že jako invalidní důchodce můžu pracovat déle,ale na úřadě práce mi bylo řečeno,že ne.
Jaroslav Orlík
Dobrý den, pokud Vám mzdu za práci vyplácí úřad práce, je třeba vycházet z podmínek stanovených úřadem práce.

listopad 2016

nástup do práce
Dobry den nastoupila jsem do prace od uradu prace v pulce rijna se mi stal pracovni uraz byla jsem na kontrolce do 30.11. ale uz po tydnu v praci se mi bolesti rychle vratily zpatky prosim poradte co mam delat????
betty
Dobrý den,
zajděte si ke svému lékaři a tuto situaci s ním konzultujte.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den, pokud zaměstnanec skončil práci v patek a nastoupil v pondělí, má nárok na dovolenou u nového firmy za teze měsíc? Dekuji
Jitka
Dobrý den,
toto záleží na vyhodnocení a používané praxi u nového zaměstnavatele.

listopad 2016

nástup do práce
dobrý den chtěla jsem se zeptat zdá platím nějakou pokutu když jsem nedodala pracovní smlouvu do 8 dnu
sab
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - mám sehnané nové zaměstnání, do kterého bych mohla nastoupit ihned, ale nynější zaměstnavtel mi nechce umožnit rozvázání pracovního poměru dohodou, trvá na 2 měsíční výpovědní lhůtě.V tomto případě bych už o nabízenou práci přišla. Co v tomto případě mohu udělat, abych o novou práci nepřišla? Děkuji
Martina
Dobrý den, Váš zaměstnavatel má právo trvat na 2-měsíční výpovědní lhůtě. Snažte se domluvit s budoucím zaměstnavatelem na posunutí data nástupu, příp. pokud máte ještě např. nějakou dovolenou, můžete se chodit již zaučovat v době jejího čerpání (za předpokladu, že Vám ji zaměstnavatel ve výpovědní době poskytne-čerpání dovolené určuje zaměstnavatel). 

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den,se zaměstnavatelem jsem podepsala DPP k 1.9.2016,ale v září jsem neodpracovala ani 1 hodinu,v říjnu jsem už pracovala a zaměstnavatel mi předložil novou DPP k 1.10.2016, je to nutné? Děkuji za odpověď.
Zuzana
Dobrý den, nevím zda správně chápu Váš dotaz, měla jste DPP uzavřenou pouze od 1.9.-30.9.2016? Pak by s Vámi muset zaměstnavatel uzavřít dodatek.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den chtěla bych poprosit o radu.Byla jsem v pracovní neschopnosti,která mi včera skončila.Vím že na pracovní úřad se musím přihlásit do tří dnů.Do nového zaměstnání nastupuji až od pondělka a na jeden den se hlásit na pracovní úřad se me nechce.Chtěl jsem se zeptat kolik stojí zdravotní pojištění na jeden den ???Mnohokrát děkuji za odpoved.Hezký den
Zuzana
Dobrý den, informujte se, prosím, na své zdravotní pojišťovně. Je možné, že ani nic doplácet nebudete.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den, pracuji pátým rokem v jedné firmě na směny. Raní směna od 8-14, odpolední od 12-18hod. O ranní směnu si mou7 letou dceru obstarám, ale o odpolední směnu nemám možnost ji ani vyzvednout ze školy. Do teď ji o odpolední směnu hlídala babička, ale z důvodu nemoci ji už nemůže hlídat. Mohu zaměstnavatele požádat o změnu pracovní doby např. na stálou ranní směnu? Je povinen mi zaměstnavatel vyhovět? Myslím, že v chodu obchodu to nebude překážkou.
Děkuji a odpověď
Simona
Dobrý den, zaměstnavatel by Vám měl vyhovět pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den, je má povinnost se nahlásit na ÚP do 8-mi pracovních dnů co jsem přestala pracovat, nebo tento zákon už neplatí, dekuji
Monika
Dobrý den, na úřad práce se můžete nahlásit kdykoli. Platí to pouze naopak, pokud nastoupíte do práce a jste vedena na úřadu práce, musíte svůj nástup do zaměstnání nahlásit na úřad práce.

