Otázky a odpovědi z trhu práce

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

zaměstnání a maminky
Dobrý den, v záři mi bude končit rodičovská dovolena, kterou jsem si zvolila na 3 roky. Od 2 let dítěte si přivydělávam 2 dny v tydnu u jiného zaměstnavatele než jsem měla pred otěhotněním. Behem léta oznámil původnímu zaměstnavateli, ze již po rodičovské nenastoupim. Od záři nastoupim k novému zaměstnavateli u kterého jsem si přivydělávala na plný úvazek. Kdybych napr. v listopadu zjistila, ze jsem těhotná, z jakého platu se mi bude vyměňovat mateřská popr. i neschopenká ?Z platu, ze kterého se mi počítala první mateřská? Děkuji za odpověď
Lucie

Dobrý den, pokud bude pracovní poměr u původního zaměstnavatele ukončen a vznikne nový pracovní poměr, peněžitá pomoc v mateřství se Vám bude počítat z nového zaměstnání.

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den, jsem těhotná a chci si zažádat o peněžitou pomoc v mateřství na kterou splňuji podmínky. Je možné pak tuto dávku třeba po porodu odmítnout a přejít rovnou na rodičovský příspěvek? Děkuji Horáčková
Horáčková Gina
Dobrý den, obraťte se, prosím, na správu sociálního zabezpečení.

leden 2017

nástup do práce
Tří roky jsem na UP teď jsem od 1.1.2017 nastoupil do práce a zlomil si nohu mám nárok na memocenskou a zčeho se mi bude vypocitavat při základě 24500 dekuji
vera

Dobrý den, náhrada za nemoc se Vám bude počítat z pravděpodobného průměrného příjmu, nemocenská se bude počítat buď z pravděpodobného příjmu a nebo z dosaženého příjmu v září (pokud budete mít v měsíci alespoň 7 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ).

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den . četla sem na internetu že je soudně schváleno pro rodiče že zaměstnavatel je povinen umožnit matce ,nebo otci půl úvazek .Bez jakých koliv zábran.Můžete mi něco o tomto říci v případě poradit jak na zaměsnavatele aby mi to bylo umožněno ? Děkuji
Darina
Dobrý den, zaměstnavatel by měl rodiči povolit úpravu pracovní doby, pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody. 

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobry den. Jsem zamestnana na dobu urcitou momentalne jsem na rodicovske dovolene (poviram rodicovsky prispevek ten co nasleduje po materske). Prvnimu diteti budou tri v dubnu. Jsem znovu tehotna. Nastup na novou materskou bych mela mit prvniho dubna. A chci se zeptat zdali me muzou vyhodit z prace kdyz jim oznamim ze jsem znovu tehotna a nenastoupum do prace?
martina
Dobrý den, zaměstnavateli pouze oznamte, že se v dubnu do práce nevrátíte, že nastupujete na druhou mateřskou dovolenou. Zaměstnavatel s Vámi v této době nemůže rozvázat pracovní poměr.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, jsem hlášena na ÚP. Mezi tím jsem si našla práci a podepsala smlouvu 6.1. ale bohužel práci nemohu vykonávat a tudíž jsem ukončila poměr k 12.1.. Další schůzku na ÚP mám 16.1. Mění se tím pro mě něco? Paní z UP volala, že mám práci ale nevěděla jsem ještě že budu muset odejít. Děkuji.
Klarys
Dobrý den, informujte se na úřadu práce, po jak dlouhou dobu máte ještě nárok na podporu v nezaměstnanosti. Navíc Vám příp. podpora bude zřejmě vypočítána v posledního výdělku, ve Vašem případě pouze z předpokládaného.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den
Můj dotaz se týká toho že v současnosti jsem na PN ale jsem pozvaná na pracovní pohovor.Jak mám tuto situaci vyřešit?V době vycházek pracovní pohovor určitě nestihnu a mé obavy pramení z možné kontroly nemocných?Poradíte mi prosím jak bych měla postupovat?Děkuji Mirka
Mirka
Dobrý den, asi Vám moc neporadíme. V době pracovní neschopnosti jste povinna dodržovat režim práce neschopného. Pracovní pohovor si můžete domluvit pouze na dobu vycházky.

