Otázky a odpovědi z trhu práce

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

hledám práci
Dobrý den,prosím o odpověd..Dělal jsem rekvalifikaci na úřadu práce a on po mě chce daňové potvrzení ,aby mi mohl dát podporu v průběhu kurzu..Ale objíždění bejvalých prací a schánění dokumentů, mě bude stát o mnohem více,než samotná podpora..Lze to nějak odmítnout tu podporu? Zítra právě nastupuji do nové práce,pro kterou jsem si dělal rekvalifikaci..Předem děkuji..S pozdravem Boček
Boček Jan
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den,
mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, když mám odpracovaný rok a budu mít DPP a budu vedena na ÚP?
Iva
Dobrý den, abyste měla nárok na podporu v nezaměstnanosti, nemůžete si přivydělávat, tudíž nemůžete pracovat ani na DPP.

únor 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den. Pokud jsem na rizikovem těhotenství a konci mi smlouva na dobu určitou je možné aby zamesnavatel i přesto v době trvání PN prodlouzit smlouvu pokud bude chtít nebo to nelze? Dekuji
Kristýna Muchova
Dobrý den, zaměstnavatel může pracovní smlouvu prodloužit nebo pracovní poměr skončí uplynutím sjednané doby.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
podala jsem vypoved a musela nastoupit na neschopenku. Výpovědní lhůta končí, ale můj doktor mi neschopenku zase prodloužil. Takže 31.1. vyprší výpovědní lhůta, ale já jsem stále na neschopence a nemůžu ještě nastoupit do nové práce. Jak to bude? Kdo za mě bude platit sociální a zdravotní?
Monika
Dobrý den, po dobu pracovní neschopnosti bude za Vás plátcem zdravotního pojištění stát.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, můj zaměstnavatel úplně končí (ruší firmu) a tudíž dostanu výpověď. Je to bohužel akorát po mnou odpracovaných 3 měsících. Co by mělo být napsáno ve výpovědi od zaměstnavatele abych měla nárok na podporu a zda vůbec na ni budu nárok mít.
Alena
Dobrý den, pokud s Vámi zaměstnavatel ruší pracovní poměr ve zkušební době, nebudete mít nárok na žádné odstupné.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den chtěl bych se zeptat zaregistroval jsem se na UP 2.1.2017 a první kontakt s prostředkovatelkou jsem měl 26.1 a chtěl bych vědět kdy mi Paní může nabízet práci jestli hned nebo až po několika měsících děkuji.
Mirek
Dobrý den, práci Vám určitě může nabízet ihned. Jedním ze základních úkolů úřadu práce je pomáhat uchazečům o zaměstnání najít vhodné pracovní zařazení.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, co vše je potřeba udělat při ukončení evidence na ÚP?
Smlouvu s novým zaměstnavatelem jsem na ÚP zaslal. Poté mi poštou přišlo "potvrzení o době vedení uchazeče na ÚP" ve třech kopiích a teď nevím, kam je potřeba potvrzení přinést.
Děkuji za odpověď. - otázka upravena poradcem
Vladimír
Dobrý den, obraťte se, prosím, na svoji kontaktní osobu na úřadu práce. S největší pravděpodobností bude 1 vyhotovení pro Vás, 1 pro zaměstnavatele a 1 pro zdravotní pojišťovnu.

leden 2017

hledám práci
Dobry den,
dala jsem v zmestnni vypoved dohodou k 28.2.2017 rada bych se od 1.3.17 prihlasila na pracovni urad. Mam vsak od 6.3.17 zaplacenou dovolenou az do 28.3.17. Mohu byt behem me dovolene v zahranici a zaroven byt na pracovnim urade temer cely mesic? Nemusim chodit na nejake konzultace? Je nejaka moznost jak to udelat? Dekuji
Martina
Dobrý den, obraťte se, prosím, s tímto dotazem na úřad práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobry den,nastupuji 1.2.do zamestnani,nyni jsem vedena na up.Do kolika prac.dnu musim na up donest pracovni smlouvu?
jarmila
Dobrý den, nástup do zaměstnání musíte nahlásit na úřad práce do 8 kalendářních dnů.

