Otázky a odpovědi z trhu práce

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

hledám práci
Dobrý den,chtěla bych se prosím zeptat.Dcera je na uřadu práce,má zdravotní školu ukončenou maturitní zkouškou,sociální péče - speciální pedagogika.Pani na uřadu práce jí ale neustále nabízí práce,kde je požadavek zákládní +praktická škola.Musí dcera tuto práci vzít?Moc děkuji za informace
Lada
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce. Každopádně bude i dobré, pokud se dcera aktivně zapojí do hledání vhodného zaměstnání a najde si práci, která bude co nejvíce odpovídat jejím představám.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, byla jsem na ÚP a řekla jsem, že další den jdu na pohovor a že to vypadá nadějně, slečna mi přesto dala doporučenku na jinou práci. Na místo jsem volala, nikdo to nezvedal, když jsem byla po pohovoru a šla jsem na místo, které mi domluvil ÚP tak mi řekli, že to číslo co tam uvedli neznají, a že by někdo z vedení měl během dne přijít, zanechala jsem tedy svůj kontakt, ale nikdo mi stále nezavolal, zítra mám poslední den, kdy si mohu vyřídit tuto doporučenku, ale nemohu s tím nic dělat, pokud se mi ono vedení neozve. Po tomto se mi ozvali z toho pohovoru, o kterém jsem říkala na ÚP a práci jsem dostala, takže jsem na ÚP psala email, že jsem dostala práci, onen problém s kontaktem na pracoviště ohledně doporučenky a teď nevím, zda jsem tím, že jsem je kontaktovala a byla na místě, ale nikdo mně zatím nepřijal protože na tom místě nemají vedení, neporušila nějaké pravidla ÚP. Nemohou mně tak vyhodit ? Když jsem je informovala a nejde se mi dostat k vedení oné společnosti? Děkuji
Tereza
Dobrý den, nevím, jestli přesně rozumím Vašemu dotazu. Dojděte si na úřad práce a domluvte se přímo se svou kontaktní pracovnicí, příp. se s ní spojte například telefonicky.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den. V roce 2015 jsem byla evidována na ÚP jako nezaměstnaná a pobírala jsem podporu. Po 6ti měsících mne na zkrácený úvazek zaměstnala firma a vyřídila si na mne dotaci z ÚP, kterou pobírala asi cca 6 měsíců. Smlouvu jsem dostala jako zaměstnanec na dobu určitou a to bylo na 6 měsíců. Smlouvu mi prodloužili jednou , tzn. zaměstnaná jsem byla celý rok od 1.12.2015 do 30.11.2016. Teď jsem v prac. neschopnosti, která mi končí a protože jsem nesehnala práci, znovu se půjdu registrovat na ÚP a můj dotaz zní: Budu po roce zaměstnání viz info výše vůbec pobírat nějakou podporu? Děkuji Vám za informace. Martina
Martina
Dobrý den, nárok na podporu v nezaměstnanosti byste měla mít. Na úřadu práce Vám po doložení všech pojištěných dob přesně řeknou.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, jsem vedena na ÚP. Bylo mi řečeno ze k 28.1.17 mám poslední podporu. Podpora za prosinec mi přišla 16.1.17, tak nechápu zda dostanu ještě za leden či ne? Mám možnost nastoupit na zkrácený úvazek, ale nevím zda můžu přijít o lednovou podporu kdybych nastoupila ještě ted v lednu nebo je lepší směřovat smlouvu až od února? Nerada bych přišla o poslední podporu. Děkuji za radu
Jana
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,

V průběhu roku jsem změnil zaměstnavatele. Nový mi nabídl, že za mě udělá daňové přiznání, ale musím doložit příjmy z minulého zaměstnání. Zaměstnavatel mi však nedával k výplatě výplatní pásku. Je povinen mi je zpětně dodat? Může nějakou roli sehrát inspektorát práce? Děkuji za odpověď.
Matěj
Dobrý den, obraťte se na svého zaměstnavatele a chtějte potvrzení o výši zdanitelných příjmů za rok 2016.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den. Jiz rok pracuji na částečný úvazek coz je 6hodin denně. Na.výplatní pásce mám vsak napsaný počet hodin denně 5. Jak je to možné? Dekuji za odpověď !
A
ali
Dobrý den, obraťte se na mzdovou účtárnu svého zaměstnavatele, tyto nesrovnalosti musíte řešit se zaměstnavatelem.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jaké jsou podmínky pro přestup z denního studia do práce na plný pracovní úvazek? Nemůžu to nikde najít, ale slyšela jsem, že nemusím ze dne na den ukončit studium a jít okamžitě do práce... Nerada bych však poté měla problémy s placením socíálního a zravotního pojištění.