leden 2017

hledám práci
když si živnostník vezme lidi z úřadu práce ma nárok na dotace , jak dlouho musí být na úp
lenka
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Jaké zaměstnání mi bude úřad práce hledat?
Nikola
Dobrý den, odpovídající Vaší kvalifikaci, dosavadní praxi, zkušenostem a znalostem.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, pracák mě vyřadil s evidence.
Teď mam problém ten že nemám na nájem,
Ale nájemní smlouva je na mou kamarádku u které přebývám..
Mohu nějak žádat o peníze nebo něco.děkuji za radu
FNSP
Dobrý den, můžete zkusit zažádat o dávky hmotné nouze. K vyřízení žádosti je příslušná Krajská pobočka Úřadu práce České republiky podle místa Vašeho trvalého pobytu.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, před svátky jsem dal výpověď ve zkušební době a nastoupil jsem od 2.1.2017 do nové práce musím doplácet sociální a zdravotní případně kde a jak dluh zjistit
Tomáš
Dobrý den, sociální pojištění doplácet nemusíte, ale informujte se na své zdravotní pojišťovně, zda nemáte nějaký nedoplatek na zdravotním pojištění.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,
Pokud nastoupím na urad prace mohu dále podnikat na pvp? S tím, že budu čerpat podporu v nezaměstnanosti?
Dekujo
Filip
Dobrý den, nevíme co je pvp. Informujte se na místně příslušném úřadu práce.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, ve zkušební době jsem v pracovní neschopnosti. Pokud dám písemnou výpověď zaměstnavateli 11.1. a nový pracovní poměr bude začínat 16.1. a pracovní neschopnost bude trvat do 15.1. Bude nějaký problém s dny od 12.1 do 15.1.? Děkuji za odpověď
Tomáš
Dobrý den, problém to nebude, nemocná budete ještě v ochranné lhůtě.

leden 2017

alternativní úvazky
Dobrý den, pracovala jsem na DPP, ale překročila jsem 300 hodin. Mám nárok na výplatu i po překročení těch 300 hodin, pokud nedostanu novou smlouvu? Zaměstnavatel mi ji odmítá vyplatit.
Děkuji
J.A.
Dobrý den, 300 hodin na rok je maximální počet hodin na DPP. Tento rozsah je závazný a nelze překročit.

leden 2017

hledám práci
Dobry den,
pracuji v Irsku uz 9 let a chci se vratit. To, ze se musim nahlasit na irsky urad prace a vydrzet jako nezamestanana minimalne 4 tydny, abych si mohla zazadat o transfer davek do Ceska (formular U2) vim. Davky by mi mely byt vyplaceny po dobu 13ti tydnu.
Nekde jsem cetla, ze se da pozadat o prodlouzeni az na 6 mesicu, ale jen v nekterych zemich EU. Podporuje toto prodlouzeni Irsko? Pokud ano, chtela bych se zeptat, co vse musim udelat, abych toto 3 mesicni prodlouzeni dostala a nestratila tak narok na irske davky prijezdem do Ceska (jelikoz mam po tak dlouhe odpracovane dobe narok na davky 9 mesicu, ale to bych musela byt tady a to nechci).Proto hledam veskere infomace, ktere me ujisti, ze jsem pred odletem udelala vse spravne.
Dekuji za odpoved.
Marketa L.
Dobrý den, tato poradna zodpovídá pouze dotazy týkající se české právní úpravy. Zkuste se obrátit na úřad práce ČR, zda by Vám tam nepomohli.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý Den.
Mám prosím dotaz.Jsem na vedena na ÚP.podepsala jsem prac.smlouvu s nástupem v půlce ledna,ale už teď vím,že tam pracovat nechci.naskytla se mi lepší pracovní nabídka,na kterou čekám od listopadu.zvažuju co dělat,jestli vůbec nenastoupit,nebo nastoupit,a 1.den odejít....a musím vůbec přerušit evidenci na ÚP,když oznamovací povinnost je do 8 kalendářních dní.Děkuji za radu.
Hana S.
Dobrý den, ve vaší situaci se musíte rozhodnout sama. Pokud ale už nyní víte, že k zaměstnavateli nenastoupíte, měla byste mu to co nejdříve sdělit a odstoupit od smlouvy, aby si mohl včas najít za Vás náhradu. 