leden 2017

hledám práci
Dobry den,
Dostala jsem doporucenku, ktera se mela vyridit do 2 prac.dnu..vyridila jsem ji do 4 prac.dni. Je mozne ze me vyhodi z prac.uradu? Diky za odpoved
Katka
Dobrý den, obraťte se, prosím, na svoji kontaktní osobu na úřadu práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobry den, oficialne jsem ukoncil (VS) studium v patek a do prace nastoupil v pondeli. Je potreba za takovy vikend zaplatit zdravotni/socialni pojisteni? A existuje nejaka lhuta na promlceni takoveho poplatku, pokud jej nezaplatim? Je to totiz uz 10 let a nikdo po mne nikdy nic nechtel .. tak abych se jednou nedockal i s uroky :) Dekuji.
Petr
Dobrý den, s tímto dotazem kontaktujte, prosím, svoji zdravotní pojišťovnu.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, končí mi druhá rodičovská dovolená a jelikož se nemám kam do zaměstnání vracet, budu se hlásit na úřad práce. Mezi první a druhou rd jsem byla půl roku na up. Teď si při rd nárazově na dohodu přivydělávám. Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti a z čeho by se počítala. Děkuji za odpověď. - otázka upravena poradcem
Kamila
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

ukončení zaměstnání
dobrý den, chci se zeptat momentálně mám zaměstnání, ale získal jsem velmi zajímavou nabídku nové, lépe placenépozice u konkurence. Nevadilo by jim ani kdybych do svého současného zaměstnáníuž nepřišel, což je hrubé porušení pracovní kázně. Chod původního zaměstnavatele nebude ohrožen, může po mě něco chtít popřípadě vymáhat, když už nepřijdu. Popřípadě kdy takto končí pracovnípoměr. Díky za odpověď
Jarda
Dobrý den, tento způsob ukončení pracovního poměr nelze doporučit.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, od 1.ledna 2017 se změnil majitel firmy a ta stala se součástí jiné, větši společnosti. Prac. smlouvy zůstaly beze změny, nicméně se celkem dramaticky změnily pracovní podmínky a já bych chtěl odejít. Pokud by zaměstnavatel nechtěl přistoupit na dohodu, budu tam muset přečkat dva měsíce výpovědní lhůty? Děkuji
Petr
Dobrý den, pokud mezi společnostmi nastala fúze, ukončit pracovní poměr můžete opravdu pouze dohodou nebo podat výpověď z pracovního poměru.

leden 2017

ukončení zaměstnání
DOBRÝ DEN.PROSÍM KOLIK VYPLÁCÍ PŮ ASI PROCENT,KDYŽ MÁ VYPLATIT ODSTUPNÉ?DĚKUJI
KVĚTUŠE
Dobrý den, odstupné vyplácí zaměstnavatel a je přímo úměrné délce pracovního poměru u zaměstnavatele.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den, chci se zeptat mám smlouvu na dobu určitou do dubna, můžu odejít do té doby kdy chci nebo musím zůstat až do toho dubna? Děkuji za odpověď
Otazk
Dobrý den, pokud byste chtěla odejít dříve, musela byste se se zaměstnavatelem domluvit, příp. podat výpověď z pracovního poměru.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,
několik let jsem pracoval v zahraničí (7let), poté jsem se vrátil a řádně registroval na UP, kde jsem pobíral dávky po dobu 3 měsíců - dávky mi byly vypláceny ze zahraničí, ale evidován jsem byl v ČR (spíš formalita). Sehnal jsem si práci na dohodu, ale dnes mi bylo řečeno, že mám skončit. Byl jsem zaměstnaný přes měsíc. Chtěl bych se zeptat, pokud znovu půjdu na UP, budou mi vlastně něco vyplácet, i když jsem byl zaměstnaný pouze tak krátkou dobu a před tím jsem vlastně pracoval mimo ČR nebo co mám v tomto případě dělat.?.
Děkuji
Patrik
Dobrý den, poraďte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den muj zamestavatel ztratil mou prac.smlouvu a ja se chystam zmenit praci.Bude to problem?
Dekuji
Lubos S.
Pokud máte Vy svůj originál, nevidím zde problém.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,
mám otázku, již 3 roky pracuji u jednoho zaměstnavatele na DPČ, v restauračním provozu. Jsem student. Nyní si zaměstnavatel vzpomněl, že chce vstupní lékařskou prohlídku (vstupní - po 3 letech?). Je tato prohlídka potřeba? Kdo by ji měl hradit, já nebo zaměstnavatel?
Vstupní lékařská prohlídka
Dobrý den, záleží na kategorizaci práce. Pokud Vás zaměstnavatel posílá na lékařskou prohlídku, musíte se jí podrobit. Náklady s tím spojené jdou za zaměstnavatelem.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den, našla jsem si práci, kde mi po uplynutí 3 měsíců na ÚP dají pracovní smlouvu, aby na mě mohli vzít dotace. Proto zatím mám dohodu. Bohužel mě pracovní úřad posílá dořešit doporučenku. Když jsem kontaktovala tu firmu o vyběrovém řízení, řekli mi datum, ale pokud nemám zájem o tu práci je to bezprostřední abych vůbec chodila. A pokud to odmítnu chtějí po mě do 14 smlouvu ale bez nároku na dotace.