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Šarlota
Šarlota
Dobrý den, studovat můžete i při zaměstnání.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý večer,
Stále mám status studenta (měl by být do konce ledna), tak jsem se chtěl zeptat, jestli za předpokladu, že nastoupím 23.1.2017 do zaměstnání je potřeba kvůli tomu jít na úřad práce a nějak to evidovat či jestli musím něco jiného tam vyřídit skrz placení zdrav. a soc. pojištění? Díky předem za radu.
Patrik
Dobrý den, pokud máte statut studenta, tak do data nástupu k zaměstnavateli se nikde hlásit nemusíte, plátcem zdravotního pojištění je za Vás stát.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,chtěla bych se zeptat od začátku ledna jsem přihlášena na pracovním úřadě,od února bych měla začínat dostávat podporu,ale měla bych teď příležitost brigádu na pár hodin do konce ledna kde bych měla ve smlouvě že k poslednímu lednu bych byla vyplacena,dostala bych teda v tom únoru tu prvni podporu?Děkuji za odpověď.
Peta
Dobrý den, jakmile si v měsíci vyděláte jakoukoli částku, ztrácíte ten měsíc nárok na podporu v nezaměstnanosti, podpůrčí doba se Vám o měsíc posune.

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den. Nyní jsem na rodičovské dovolené s 2 letou dcerou. Jsem podruhé těhotná a byl mi narizeny klidovy režim kvůli předčasnému porodu na několik týdnů. Můžu jen ležet. Teď má ošetřovné na dceru manžel. Mohla by se o vnučku starat i babička? Má nárok na ošetřovné, když pobira částečný invalidní důchod? Děkuji předem za odpověď.
Petra Hanzlikova
Dobrý den, obraťte se, prosím, s tímto dotazem na správu sociálního zabezpečení.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den.Chtela bych se zeptat: Pracuji v zahranici,ale smlouvu mam od ceske agentury.Smlouvu mam na dobu urcitou do 31.1.2017.Od Zari 2016 jsem doma na 70%..Dnes mi volal zamestnavatel,ze mi smlouvu ukoncil jiz 1.1.2017 a ze tudiz nemam narok na vyplaceni danych 70% za Leden/2017.Chci se zeptat zda muze zamestnavatel ukoncit smlouvu drive nez v dany termin?? Dekuji za odpoved..
Jarka
Dobrý den, informujte se, prosím, na agentuře práce, která Vám práci zprostředkovala.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, jsem v posledním semestru VŠ a našla jsem práci na HPP od 1.2.. Statut studenta budu mít do konce července. Jak je to potom s platbou pojištění, doteď za mě hradil stát, zaměstnavatel tedy hradit nemusí, když budu při práci studovat dál? Přece nelze hradit duplicitně. Smlouvu teprve budeme sepisovat, proto se ptám předem. Díky za radu.
Ev
Dobrý den, pokud nastoupíte do pracovního poměru, budete odvádět na zdravotní a sociální pojištění stejně jako ostatní zaměstnanci. Jediné, co si můžete uplatnit je odpočet na studenta, pokud u zaměstnavatele podepíšete prohlášení poplatníka daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den.Pracuji v Německu.Ke konci měsíce ledna mi končí pracovní smlouva.Když budu v pracovní neschopnosti a zaměstnavatel mi neprodlouží smlouvu.Do kdy neschopnost trvá?Prosím o odpověd.
Jíří Paulus.
Dobrý den, tato poradna zodpovídá pouze otázky na české pracovní právo. Děkujeme.