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,

obracím se na Vás zdvořile s dotazem stran generátoru životopisů v cizích jazycích na Vašich stránkách jobdnes.cz.
Problém spočívá v tom, že mi nejde vygenerovat životopis ani v německém a ani v anglickém jazyce - jde to pouze česky. Avšak dříve to normálně šlo.
Chci se Vás tedy co nejzdvořileji zeptat, kdy bude tato funkce opět v pořádku fungovat.

Velmi Vám děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem,

Monika Tkadlecová
Monika Tkadlecová

Dobrý den, cizojazyčné verze budou k dispozici v nové verzi jobDNESu, která bude plně funkční od 1. 2. 2017. Aktuálně to na jobDNESu,

bohužel, vygenerovat nelze a nezbývá než vyčkat na novou přepsanou verzi.

Omlouváme se za komplikace.


leden 2017

hledám práci
Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Pokud bych se chtěla v budoucnu přihlásit do knihkupectví - jako prodavačka, musela bych mít vyučený nějaký určitý obor? Popřípadě jaký? Děkuji za odpověď.
Eliška
Dobrý den, informujte se v nějakém knihkupectví, jaké mají požadavky na kandidáty, příp. sledujte inzerci volných pracovních míst v této oblasti.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den, mam smlouvu na dobu neurcitou od kvetna 2016, v patek jsem dostala vypoved z duvodu neplneni svych pracovnich povinnosti. Mohu odejit kdykoli behem ledna, za leden dostanu jeste vyplatu. Mam i nejake jine moznosti? Nalezi mi ze zakona narok na odstupne? Dekuji
LENKA
Dobrý den, ve výpovědi máte určitě uveden datum, ke kterému Váš pracovní poměr končí. Pokud byste chtěla odejít k jinému datu, musíte se se zaměstnavatelem dohodnout. Nárok na zákonné odstupné nemáte.

leden 2017

nástup do práce
Dobry den chtela bych se zeptat kdy mam dostat pracovni smlouvu k podpisu rekli nam ze ji dostanem az budeme mit potvrzeni od doktora ale je to uz pres tyden a zadny papir nam k doktorovi jeste nedali takze jeste nemame smlouvu .
Nada
Dobrý den, pracovní smlouvu byste měla podepsat nejpozději v den nástupu do zaměstnání. Při nástupu byste měla již mít i doklad o absolvování vstupní lékařské prohlídky.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, ukončila jsem zaměstnání dohodou po 23 letech a nyní mám nabídku nové práce. Nejsem si však jistá zda mi toto zaměstnání bude vyhovovat. Mněla bych nárok na podporu v nezaměstnanosti pokud bych v novém zaměstnání skončila ve zkušební lhůtě?Děkuji za odpověď.
Eva
Dobrý den, nárok na podporu v nezaměstnanosti byste určitě měla. 

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, pracuji jako sanitářka v nemocnici. Může mi moje vrchní sestra nařídit, že budu při malování oddělení uklízet, třeba týden, Toto přeci nemám v pracovní smlouvě. Děkuji za odpověd.
ANDREA
Dobrý den, máte podepsaný popis práce, kde máte přesně vymezeno, co bude náplní Vaší práce, jaké činnosti budete vykonávat? Pokud ne, je možné, aby vrchní sestra po Vás v ojedinělých případě požadovala i tyto práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,
5.1. jsem ukončila pracovní poměr a do nové práce nastupují 9.1., chtěla bych se zeptat zda nebude problém pokud ty 4 dny nebudu nikde vedena. Zdá vadí že nebudu mít zaplaceno sociální pojištění. Tudíž se mi ty 4 dny nebudou počítat na důchod ani. A zda zaměstnanec platí zdravotní že celý měsíc nebo ode dne kdy jsem nastoupila.
Děkuji za odpověď
Radka
Dobrý den, pokud se nepůjdete zaevidovat na úřad práce, tak je pravda, že tyto 4 dny se Vám nebudou počítat do opracované doby. Co se týče zdravotního pojištění, mělo by to být v pořádku, ale pro jistotu si zajděte i na svou zdravotní pojišťovnu a doptejte se tam, zda máte vše uhrazené.