Chybí mi 11 dní abych splnila 3 měsíční evidenci na dotace.

Moooc děkuji za radu.
Nikola
Dobrý den, s tímto Vám bohužel nepomůžeme. Poraďte se na úřadu práce.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den.
Chci se zeptet nebo poradit 8.12.2016 mi skoncila smlouva ale do prace chodim dal zadnou smlouvu nebo dodatek jsem nepodepsal jen puvodni smlouvu.ted od 23.1.2017 muzu nastoupit na zivnost ale zqmestnavatel se ohani tim ze mam smlouvu na dobu neurcitou a musim dat radnou vypoved.ale smlouva je propadla podle datumu.muzu skoncit okamzite nebo as po vipovedi.dekuji za radu.
Lada
Dobrý den, pokud jste po datu 8.12.2016 normálně chodil do zaměstnání a pracoval, Váš pracovní poměr je již uzavřen na dobu neurčitou, tudíž musíte podat výpověď z pracovního poměru.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
24.12.2016 jsem na svátky s rodinou odjel na slovensko. Mezi svátkemi jsem měl normálně pracovat. Ale volno jsem zaměstnavateli oznámil pouze na 27.12.2016. Pobyt na Svk se nám ale prodloužil až do 3.1.2017.
Zaměstnavatel mě v praci ukončil ale dodnes nemam pisemnou výpověď.
Bojím se ze mi ji dají podepsat ke 31.12.2016 A ja tak nesplnim povinnost se do tří dnů přihlásit na UP. Nebo jsem ještě formálně zaměstnaný ? Má ještě zaměstnavatel povinnost za ne hradit soc. A zdráv. pojištění za leden ?
Michal
Dobrý den, budete se muset dohodnout se svým zaměstnavatelem. Každopádně nepřítomnost v zaměstnání bez řádně odsouhlasené dovolenky je absence.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den. Na konci října 2016 jsem v práci podala výpověď a nastoupila jsem na neschopenku. Výpovědní lhůta ma vypršet 31.1.2017.
Musím nastoupit ještě do práce a přečkat výpovědní lhůtu ještě jednou, ale v práci? Nebo to není nutné? A od 1.2.2017 mám nastoupit do nové práce. Jak mám dále postupovat?
Děkuji za odpověď
Zuzana
Dobrý den, pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
UP mi dala doporucenku do zaměstnání do kterého jsem nastoupil. Bohužel mi práce nevyhovuje. Pokud bych pracovní poměr ukončil sám ve zkušební době, na UP se znovu 6 měsíců evidovat nemůžu. Pokud k datu 25.1. podám výpověď, a do jiné práce bych nastoupil až 10.2., musím si zdravotní a sociální platit sám? Nebo za ty dny mi to doplatí zaměstnavatel?
Daniel
Dobrý den, na tyto dny se nahlaste na úřad práce, aby za Vás byl plátcem zdravotního pojištění stát. Na podporu v nezaměstnosti ale nárok mít nebudete.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,

31.10. jsem ukončila jedno zaměstnání a 21. listopadu nastoupila do nového. Mezi těmito daty jsem ale nebyla registrovaná na ÚP. Má můj současný zaměstnavatel povinnost za mne uhradit zdravotní pojištění za celý měsíc listopad nebo pouze za období, které jsem u něj odpracovala?