leden 2017

hledám práci
Dobrý večer.Jsem na UP.Chtěla bych se zeptat,cice mam praci ale jen na zatím na dohodu o pracovní činnosti.Mám nárok na podporu když si přivydělám do 4.000.dekuji za odpověď.
ÚP
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, v srpnu 2016 mi skončila RD. Zaměstnání jsem měla na dobu určitou ukončeno již před nástupem na mateřskou dovolenou. Koncem srpna mi přišlo vyjádření o ukončení RD, se kterým jsem navštívila sociálku a tam mi bylo řečeno, že pokud nejde syn do školky, tak mám jít nahlásit na pojišťovnu, že zůstávám v domácnosti a budou mi platit zdravotní. Že na pracovním úřadě nejspíš nic nedostanu a když mi náhodou najdou práci, tak do ní musím jít a nikoho nebude zajímat, že mám doma malé dítě.
Dnes (tedy skoro půl roku od ukončení RD) jsem se dozvěděla, že mě jen odbyla, že jsem se měla nechat na úřad práce zaregistrovat a pobírala bych nějaké dávky a zaměstnání bych nemusela přijmout.
Zajímalo by mě, jestli tedy opravdu nemám na nic nárok a mám zůstat jen nahlášena u pojišťovny jak mi bylo řečeno sociální pracovnicí a nebo i teď mohu nějak řešit svoji situaci, jelikož peníze nám opravdu chybí!
Magda
Dobrý den, základním úkolem úřadu práce je maximální součinnost při hledání vhodného zaměstnání, tzn. že pracovní nabídku byste nemohla bezdůvodně odmítnout.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
od 28.12.2016 do 8.1.2017 jsem byla na neschopence.
Problém je, že jsem k 31.12.2016 dala výpověď ve zkušební době a přestoupila jsem na DPPk firmě jiné.
Začátek i konec neschopenky + lístek na peníze jsem poslala na dnes již bývalého zaměstnavatele. Avšak volala mi účetní s tím, ať si zavolám na mou zdravoní pojišťovnu, a že bych měla uhradit něco jim. Nějak tomu nerozumím, proč bych já měla něco uhradit.
Otázka tedy zní: Kdo mi proplatí nemocenskou? A budu muset já někomu něco platit?
Děkuji za odpověď.
Annie

Dobrý den, pokud jste byla v pracovní neschopnosti do 8.1.2017, tak pro leden bude stačit, když na svou zdravotní pojišťovnu předáte kopii ukončení pracovní neschopnosti. Pokud by jste v dalších měsících neměla pracovní poměr, ze kterého by bylo odváděno zdravotní pojištění, ani nebudete v evidenci úřadu práce, potom se obraťte na Vaší zdravotní pojišťovnu a dořešte s nimi platbu zdravotního pojištění.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, nemohu kontaktovat zaměstnavatele na základě doporučenky z ÚP. Kontakt pro uchazeče o zaměstnání si zaměstnavatel určil na pondělí 7:30-8h
na adrese kde není k zastižení a telefony nezvedá.
Co by jste mi doporučil. Děkuji David
David K.
Dobrý den, domluvte se na úřadu práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, zajímá mě přechod pracovní smlouvy z doby určité na dobu neurčitou. V zaměstnání jsem od 1. 11. 2015. Za tu dobu už mám ale třetí smlouvu, první byla od 1. 11. 2015 do 31. 12. 2015 další od 1. 1. 2016 do 31. 3. 2016 a nynější od 1. 4. 2016 do 31. 3. 2017. Děkuji za odpověď
Sára
Dobrý den, po uplynutí poslední sjednané doby, tj. po 31.3.2017 s Vámi buď musí být ukončen pracovní poměr nebo prodloužen na dobu neurčitou.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,
několik let jsem pracoval v zahraničí (7let), poté jsem se vrátil a řádně registroval na UP, kde jsem pobíral dávky po dobu 3 měsíců - dávky mi byly vypláceny ze zahraničí, ale evidován jsem byl v ČR (spíš formalita). Sehnal jsem si práci na dohodu, ale dnes mi bylo řečeno, že mám skončit. Byl jsem zaměstnaný přes měsíc. Chtěl bych se zeptat, pokud znovu půjdu na UP, budou mi vlastně něco vyplácet, i když jsem byl zaměstnaný pouze tak krátkou dobu a před tím jsem vlastně pracoval mimo ČR nebo co mám v tomto případě dělat.?.
Děkuji
Patrik
Dobrý den, s největší pravděpodobností nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale poraďte se na úřadu práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý večer.Mám podstoupit plánovanou operaci kolene.V práci máme možnost čerpat 5 dní sickdays.mohu si je vybrat na první 3 dny neschopnosti,za které mi nenáleží náhrady mzdy,resp. mohu to čerpat souběžně?
Marie
Dobrý den, domluvte se se zaměstnavatelem. Prvních 14 dní dočasné pracovní neschopnosti hradí zaměstnavatel.