leden 2017

nástup do práce
Manžel byl ve firmě společníkem, podíl 10 % a zároveň i zaměstnacem, byly mu sráženy odvody na sociální a zdravotní pojištění, peníze však nebyly odeslány. Při žádosti o důchod jsme zjistili, že od 1.7.2002 do 28.11.2003 není důchodově pojištěn a chybí mu odpracovana doba i když chodil do práce. Děkuji za odpověď. Mirka
Mirka
Dobrý den, obraťte se na mzdovou účtárnu společnosti, ve které manžel pracoval.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,

jsem vedena na ÚP a měla jsem DPP do 1.1. 201 s tím, že jsem na ÚP donesla příslib zaměstnání, že od 2.1.2017 budu zaměstnancem. Zítra mám na ÚP přinést tedy novou pracovní smlouvu, ale vypadá to, že mi ji zaměstnavatel nedá. Jak postupovat? Co mě čeká na ÚP?
Děkuji za odpověď .
Veronika
Dobrý den, máte povinnost oznámit úřadu práce nástup do zaměstnání nejpozději do 8 kalendářních dnů. 

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den Chtěla jsem se zeptat ke konci října 2016 jsem oznamila v práci že do konce roku chci skončit protože jsem se odstěhovala 100km dal od práce a což tak vyhovovalo když jsem měla 2 měsíční výpověd. Jenom že jsem jim podepsanou výpověď dala až začátkem prosince protože ani oni to nějak neřešili. Dala jsem ji s datumem jak jsem jim to oznámila a také podepsanou, ale oni my ji podepsat nechtějí a chtějí si mě tam nechat další 2 měsíce že moje výpověď je neplatná. Práci novou sehnanou mám ale oni mi dělají problémy že mě prostě nepustí. Mohu z toho mít nějaké problémy? I když mám dostat teď novou smlouvu z nové práce? Dekuji
Veronika
Dobrý den, pokud jste podala výpověď z pracovního poměru, měla jste si ji nechat podepsat pověřenou osobou s datem jejího převzetí. Pokud Vám ji podepsali až v prosinci a s prosincovým datem převzetí, mohou trvat na 2-měsíční výpovědní době.

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den, od září jsem po rodičovské dovolené evidována na úřadu práce. Syn začal chodit do MŠ, ale již 3 měsíce je nemocný a já se o něho starám doma. Navíc jsme se s manželem rozhodli, že se budeme snažit o 2.dítě a práci si momentálně hledat nebudu. Mám právo být i nadále na UP a mám to pracovnici takto oznámit?? Nevyřadí mě?? Nebo jak se v této situaci zachovat?? Děkuji.
Žaneta
Dobrý den, jedním ze základních úkolů úřadu práce je pomoci uchazeči o zaměstnání s hledáním vhodného pracovního uplatnění, tudíž pokud pracovat nechcete, neměla byste být evidována na úřadu práce. Můžete si podat žádost na svou zdravotní pojišťovnu s tím, že jste osoba celodenně osobně a řádně pečující alespoň o jedno dítě do sedmi let věku a nemáte příjmy ze zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné činnosti. V takovém případě za Vás hradí zdravotní pojištění opět stát.

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den,

na konci listopadu jsem dala výpověď - běží mi výpovědní lhůta. Zjistila jsem, že jsem těhotná a lékař mi z důvodu komplikací navrhuje okamžitě nyní přejít na neschopenku - až do nástupu na mateřskou. Měla jsem nastoupit 1. 2. do nového zaměstnání, kam samozřejmě nastoupit nemohu. Dosavadní zaměstnavatel samozřejmě výpověď zpět nevezme (zaměstnaná jsme od 1. 6. 2012). Jak to prosím bude s mateřskou? Budu na ni mít nárok, i když jsem podala výpověď sama (nevím, zda se na mne vztahuje ochranná lhůta).

Děkuji za odpověď
Veronika Bartoňová
Dobrý den, podmínkou pro přiznání peněžité pomoci v mateřství (PPM) je, abyste alespoň 270 dní před nástupem na PPM byla pojištěna, což jistě budete splňovat.

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den chtěla bych se zeptat . Od září 2016 jsem z aměstnaná na dobu neurčitou. Ale tedkom ke dni 1.1.2017 jsem zjistila že jsem těhotná . Nikdy jsem nebyla zamestnana jenom tedkom ty 4 měsíce předtím jsem byla studentka . Chtěla bych se zeptat na co mám nárok tak abych v těhotenství dostávala nějaká peníze . Jelikož jsem servírka tak mi doktor nedoporučuje pracovat dale
Děkuji moc za odpověď
Jana
Dobrý den, podmínkou pro přiznání peněžité pomoci v mateřství (PPM) je, abyste alespoň 270 dní před nástupem na PPM byla pojištěna (doba případné pracovní neschopnosti se do této doby započítává).