listopad 2016

nástup do práce
Dobry den,

Chtela jsem se zeptat, k 31.9. Jsem prepusila živnost. Do dnesniho dne 24.10. Jsem nikde nebyla evidovana. A dnes jsem i také dostala hlavni pracovni pomer. Budu mit tedy od zamestnavatele zaplaceny cely mesic socialni a zdravotni a nebo jen pomernou cast? Dekuji za odpoved. Renata
Renata
Dobrý den, budete mít zaplacenou pouze poměrnou část měsíce.

listopad 2016

nástup do práce
Dobry den, koncem unora 2017 se mam vratit do zamestnani po RD, kde mam smlouvu na HPP. Je mozne, ze bych mohla jit pracovat uz od prosince do jine firmy, jak by to bylo s vypovedi u puvodniho zamestnavatele, musela bych ukoncit pracovni pomer pred datem nastupu do noveho zamestnani nebo az po vyprseni RD. Dekuji
Lenka
Dobrý den, je možné být v pracovním poměru u dvou zaměstnavatelů zároveň.

listopad 2016

nástup do práce
Dobrý den za jak dlouho mohu nastoupit do stejného zaměstnaní u stejné firmy? Pokud byla předtím výpověd z mé strany díky za odpověd.
Miroslav
Dobrý den, pokud zaměstnavatel má zájem s Vámi nadále spolupracovat a pokud jste ukončila pracovní poměr Vy, můžete nastoupit ihned.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den, mám pracovní poměr na dobu určitou a na částečný úvazek, který končí v prosinci. Zaměstnavatel zjistil, že nebyl odeslán doklad na zpracování , termín byl nejpozději do konce června, a odeslal ho nyní v říjnu. Chyba vznikla ve zkušební době, na zpracování toho bylo hodně. Nevím, zda bude odeslaný doklad uznán, Budu muset nahradit škodu? Děkuji. Vaduna
Vaduna
Dobrý den, úplně nerozumím Vašemu dotazu. Jaký doklad máte na mysli?

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den, jsem evidována na ÚP a pobírám podporu. Jestliže nastoupím do nového zaměstnání koncem měsíce např. 26.10. přijdu o podporu za celý měsíc, nebo ještě dostanu její příslušnou část za 1.až 25.10.? Teoreticky mám nárok na podporu do března 2017.Děkuji za odpověď.
Blanka Fialová
Dobrý den, máte nárok na poměrnou část.

říjen 2016

nástup do práce
Od 3.10.2016 jsem vedená na ÚP a od 24.10.2016 budu zaměstnaná na HPP. Mám schválenou podporu v nezaměstnanosti a zajímalo by mě jestli dostanu část za dobu co jsem byla na ÚP a nebo nemám nárok na nic. Děkuji za odpověď
Martina
Dobrý den, máte nárok na poměrnou část podpory za dny, kdy jste byla vedena na úřadu práce.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den, mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Od neurologa mám doporučení na převedení na jinou práci-ze zdravotních důvodů. Bude toto doporučení dostačujíci k tomu, abych mohla popř. ihned ze zaměstnání ze zdravotních důvodů odejít? (pokud mi tedy zaměstnavatel nedá na jinou-lehčí práci) A nebo to může ještě jejich firemní lékař vyvrátit a vypsat mi, že dosavadní práci můžu vykonávat? Děkuji za odpověď.
Barča
Dobrý den, určitě byste měla být poslána i k firemnímu lékaři. Pokud by Vás zaměstnavatel nemohl převést na jinou práci, musela byste sama ukončit pracovní poměr, buď dohodou nebo výpovědí.

říjen 2016

nástup do práce
Dobry den 13.10.2016 se mi v praci stal pracovni uraz,slysela jsem ze od rijna se meni hodnota bolestneho bodu.Chci se zeptat zda-li se mi to bude pocitat jeste po staru a nebo uz budu mit narok na nove.Dekuji za odpoved.
betty
Dobrý den, o zvýšení hodnoty bodu od října jsme neslyšely.