leden 2017

nástup do práce
Pracuji na vrátnici s nepřetržitým provozem ve 12 hod. službách denních i nočních. Zaměstnavatel nám však proplácí pouze 11 hod., byť nám neumožňuje držet stanovené 30 minutové přestávky, navíc nemá nás kdo vystřídat. Máme v takovém případě nárok na proplacení celých 12 odpracovaných hodin?
Rostislav Axman
Dobrý den, máte nárok na proplácení všech odpracovaných hodin, kromě přestávek na jídlo a odpočinek.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den skončil jsem v práci na dohodu 15 prosince .16 jsem se hned evidoval na prac.úřadě dne 23 prosince me přišlo rozhodnuti o podpoře 12 tis měsíčně 45 procent .kdy mohu očekávat vyplacení ? A platí i svátky jelikož to je od 16 prosince mel Bych dostat cca pulku do 16.ledna ?! Děkuji za informace
Michael
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,jsem 3 měsíce na uřadu práce a mám jít na veřejně prospěšné práce,jelikož mám dítě v první třídě mužu požadovat poloviční uvazek?Ještě podotknu,že chodím s dítětem hodně po doktorech,ale až v odpoledních hodinách.Děkuji
maminka
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den, dnes jsem podala vypoved ve zkuseni dobe, nemohla jsem v tom prostredi dele vydrzet. Nastupovala jsem tam 8.prosince, do te doby jsem byla studentkou. Do noveho zamestnani bych nastoupila az zacatkem unora. Proto se chci zeptat, zda mam neco na Up narok. Samozrejme se zaregistrovat pujdu kvuli soc. Take me zajima, zda potrebuju papir o vypovedi, kdyz jsem ji podala ustne a ve zkusebni dobe.
dekuji
Petra
Dobrý den, předně, pracovní poměr je možné zrušit ve zkušební době pouze PÍSEMNĚ, tzn. musíte se se zaměstnavatelem domluvit a sepsat zrušení PP ve zkušební době, tento doklad budete určitě na úřadu práce potřebovat. Zaměstnavatel Vám již vydal zápočtový list? Nárok na podporu v nezaměstnanosti nebudete s největší pravděpodobností mít, ale alespoň po tu dobu než nastoupíte k jinému zaměstnavateli bude za Vás plátcem zdravotního pojištění stát. 

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den, v záři mi bude končit rodičovská dovolena, kterou jsem si zvolila na 3 roky. Od 2 let dítěte si přivydělávam 2 dny v tydnu u jiného zaměstnavatele než jsem měla pred otěhotněním. Behem léta oznámil původnímu zaměstnavateli, ze již po rodičovské nenastoupim. Od záři nastoupim k novému zaměstnavateli u kterého jsem si přivydělávala na plný úvazek. Kdybych napr. v listopadu zjistila, ze jsem těhotná, z jakého platu se mi bude vyměňovat mateřská popr. i neschopenká ?Z platu, ze kterého se mi počítala první mateřská? Děkuji za odpověď
Lucie

Dobrý den, pokud bude pracovní poměr u původního zaměstnavatele ukončen a vznikne nový pracovní poměr, peněžitá pomoc v mateřství se Vám bude počítat z nového zaměstnání.

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den, jsem těhotná a chci si zažádat o peněžitou pomoc v mateřství na kterou splňuji podmínky. Je možné pak tuto dávku třeba po porodu odmítnout a přejít rovnou na rodičovský příspěvek? Děkuji Horáčková
Horáčková Gina
Dobrý den, obraťte se, prosím, na správu sociálního zabezpečení.

leden 2017

nástup do práce
Tří roky jsem na UP teď jsem od 1.1.2017 nastoupil do práce a zlomil si nohu mám nárok na memocenskou a zčeho se mi bude vypocitavat při základě 24500 dekuji
vera

Dobrý den, náhrada za nemoc se Vám bude počítat z pravděpodobného průměrného příjmu, nemocenská se bude počítat buď z pravděpodobného příjmu a nebo z dosaženého příjmu v září (pokud budete mít v měsíci alespoň 7 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ).