Děkuji za odpověď
Natálie
Dobrý den, zaměstnavatel odveden pojištění pouze za dny, které jste odpracovala. Obraťte se na svou zdravotní pojišťovnu a domluvte se tam, zda je třeba si ještě něco doplatit.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Potřebuji Zápočtový list.
Jak jej mám získat?
Alena Němcová
Dobrý den, obraťte se na svého zaměstnavatele, který je povinen Vám jej při ukončení pracovního poměru vydat.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,chtěla bych se prosím zeptat.Dcera je na uřadu práce,má zdravotní školu ukončenou maturitní zkouškou,sociální péče - speciální pedagogika.Pani na uřadu práce jí ale neustále nabízí práce,kde je požadavek zákládní +praktická škola.Musí dcera tuto práci vzít?Moc děkuji za informace
Lada
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce. Každopádně bude i dobré, pokud se dcera aktivně zapojí do hledání vhodného zaměstnání a najde si práci, která bude co nejvíce odpovídat jejím představám.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, byla jsem na ÚP a řekla jsem, že další den jdu na pohovor a že to vypadá nadějně, slečna mi přesto dala doporučenku na jinou práci. Na místo jsem volala, nikdo to nezvedal, když jsem byla po pohovoru a šla jsem na místo, které mi domluvil ÚP tak mi řekli, že to číslo co tam uvedli neznají, a že by někdo z vedení měl během dne přijít, zanechala jsem tedy svůj kontakt, ale nikdo mi stále nezavolal, zítra mám poslední den, kdy si mohu vyřídit tuto doporučenku, ale nemohu s tím nic dělat, pokud se mi ono vedení neozve. Po tomto se mi ozvali z toho pohovoru, o kterém jsem říkala na ÚP a práci jsem dostala, takže jsem na ÚP psala email, že jsem dostala práci, onen problém s kontaktem na pracoviště ohledně doporučenky a teď nevím, zda jsem tím, že jsem je kontaktovala a byla na místě, ale nikdo mně zatím nepřijal protože na tom místě nemají vedení, neporušila nějaké pravidla ÚP. Nemohou mně tak vyhodit ? Když jsem je informovala a nejde se mi dostat k vedení oné společnosti? Děkuji
Tereza
Dobrý den, nevím, jestli přesně rozumím Vašemu dotazu. Dojděte si na úřad práce a domluvte se přímo se svou kontaktní pracovnicí, příp. se s ní spojte například telefonicky.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den. V roce 2015 jsem byla evidována na ÚP jako nezaměstnaná a pobírala jsem podporu. Po 6ti měsících mne na zkrácený úvazek zaměstnala firma a vyřídila si na mne dotaci z ÚP, kterou pobírala asi cca 6 měsíců. Smlouvu jsem dostala jako zaměstnanec na dobu určitou a to bylo na 6 měsíců. Smlouvu mi prodloužili jednou , tzn. zaměstnaná jsem byla celý rok od 1.12.2015 do 30.11.2016. Teď jsem v prac. neschopnosti, která mi končí a protože jsem nesehnala práci, znovu se půjdu registrovat na ÚP a můj dotaz zní: Budu po roce zaměstnání viz info výše vůbec pobírat nějakou podporu? Děkuji Vám za informace. Martina
Martina
Dobrý den, nárok na podporu v nezaměstnanosti byste měla mít. Na úřadu práce Vám po doložení všech pojištěných dob přesně řeknou.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, jsem vedena na ÚP. Bylo mi řečeno ze k 28.1.17 mám poslední podporu. Podpora za prosinec mi přišla 16.1.17, tak nechápu zda dostanu ještě za leden či ne? Mám možnost nastoupit na zkrácený úvazek, ale nevím zda můžu přijít o lednovou podporu kdybych nastoupila ještě ted v lednu nebo je lepší směřovat smlouvu až od února? Nerada bych přišla o poslední podporu. Děkuji za radu
Jana
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,