říjen 2016

nástup do práce
jsem v evidenci up a budu mít novou práci do kolika dní musím doložit smlouvu na up.
děkuji
miloš
Dobrý den, 
nástup do pracovního poměru musíte nahlásit do 8 kalendářních dnů.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat. Firma NN pojišťovna mi nabízí práci na smlouvu o spolupráci. Chtěla bych tedy vědět zda musím být na ÚP když mám tento druh smlouvy. Děkuji
Michaela
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce. 

říjen 2016

nástup do práce
Přítelkyně je nemocná (od minulé středy), byla u doktora a dostala neschopenku. V práci jí však vedoucí řekl, že si na neschopenky nehraje, že na pobočce někdo musí být a že léčit se může o víkendu.
Nakonec jí nechal v průběhu nemocenské alespoň dva dny doma (toto pondělí a úterý), s tím že pak musí bezpodmínečně dorazit do práce, ikdyž nemocenskou má do pátku.
Dá se proti tomuto jednání nějak bránit? Předpokládám že těžko, pokud člověk nechce přijít o práci.
Danny
Dobrý den, pokud byla uznána práce neschopnou, má se léčit a být k zastižení na adrese, kterou udala. Obraťte se, prosím, na Inspektorát práce, příp na naši bezplatnou právní poradnu : https://www.jobdnes.cz/uchazec/poradna-vase-naroky.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den,

pracuji v hluku a mám od lékaře doporučení, že je pro mne práce v hluku nevhodná, ráda bych ale v této práci pokračovala, zaměstnavatel se však bojí mne dál zaměstnávat z důvodu, že bych po něm mohla chtít do budoucna náhradu za způsobenou škodu na zdraví. jde to nějak ošetřit, třeba tím, že podepíšu, že v hluku pracuji na vlastní riziko? Chodím na kontroly pravidelně a samozřejmě počítám s tím, že v případě dalšího zhoršení sluchu, budu souhlasit s převedením na jinou práci
Martina
Dobrý den, objednejte se, prosím, ke smluvnímu lékaři zaměstnavatele, který pro něj zabezpečuje pracovně lékařskou péči, ať posoudí Váš zdravotní stav s ohledem na druh vykonávané práce.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den, ráda bych se zeptala na mou situaci. Jsem u zaměstnavatele vedená zatím na Dohodu o provedení práce a od 14.11.2016 nastoupím na Hlavní pracovní poměr, úvazek 0,6 (denně na šest hodin), a tudíž v listopadu moje mzda nedosáhne minimální mzdy, budu si muset doplácet zdravotní pojištění?
Děkuji za odpověď.
Helena
Helena Růžičková

Dobrý den, pokud odměna z dohody o provedení práce nebude vyšší než 10 000,- Kč, nebude z ní odvedeno zdravotní pojištění.

Za dobu pracovního poměru , tj. od 14.11.2016 do 30.11.2016 (pokud pracovní poměr neskončí dříve), odvede za Vás zdravotní pojištění zaměstnavatel, a to z vyměřovacího základu, kterého jste dosáhla. Pokud bude tento vyměřovací základ nižší, než je poměrná část minimálního vyměřovacího základu za období od 14.11.2016 do 30.11.2016 (tj. nižší než 5 610,- Kč), Váš zaměstnavatel za Vás odvede zdravotní pojištění z rozdílu mezi minimálním vyměřovacím základem a vyměřovacím základem, kterého jste skutečně dosáhla.

Zdravotní pojištění by jste v tomto případě za 11/2016 neměla sama doplácet. Doporučujeme Vám se obrátit na Vaší zdravotní pojišťovnu a tuto skutečnost si ověřit.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den. Musí osoba s částečným invalidním důchodem hlásit tuto věc zaměstnavateli pokud u nabídky práce není napsané,že je práce vhodná i pro invalidní důchodce? Když si dotyčná osoba na tu danou práci troufne a zdravotní problémy jí v té dané práci na kterou se hlásí nebrání?
Michaela
Dobrý den,
tuto skutečnost svému zaměstnavateli hlásit musíte.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den jel jsem ráno na motorce do práce a asi 1km od domova mi jiný řidič nedal na křižovatce přednost a došlo ke střetu,odvezli mě helikoptérou do nemocnice měl jsem zlomenou ruku a polámanou páteř,zaměstnavateli jsem odeslal všechny potřebné dokumenty a doufal že je vše v pořádku.Zaměstnavatel mi však vyplatil jen 50procent nemocenské ,opravdu nechápu proč má na to právo když nešlo o pracovní úraz?
David