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den . četla sem na internetu že je soudně schváleno pro rodiče že zaměstnavatel je povinen umožnit matce ,nebo otci půl úvazek .Bez jakých koliv zábran.Můžete mi něco o tomto říci v případě poradit jak na zaměsnavatele aby mi to bylo umožněno ? Děkuji
Darina
Dobrý den, zaměstnavatel by měl rodiči povolit úpravu pracovní doby, pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody. 

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobry den. Jsem zamestnana na dobu urcitou momentalne jsem na rodicovske dovolene (poviram rodicovsky prispevek ten co nasleduje po materske). Prvnimu diteti budou tri v dubnu. Jsem znovu tehotna. Nastup na novou materskou bych mela mit prvniho dubna. A chci se zeptat zdali me muzou vyhodit z prace kdyz jim oznamim ze jsem znovu tehotna a nenastoupum do prace?
martina
Dobrý den, zaměstnavateli pouze oznamte, že se v dubnu do práce nevrátíte, že nastupujete na druhou mateřskou dovolenou. Zaměstnavatel s Vámi v této době nemůže rozvázat pracovní poměr.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, jsem hlášena na ÚP. Mezi tím jsem si našla práci a podepsala smlouvu 6.1. ale bohužel práci nemohu vykonávat a tudíž jsem ukončila poměr k 12.1.. Další schůzku na ÚP mám 16.1. Mění se tím pro mě něco? Paní z UP volala, že mám práci ale nevěděla jsem ještě že budu muset odejít. Děkuji.
Klarys
Dobrý den, informujte se na úřadu práce, po jak dlouhou dobu máte ještě nárok na podporu v nezaměstnanosti. Navíc Vám příp. podpora bude zřejmě vypočítána v posledního výdělku, ve Vašem případě pouze z předpokládaného.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den
Můj dotaz se týká toho že v současnosti jsem na PN ale jsem pozvaná na pracovní pohovor.Jak mám tuto situaci vyřešit?V době vycházek pracovní pohovor určitě nestihnu a mé obavy pramení z možné kontroly nemocných?Poradíte mi prosím jak bych měla postupovat?Děkuji Mirka
Mirka
Dobrý den, asi Vám moc neporadíme. V době pracovní neschopnosti jste povinna dodržovat režim práce neschopného. Pracovní pohovor si můžete domluvit pouze na dobu vycházky.

leden 2017

hledám práci
když si živnostník vezme lidi z úřadu práce ma nárok na dotace , jak dlouho musí být na úp
lenka
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Jaké zaměstnání mi bude úřad práce hledat?
Nikola
Dobrý den, odpovídající Vaší kvalifikaci, dosavadní praxi, zkušenostem a znalostem.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, pracák mě vyřadil s evidence.
Teď mam problém ten že nemám na nájem,
Ale nájemní smlouva je na mou kamarádku u které přebývám..
Mohu nějak žádat o peníze nebo něco.děkuji za radu
FNSP
Dobrý den, můžete zkusit zažádat o dávky hmotné nouze. K vyřízení žádosti je příslušná Krajská pobočka Úřadu práce České republiky podle místa Vašeho trvalého pobytu.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, před svátky jsem dal výpověď ve zkušební době a nastoupil jsem od 2.1.2017 do nové práce musím doplácet sociální a zdravotní případně kde a jak dluh zjistit
Tomáš
Dobrý den, sociální pojištění doplácet nemusíte, ale informujte se na své zdravotní pojišťovně, zda nemáte nějaký nedoplatek na zdravotním pojištění.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,
Pokud nastoupím na urad prace mohu dále podnikat na pvp? S tím, že budu čerpat podporu v nezaměstnanosti?
Dekujo
Filip
Dobrý den, nevíme co je pvp. Informujte se na místně příslušném úřadu práce.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, ve zkušební době jsem v pracovní neschopnosti. Pokud dám písemnou výpověď zaměstnavateli 11.1. a nový pracovní poměr bude začínat 16.1. a pracovní neschopnost bude trvat do 15.1. Bude nějaký problém s dny od 12.1 do 15.1.? Děkuji za odpověď
Tomáš
Dobrý den, problém to nebude, nemocná budete ještě v ochranné lhůtě.