V průběhu roku jsem změnil zaměstnavatele. Nový mi nabídl, že za mě udělá daňové přiznání, ale musím doložit příjmy z minulého zaměstnání. Zaměstnavatel mi však nedával k výplatě výplatní pásku. Je povinen mi je zpětně dodat? Může nějakou roli sehrát inspektorát práce? Děkuji za odpověď.
Matěj
Dobrý den, obraťte se na svého zaměstnavatele a chtějte potvrzení o výši zdanitelných příjmů za rok 2016.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den. Jiz rok pracuji na částečný úvazek coz je 6hodin denně. Na.výplatní pásce mám vsak napsaný počet hodin denně 5. Jak je to možné? Dekuji za odpověď !
A
ali
Dobrý den, obraťte se na mzdovou účtárnu svého zaměstnavatele, tyto nesrovnalosti musíte řešit se zaměstnavatelem.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jaké jsou podmínky pro přestup z denního studia do práce na plný pracovní úvazek? Nemůžu to nikde najít, ale slyšela jsem, že nemusím ze dne na den ukončit studium a jít okamžitě do práce... Nerada bych však poté měla problémy s placením socíálního a zravotního pojištění.

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Šarlota
Šarlota
Dobrý den, studovat můžete i při zaměstnání.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý večer,
Stále mám status studenta (měl by být do konce ledna), tak jsem se chtěl zeptat, jestli za předpokladu, že nastoupím 23.1.2017 do zaměstnání je potřeba kvůli tomu jít na úřad práce a nějak to evidovat či jestli musím něco jiného tam vyřídit skrz placení zdrav. a soc. pojištění? Díky předem za radu.
Patrik
Dobrý den, pokud máte statut studenta, tak do data nástupu k zaměstnavateli se nikde hlásit nemusíte, plátcem zdravotního pojištění je za Vás stát.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,chtěla bych se zeptat od začátku ledna jsem přihlášena na pracovním úřadě,od února bych měla začínat dostávat podporu,ale měla bych teď příležitost brigádu na pár hodin do konce ledna kde bych měla ve smlouvě že k poslednímu lednu bych byla vyplacena,dostala bych teda v tom únoru tu prvni podporu?Děkuji za odpověď.
Peta
Dobrý den, jakmile si v měsíci vyděláte jakoukoli částku, ztrácíte ten měsíc nárok na podporu v nezaměstnanosti, podpůrčí doba se Vám o měsíc posune.

leden 2017

zaměstnání a maminky
Dobrý den. Nyní jsem na rodičovské dovolené s 2 letou dcerou. Jsem podruhé těhotná a byl mi narizeny klidovy režim kvůli předčasnému porodu na několik týdnů. Můžu jen ležet. Teď má ošetřovné na dceru manžel. Mohla by se o vnučku starat i babička? Má nárok na ošetřovné, když pobira částečný invalidní důchod? Děkuji předem za odpověď.
Petra Hanzlikova
Dobrý den, obraťte se, prosím, s tímto dotazem na správu sociálního zabezpečení.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den.Chtela bych se zeptat: Pracuji v zahranici,ale smlouvu mam od ceske agentury.Smlouvu mam na dobu urcitou do 31.1.2017.Od Zari 2016 jsem doma na 70%..Dnes mi volal zamestnavatel,ze mi smlouvu ukoncil jiz 1.1.2017 a ze tudiz nemam narok na vyplaceni danych 70% za Leden/2017.Chci se zeptat zda muze zamestnavatel ukoncit smlouvu drive nez v dany termin?? Dekuji za odpoved..
Jarka
Dobrý den, informujte se, prosím, na agentuře práce, která Vám práci zprostředkovala.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, jsem v posledním semestru VŠ a našla jsem práci na HPP od 1.2.. Statut studenta budu mít do konce července. Jak je to potom s platbou pojištění, doteď za mě hradil stát, zaměstnavatel tedy hradit nemusí, když budu při práci studovat dál? Přece nelze hradit duplicitně. Smlouvu teprve budeme sepisovat, proto se ptám předem. Díky za radu.
Ev
Dobrý den, pokud nastoupíte do pracovního poměru, budete odvádět na zdravotní a sociální pojištění stejně jako ostatní zaměstnanci. Jediné, co si můžete uplatnit je odpočet na studenta, pokud u zaměstnavatele podepíšete prohlášení poplatníka daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den.Pracuji v Německu.Ke konci měsíce ledna mi končí pracovní smlouva.Když budu v pracovní neschopnosti a zaměstnavatel mi neprodlouží smlouvu.Do kdy neschopnost trvá?Prosím o odpověd.
Jíří Paulus.
Dobrý den, tato poradna zodpovídá pouze otázky na české pracovní právo. Děkujeme.