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den, nastoupila jsem do nove prace, ale nevyhovuje mi. Jsem ve zkusebni dobe a chci dat vypoved. Co udelat jako prvni? Prihlasit se na urad prace? Zapoctovy list mam odevzdat na uradu...a dostanu ho kdyz jsem v praci teprve tyden? DEKUJI
Denisa
Dobrý den, zápočtový list je Vám povinen vydat zaměstnavatel v den ukončení pracovního poměru. Druhý den se dojděte zaregistrovat na úřad práce.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den mám dotaz. Chtěl bych ukončit prcovní poměr ze zaměstnavatelem zdůvodu porušení zákoníku práce. Chodím do zaměstnáni na 7:30 pracuji do 17:00 ael to není ten problem problém je že pracuji od 7:30 do 17:00 a plus musím byt zbytek dne a cellou noc na telfonu a to celych 7 dní v tydnu plus na koncy tydne musim jit dalsi 5 dni do prace az po 12 dnech mam teprve 2 dny volna. Pracujeme i ve svatek o vanocich na silvestra proste porad. chtel sem se zeptat muzu ukoncit pracovni pomer z hodiny na hodinu bez poruseni zakoniku dekuji za odpovedi
Martin
Dobrý den, obraťte se, prosím, na bezplatnou právní pomoc: https://www.jobdnes.cz/uchazec/poradna-vase-naroky nebo přímo na Inspektorát práce. Neznám přesné podrobnosti rozvržení Vašich směn.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,chtěi bych se zeptat,smlouva na dpp mi skončila 31.12.2016,novou jsem nepodepsal.Zaměstnavatel mi přislíbil novou smlouvu,ale zatim tak neučinil.Nařídil mi však nástup do práce 2.1.2017s tím,že mi dá novou smlouvu,ale po odpracované půl hodině jsem odešel,protože jsem žádnou smlouvu nedostal,zaměstnavatel mi však tvrdí,že nástupem,jsem si sám smlouvu prodloužil,je to možné?
jan Gal
Dobrý den, pokud Vás zaměstnavatel nechal den po ukončení platnosti pracovní smlouvy pracovat, změnil se Váš pracovní poměr automaticky na dobu neurčitou.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den mam smlouvu do 31.1.2017 muzu k tomuto datu ukoncit pracovni pomer,nebo budu muset mit 2 mesicni vypovedni lhutu? dekuji za odpoved
David
Dobrý den, v případě, že pracovní poměr neprodloužíte, skončí Váš pracovní poměr uplynutím sjednané doby, tj. dne 31.1.2017.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, prosím mam dotaz. Ukončují pracovní poměr ve zkušební době, predala jsem vypoved na pobočce, jenže asistentka vedení mi odmítla podepsat papír o převzetí, že není k tomu odpovedna. Sídlo firmy je v jiném městě, proto jsem to chtěla vyřešit takto. Výpověď jsem dala k 17.12, ale nemám splněny úvazek, je to problém? Vedení po me chce, abych šla do práce ještě i v neděli 18.12, jinak že zavřou pobočku a dají mi k úhradě ušlý zisk. Děkuji moc za odpověď.
Kristyna
Dobrý den, pokud jste zrušení pracovního poměru předala odpovědné osobě, která ho převzala, řídíte se pouze datem, ke kterému jste PP zrušila, tj. tímto dnem Váš pracovní poměr končí.

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den, v případě, že bych si v práci prodloužila rodičovskou dovolenou ze 3 let na 3,5 roku popř.4 roky a během té doby otěhotněla, mohla bych nastoupit na rizikovou neschopnost, nebo bych musela nejdříve rodičovskou ukončit, zaměstnavatel mi to ale musí povolit a následně bych tedy mohla jít marodit? První těhotenství jsem měla také rizikové. Děkuji
Dana
Dobrý den, neplacené volno mezi 3 a 4 rokem věku dítěte musí zaměstnavatel povolit, není na něj zákonný nárok. Pokud byste v té době otěhotněla, zašlete na svého zaměstnavatele až doklad o nástupu na mateřskou dovolenou. Samozřejmě by bylo férové k Vašemu zaměstnavateli oznámit mu zavčas, že nenastoupíte, aby s Vaším návratem nepočítal.