Dobrý den, náhrada mzdy v době 14 kalendářních dnů pracovní neschopnosti se snižuje na polovinu dle % 31 zákona č. 187/2006 Sb., tj. mimo jiné při spáchání úmyslného trestného činu nebo úmyslně zaviněného přestupku. Předpokládáme, že probíhá šetření policie ČR. Pokud bude výsledek šetření ve Váš prospěch, vyplatí Vám zaměstnavatel po doložení tohoto výsledku šetření zbývající část náhrady mzdy.

říjen 2016

nástup do práce
Dobry den, chci se jen zeptat na jednoduchy dotaz. Kdyz pracuji na 12-hodinove smeny, a pripadaji mi smenny na pa, so, ne NOC, a v patek onemocnim a na smenu uz nedorazim, co mam tedy delat ? Muj lekar oz neordinuje. Mam jin na pohotovost, nebo pockat na pondeli ? Co mam tedy delat ? dekuji
Miro
Dobrý den, pokud onemocníte, informujte bez zbytečného odkladu svého nadřízeného. Ihned v pondělí jděte k lékaři, který Vám může doklad o pracovní neschopnosti vystavit zpětně.

říjen 2016

nástup do práce
Dobry den, jsem ve 3 stupni invalid. duchodu. Povedlo se mi najit zamestnani z domu. Tel. operatorka, ale mam to jen na 30 h tydne. Ma hruba mzda ma byt jen 7000. Neni to nejak malo?
Dekuji Sarka
Šárka

Dobrý den,

dle přílohy k nařízení vlády č. 567/2006 Sb. je profese telefonní operátor zařazena do 2. stupně skupin prací. Dle tohoto zařazení je minimální zaručená mzda pro invalidní zaměstnance 10 300,- Kč při 40-ti hodinové týdenní pracovní době. Jelikož vaše týdenní pracovní doba je 30 hod., vaše minimální zaručená mzda je 7 725,- Kč.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den,
chtěla bych se vás na něco zeptat. Ke dni 4.10.2016
jsem podala výpověď ze zaměstnání ve zkušební pracovní době a ke dni 17.10.2016 nastupuji do nového zaměstnání.
Zajímalo by mě tedy, jestli po dobu těch 13 dnů, co jsem nezaměstnaná musím být evidována na Úřadu práce.
Děkuji moc za odpověď
Martina B.
Dobrý den, bylo by lepší dojít se na těch 13 dní zaregistrovat na úřad práce.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den,
skončil mi pracovní poměr-dohodou. Téhož dne jsem nastoupila k jinému zaměstnavateli na DPČ na tři měsíce. Když se registruji na ÚP až po skončení DPČ, mohu uvést příjem pro výpočet podpory z prvního zaměstnání? Nebo se musím registrovat hned. Děkuji
Petra
Dobrý den, dojděte se zaregistrovat ihned. Práci na DPČ ale musíte na úřadu práce nahlásit.

říjen 2016

nástup do práce
Dobry den,je nejaka moznost posunout schuzi o mesic?Nutne potrebuji pomoc.dekuji
Lenka
Dobrý den, tato poradna řeší pracovně-právní problematiku.

říjen 2016

nástup do práce
Dobry den
dekuji za Vasi odpoved ohledne odmeny za praci ve svatek. Chtel jsem se zeptat jeste k bodu 3 - poskytnuti diet v cizi zemi.
Zamestnavatel me tvrdi, ze pokud poskytne priplatek 100% za praci prescas, nemam narok na diety.
A nebo naopak. Pokud dostanu diety, nemam narok na priplatek ve vysi 100% za praci prescas.
Dekuji
Radim
Dobrý den, pokud jste byl vyslán pracovně do zahraničí, máte nárok na diety.