leden 2017

alternativní úvazky
Dobrý den, pracovala jsem na DPP, ale překročila jsem 300 hodin. Mám nárok na výplatu i po překročení těch 300 hodin, pokud nedostanu novou smlouvu? Zaměstnavatel mi ji odmítá vyplatit.
Děkuji
J.A.
Dobrý den, 300 hodin na rok je maximální počet hodin na DPP. Tento rozsah je závazný a nelze překročit.

leden 2017

hledám práci
Dobry den,
pracuji v Irsku uz 9 let a chci se vratit. To, ze se musim nahlasit na irsky urad prace a vydrzet jako nezamestanana minimalne 4 tydny, abych si mohla zazadat o transfer davek do Ceska (formular U2) vim. Davky by mi mely byt vyplaceny po dobu 13ti tydnu.
Nekde jsem cetla, ze se da pozadat o prodlouzeni az na 6 mesicu, ale jen v nekterych zemich EU. Podporuje toto prodlouzeni Irsko? Pokud ano, chtela bych se zeptat, co vse musim udelat, abych toto 3 mesicni prodlouzeni dostala a nestratila tak narok na irske davky prijezdem do Ceska (jelikoz mam po tak dlouhe odpracovane dobe narok na davky 9 mesicu, ale to bych musela byt tady a to nechci).Proto hledam veskere infomace, ktere me ujisti, ze jsem pred odletem udelala vse spravne.
Dekuji za odpoved.
Marketa L.
Dobrý den, tato poradna zodpovídá pouze dotazy týkající se české právní úpravy. Zkuste se obrátit na úřad práce ČR, zda by Vám tam nepomohli.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý Den.
Mám prosím dotaz.Jsem na vedena na ÚP.podepsala jsem prac.smlouvu s nástupem v půlce ledna,ale už teď vím,že tam pracovat nechci.naskytla se mi lepší pracovní nabídka,na kterou čekám od listopadu.zvažuju co dělat,jestli vůbec nenastoupit,nebo nastoupit,a 1.den odejít....a musím vůbec přerušit evidenci na ÚP,když oznamovací povinnost je do 8 kalendářních dní.Děkuji za radu.
Hana S.
Dobrý den, ve vaší situaci se musíte rozhodnout sama. Pokud ale už nyní víte, že k zaměstnavateli nenastoupíte, měla byste mu to co nejdříve sdělit a odstoupit od smlouvy, aby si mohl včas najít za Vás náhradu. 

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,

obracím se na Vás zdvořile s dotazem stran generátoru životopisů v cizích jazycích na Vašich stránkách jobdnes.cz.
Problém spočívá v tom, že mi nejde vygenerovat životopis ani v německém a ani v anglickém jazyce - jde to pouze česky. Avšak dříve to normálně šlo.
Chci se Vás tedy co nejzdvořileji zeptat, kdy bude tato funkce opět v pořádku fungovat.

Velmi Vám děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem,

Monika Tkadlecová
Monika Tkadlecová

Dobrý den, cizojazyčné verze budou k dispozici v nové verzi jobDNESu, která bude plně funkční od 1. 2. 2017. Aktuálně to na jobDNESu,

bohužel, vygenerovat nelze a nezbývá než vyčkat na novou přepsanou verzi.

Omlouváme se za komplikace.


leden 2017

hledám práci
Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Pokud bych se chtěla v budoucnu přihlásit do knihkupectví - jako prodavačka, musela bych mít vyučený nějaký určitý obor? Popřípadě jaký? Děkuji za odpověď.
Eliška
Dobrý den, informujte se v nějakém knihkupectví, jaké mají požadavky na kandidáty, příp. sledujte inzerci volných pracovních míst v této oblasti.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den, mam smlouvu na dobu neurcitou od kvetna 2016, v patek jsem dostala vypoved z duvodu neplneni svych pracovnich povinnosti. Mohu odejit kdykoli behem ledna, za leden dostanu jeste vyplatu. Mam i nejake jine moznosti? Nalezi mi ze zakona narok na odstupne? Dekuji
LENKA
Dobrý den, ve výpovědi máte určitě uveden datum, ke kterému Váš pracovní poměr končí. Pokud byste chtěla odejít k jinému datu, musíte se se zaměstnavatelem dohodnout. Nárok na zákonné odstupné nemáte.