leden 2017

ukončení zaměstnání
dobrý den,chtěla jsem se zeptat mám smlouvu na dobu neurčitou ,na 37,5 hod za týden zaměstnavatel mi chce dobu zkrátit na 28 hod.Což je pro mě nepřijatelné budu mít nárok na odstupné,a pokud se rozhodnu odejít má právo zaměstnavatel upatnovat dvou měsíční výpovědní lhůtu.Děkuji za odpověd
Hanka
Dobrý den, pokud máte délku pracovní doby dohodnutou v pracovní smlouvě, musí se s Vámi zaměstnavatel dohodnout na její změně. Pokud byste chtěla odejít, musíte se buď se zaměstnavatelem domluvit na datu ukončení PP nebo absolvovat 2-měsíční výpovědní lhůtu.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, jsem rok a půl v evidenci ÚP, nedávno jsem si pořídila ŽL, ale podnikat jsem ještě nechtěla, ale na ÚP mi bylo řečeno, že musím začít, jinak mi najdou práci sami a budu muset nastoupit. Mají na to nárok? Děkuji
Pavlína
Dobrý den, snaha pomoci při hledání zaměstnání či ho přímo zprostředkovat patří k základním úkolů úřadu práce. Jestliže pracovat nechcete, neměla byste být ani hlášena na úřadu práce.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den, nastoupila jsem do nove prace, ale nevyhovuje mi. Jsem ve zkusebni dobe a chtela bych dat vypoved. Mam narok na podporu? Dekuji
Ukonceni zamestnani
Dobrý den, musíte splnit podmínky pro přiznání podpory v nezaměstnanosti, informujte se na úřadu práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,

Dne 17.10. jsem podepsal u zaměstnavatele smlouvu na dobu neurčitou se zkušební dobou 3 měsíce. Avšak pro mou funkci je taková doba příliš krátká. Zaměstnavatel tak přišel s návrhem smlouvy na dobu určitou s platností 1 rok. Otázka zní: Může mi do smlouvy na dobu určitou opět dát zkušební lhůtu na 3 měsíce?

Děkuji
Matěj
Dobrý den, pokud Vám zaměstnavatel změní dodatkem k pracovní smlouvě pracovní poměr z doby neurčité na dobu určitou, tak Vám již nemůže dávat zkušební dobu.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den dala jsem k 31.10 .2016 výpovéď ted mi běží dvou mesíční výpověď v
lednu se jdu nahlásit na uřad práce mám odpracováno 8 Let dostanu nejakou podporu,když jsem skončila sama dekuji - otázka upravena poradcem
Jana
Dobrý den, nárok na podporu v nezaměstnanosti máte.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, prosím o radu. Právě jsem ve zkušební době, zkončil mi ted 2 měsíc. Čeká mně vstupní kontrola. Chtěla bych se zeptat, jestli zjistí, že jsem těhotná, zda mě mohou hned vyhodit? Díky za odpověd.
Lalll 09
Dobrý den, o jakou vstupní kontrolu se jedná? Pokud o vstupní lékařskou prohlídku, tak tu jste měla již absolvovat před nástupem do zaměstnání. Ve 3-měsíční zkušební době může zaměstnavatel zrušit pracovní poměr i s těhotnou zaměstnankyní, není zde žádná ochrana.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den , zajimalo bu me, pracuji na hpp a budu odchazet ve zkusebni dobe uz 5 den mesic po nastupu . jak je to se zdravotnim pojisteni. ?
Lukas
Dobrý den, zdravotní pojištění máte placeno po dobu zaměstnání. Po té je třeba se zaregistrovat na úřadu práce nebo si platit zdravotní pojištění sám.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,měla jsem nahlášenou dovolenou od 22.12.16-2.1.17,kdy mám jít znovu do práce? Nemám v tom jasno někteří,šli do práce již 2.1.17.dekuji.
Hana chmelikovs
Dobrý den, pokud máte dovolenou do 2.1.2017, tak do zaměstnání jdete až 3.1.2017.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, mám sjednaný pracovní poměr na dobu neurčitou od 1.10.2016. Nyní se mnou chce zaměstnavatel pracovní poměr zrušit ve zkušební době k 31.12.2016 a od 2.1.2017 uzavřít nový pracovní poměr na dobu určitou do 31.8.2017 s možností prodloužení PP. Chci pracovat dál, takže to zřejmě budu muset akceptovat, ale chci se zeptat, jestli je takový postup v souladu se zákonem a jestli mi v novém PP od 2.1.2017 může zaměstnavatel dát zas 3 měsíční zkušební dobu. Děkuji za odpověď.
Sandra
Dobrý den, pokud budete se stejným zaměstnavatelem uzavírat novou pracovní smlouvu, může Vám dát zaměstnavatel opět zkušební dobu. Protože neznám důvod, proč tak zaměstnavatel činí, nemohu se blíže vyjádřit. Tomuto postupu nerozumím.