říjen 2016

nástup do práce
Dobry den
Popis situace z minuleho mesice.
Svatek 28/09, byl jsem na SC mimo CR a prokazatelne jsme pracoval.
Jsou moje nize uvedene naroky opravnene?
- denni prumerna mzda
- priplatek za praci o svatku +100%
- diety v dane zemi


Radim

Dobrý den, pokud byla práce ve svátek nařízena zaměstnavatelem, náleží za práci přesčas náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek. Za dobu náhradního volna má zaměstnanec nárok na náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku (případně na poměrnou část jeho měsíční mzdy). Místo náhradního volna se může zaměstnavatel se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku ve výši 100% průměrného výdělku za každou odpracovanou hodinu ve svátek.

Pokud jste se se zaměstnavatelem dohodl na tom, že nebudete čerpat náhradní volno za práci ve svátek, náleží Vám mzda za práci ve svátek (ve výši průměrného výdělku případně ve výši poměrné části stanovené měsíční mzdy) a dále příplatek za práci ve svátek ve výši 100% průměrné mzdy za každou odpracovanou hodinu ve svátek.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den, má zaměstnavatel právo dát dovolenou zpětně? Tzn. když mi nevychází stanovený počet odpracovaných hodin za měsíc ( chybí mi třeba 2 hodiny)? Děkuji.
Irena
Dobrý den, dovolená se zatím poskytuje na dny, proto, jestli Vás správně chápu, nemůžete si na 2 hodiny vzít dovolenou.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den, prosím o radu. Byla jsem na ÚP /jsem OZZ/.
Teď pracuji už 2 měsíc u firmy na dotovaném prac. místě. Nyní se mi naskytla příležitost na lepší místo u jiné firmy. Může nová firma čerpat na mou osobu nějaké
příspěvky? Děkuji.
Lucie
Dobrý den, obraťte se, prosím, na úřad práce.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den,je potreba nahlasit zmenu zamestnani hypotece a banke?
milly
Dobrý den, tato poradna řeší pouze pracovně právní otázky. S tímto dotazem se obraťte na banku, u které máte hypotéku.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den, 5.10. jsem se byla vyřadit z evidence úřadu práce, jelikož jsem nastoupila do zaměstnání od 1.10. (konkrétně od pondělí 3.10.) a byl mi dán papír, který musím zanést na pojišťovnu. Chtěla bych se prosím vás zeptat, do kdy nejpozději musím na pojišťovnu zajít. Díky
Martina
Dobrý den, musíte to na své zdravotní pojišťovně nahlásit do 8 dnů.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den,
tento rok jsem byla ve starém zaměstnání do 31.4 , potom jsem nastoupila do nové práce k 1.6.2016 ale bohužel to nějak nevyšlo a dala jsem výpověď, která mi končí k poslednímu 10 měsíci tohoto roku. Novou práci už mám sjednanou. Chtěla bych se zeptat na kolik dní mám nárok na dovolenou v práci kde jsem byla od 1.6 do 31.10 2016. A jestli se uplatňuje dovolená, i když jsem byla měsíc na dohodu. Děkuji za odpověď.
Leona
Dobrý den, Váš nárok na dovolenou je 5/12 roční výměry dovolené, kterou poskytuje Váš zaměstnavatel.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den, podepsal jsem smlouvu na novou pozici, která platí od září, nadále vykonávám svou předešlou práci, protože za mě nemají náhradu abych mohl přeskočit, mám nárok na mzdu, která náleží nové pozici, nebo budu ohodnocený tím kterou práci vykonávám. Děkuji.
Petr
Dobrý den, měl byste dostávat mzdu platnou od 1.9.2016.

říjen 2016

nástup do práce
Dobrý den,smlouva o prac.poměru na dobu určitou mi skončila v únoru.V práci jsem nadále pokračovala.Několikrát jsem žádala zaměstnavatele o podepsání smlouvy na dobu neurčitou.Smlouvu nemám v ruce žádnou.Pracuji bez podepsané smlouvy.Pakliže bych chtěla odejít musím dodržet výpovědní lhůtu?Děkuji
Iva
Dobrý den, i když jste nic nepodepsala, automaticky se Vám pracovní poměr změnit na dobu neurčitou. Kdybyste chtěla odejít, musela byste dodržet výpovědní lhůtu nebo se se zaměstnavatelem dohodnout na datu ukončení PP.

říjen 2016