leden 2017

nástup do práce
Dobry den chtela bych se zeptat kdy mam dostat pracovni smlouvu k podpisu rekli nam ze ji dostanem az budeme mit potvrzeni od doktora ale je to uz pres tyden a zadny papir nam k doktorovi jeste nedali takze jeste nemame smlouvu .
Nada
Dobrý den, pracovní smlouvu byste měla podepsat nejpozději v den nástupu do zaměstnání. Při nástupu byste měla již mít i doklad o absolvování vstupní lékařské prohlídky.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, ukončila jsem zaměstnání dohodou po 23 letech a nyní mám nabídku nové práce. Nejsem si však jistá zda mi toto zaměstnání bude vyhovovat. Mněla bych nárok na podporu v nezaměstnanosti pokud bych v novém zaměstnání skončila ve zkušební lhůtě?Děkuji za odpověď.
Eva
Dobrý den, nárok na podporu v nezaměstnanosti byste určitě měla. 

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, pracuji jako sanitářka v nemocnici. Může mi moje vrchní sestra nařídit, že budu při malování oddělení uklízet, třeba týden, Toto přeci nemám v pracovní smlouvě. Děkuji za odpověd.
ANDREA
Dobrý den, máte podepsaný popis práce, kde máte přesně vymezeno, co bude náplní Vaší práce, jaké činnosti budete vykonávat? Pokud ne, je možné, aby vrchní sestra po Vás v ojedinělých případě požadovala i tyto práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,
5.1. jsem ukončila pracovní poměr a do nové práce nastupují 9.1., chtěla bych se zeptat zda nebude problém pokud ty 4 dny nebudu nikde vedena. Zdá vadí že nebudu mít zaplaceno sociální pojištění. Tudíž se mi ty 4 dny nebudou počítat na důchod ani. A zda zaměstnanec platí zdravotní že celý měsíc nebo ode dne kdy jsem nastoupila.
Děkuji za odpověď
Radka
Dobrý den, pokud se nepůjdete zaevidovat na úřad práce, tak je pravda, že tyto 4 dny se Vám nebudou počítat do opracované doby. Co se týče zdravotního pojištění, mělo by to být v pořádku, ale pro jistotu si zajděte i na svou zdravotní pojišťovnu a doptejte se tam, zda máte vše uhrazené.

leden 2017

nástup do práce
Manžel byl ve firmě společníkem, podíl 10 % a zároveň i zaměstnacem, byly mu sráženy odvody na sociální a zdravotní pojištění, peníze však nebyly odeslány. Při žádosti o důchod jsme zjistili, že od 1.7.2002 do 28.11.2003 není důchodově pojištěn a chybí mu odpracovana doba i když chodil do práce. Děkuji za odpověď. Mirka
Mirka
Dobrý den, obraťte se na mzdovou účtárnu společnosti, ve které manžel pracoval.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,

jsem vedena na ÚP a měla jsem DPP do 1.1. 201 s tím, že jsem na ÚP donesla příslib zaměstnání, že od 2.1.2017 budu zaměstnancem. Zítra mám na ÚP přinést tedy novou pracovní smlouvu, ale vypadá to, že mi ji zaměstnavatel nedá. Jak postupovat? Co mě čeká na ÚP?
Děkuji za odpověď .
Veronika
Dobrý den, máte povinnost oznámit úřadu práce nástup do zaměstnání nejpozději do 8 kalendářních dnů. 

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den Chtěla jsem se zeptat ke konci října 2016 jsem oznamila v práci že do konce roku chci skončit protože jsem se odstěhovala 100km dal od práce a což tak vyhovovalo když jsem měla 2 měsíční výpověd. Jenom že jsem jim podepsanou výpověď dala až začátkem prosince protože ani oni to nějak neřešili. Dala jsem ji s datumem jak jsem jim to oznámila a také podepsanou, ale oni my ji podepsat nechtějí a chtějí si mě tam nechat další 2 měsíce že moje výpověď je neplatná. Práci novou sehnanou mám ale oni mi dělají problémy že mě prostě nepustí. Mohu z toho mít nějaké problémy? I když mám dostat teď novou smlouvu z nové práce? Dekuji
Veronika
Dobrý den, pokud jste podala výpověď z pracovního poměru, měla jste si ji nechat podepsat pověřenou osobou s datem jejího převzetí. Pokud Vám ji podepsali až v prosinci a s prosincovým datem převzetí, mohou trvat na 2-měsíční výpovědní době.

leden 2017