prosinec 2016

ukončení zaměstnání
DOBRY DEN POTREBOVALA BYCH PORADIT PODEPSALA JSEM SMLOUVU OD1.12 2016 NA DOBU NEURCITOU ALE JSEM VE ZKUSEBNI DOBE JESTE 2MESICE .CHCI ODEJIT KVULI NESPOKOJENOSTI S NADRIZENYM .MUZU ODEJIT Z PRACE TEN DEN KDY BUDU CHTIT NEBO MUSIM DAT DVOUMESICNI VYPOVED.
VERONIKA
Dobrý den, ve zkušební době můžete pracovní poměr zrušit ihned.

prosinec 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, ukončuji pracovní poměr dohodou k 31.12.Zaměstnavatel mi vyplatí 5 měs. odstupné.Mohu se registrovat na úřadu práce až po 5. měs aby mi poté byla vyplácena podpora v nezaměstnanosti?Samozřejmě, chápu že si po tuto dobu budu muset platit zdravotní pojištění.
eva
Dobrý den, na úřad práce se dojděte zaregistrovat ihned 2.1.2017. Plátcem zdravotního pojištění za Vás bude stát. Podporu v nezaměstnanosti začnete pobírat až po vyčerpání odstupného.

prosinec 2016

ukončení zaměstnání
dobrý den,nastoupila jsem do zaměstnání 4.1.2016.Poté v dubnu jsem bohužel onemocněla,šla na nemocenskou,která stále trva.V květnu mi oznámil zaměstnavatel,že končím,ale výpověď jsem dodnes nedostala.Obchod zavřeli.teď se mi blíží ukončení nemocenské a já neˇvím co mám dělat.Nemám v ruce nic,ani výpovědď ano započtový list.A od kdy mi bude platit výpověď,pokud ji ted pošlou_
Děkuji za odpověď
Anna
Dobrý den, kontaktujte, prosím, svého zaměstnavatele. Pokud se Vám to nepodaří, obraťte se na místně příslušný úřad práce.

prosinec 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, prosím Vás o radu. V tomto městě mi skončil osobní vztah a budu se stěhovat do rodného kraje 400 km daleko. Místní zaměstnavatel se nechce dohodnout na ukončení pracovní smlouvy dříve, pustí mne až po dvou měsících. Je prosím nějaká možnost, jak pracovní poměr ukončit dříve? Děkuji
Tomáš
Dobrý den, dříve můžete pracovní poměr ukončit pouze dohodou se zaměstnavatelem. Pokud zaměstnavatel na dohodu nepřistoupí, budete muset dodržet 2-měsíční výpovědní lhůtu.

prosinec 2016

nástup do práce
Dobrý den, mám dotaz, dělám na DPČ a stále chci, aby mi u zaměstnavatele smlouva jela, ale našla jsem si jinou práci na hlavní pracovní poměr a chtějí zápočtový list, který samozřejmě ještě nemám, protože jsem smlouvu neukončila, můžou mě kvůli tomu nevzít, nebo stačí doložit ZL až smlouvu ukončím třeba během roku
Zdeňka
Dobrý den, informujte svého zaměstnavatele, že práci na DPČ jste dosud neukončila, tudíž nemáte zápočtový list.

prosinec 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem v zaměstnání, , ale přecházím do práce jiné. Končím 30.12.2016 a novou smlouvu budu mít az od 2.1.2017 .. je nutno se na ty dva dny hlásit na úřad práce?? Moc děkuji za odpověď
Veronika
Dobrý den, na úřad práce se hlásit nemusíte. 

prosinec 2016