leden 2017

hledám práci
Dobrý večer.Jsem na UP.Chtěla bych se zeptat,cice mam praci ale jen na zatím na dohodu o pracovní činnosti.Mám nárok na podporu když si přivydělám do 4.000.dekuji za odpověď.
ÚP
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, v srpnu 2016 mi skončila RD. Zaměstnání jsem měla na dobu určitou ukončeno již před nástupem na mateřskou dovolenou. Koncem srpna mi přišlo vyjádření o ukončení RD, se kterým jsem navštívila sociálku a tam mi bylo řečeno, že pokud nejde syn do školky, tak mám jít nahlásit na pojišťovnu, že zůstávám v domácnosti a budou mi platit zdravotní. Že na pracovním úřadě nejspíš nic nedostanu a když mi náhodou najdou práci, tak do ní musím jít a nikoho nebude zajímat, že mám doma malé dítě.
Dnes (tedy skoro půl roku od ukončení RD) jsem se dozvěděla, že mě jen odbyla, že jsem se měla nechat na úřad práce zaregistrovat a pobírala bych nějaké dávky a zaměstnání bych nemusela přijmout.
Zajímalo by mě, jestli tedy opravdu nemám na nic nárok a mám zůstat jen nahlášena u pojišťovny jak mi bylo řečeno sociální pracovnicí a nebo i teď mohu nějak řešit svoji situaci, jelikož peníze nám opravdu chybí!
Magda
Dobrý den, základním úkolem úřadu práce je maximální součinnost při hledání vhodného zaměstnání, tzn. že pracovní nabídku byste nemohla bezdůvodně odmítnout.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
od 28.12.2016 do 8.1.2017 jsem byla na neschopence.
Problém je, že jsem k 31.12.2016 dala výpověď ve zkušební době a přestoupila jsem na DPPk firmě jiné.
Začátek i konec neschopenky + lístek na peníze jsem poslala na dnes již bývalého zaměstnavatele. Avšak volala mi účetní s tím, ať si zavolám na mou zdravoní pojišťovnu, a že bych měla uhradit něco jim. Nějak tomu nerozumím, proč bych já měla něco uhradit.
Otázka tedy zní: Kdo mi proplatí nemocenskou? A budu muset já někomu něco platit?
Děkuji za odpověď.
Annie

Dobrý den, pokud jste byla v pracovní neschopnosti do 8.1.2017, tak pro leden bude stačit, když na svou zdravotní pojišťovnu předáte kopii ukončení pracovní neschopnosti. Pokud by jste v dalších měsících neměla pracovní poměr, ze kterého by bylo odváděno zdravotní pojištění, ani nebudete v evidenci úřadu práce, potom se obraťte na Vaší zdravotní pojišťovnu a dořešte s nimi platbu zdravotního pojištění.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, nemohu kontaktovat zaměstnavatele na základě doporučenky z ÚP. Kontakt pro uchazeče o zaměstnání si zaměstnavatel určil na pondělí 7:30-8h
na adrese kde není k zastižení a telefony nezvedá.
Co by jste mi doporučil. Děkuji David
David K.
Dobrý den, domluvte se na úřadu práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý den, zajímá mě přechod pracovní smlouvy z doby určité na dobu neurčitou. V zaměstnání jsem od 1. 11. 2015. Za tu dobu už mám ale třetí smlouvu, první byla od 1. 11. 2015 do 31. 12. 2015 další od 1. 1. 2016 do 31. 3. 2016 a nynější od 1. 4. 2016 do 31. 3. 2017. Děkuji za odpověď
Sára
Dobrý den, po uplynutí poslední sjednané doby, tj. po 31.3.2017 s Vámi buď musí být ukončen pracovní poměr nebo prodloužen na dobu neurčitou.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,
několik let jsem pracoval v zahraničí (7let), poté jsem se vrátil a řádně registroval na UP, kde jsem pobíral dávky po dobu 3 měsíců - dávky mi byly vypláceny ze zahraničí, ale evidován jsem byl v ČR (spíš formalita). Sehnal jsem si práci na dohodu, ale dnes mi bylo řečeno, že mám skončit. Byl jsem zaměstnaný přes měsíc. Chtěl bych se zeptat, pokud znovu půjdu na UP, budou mi vlastně něco vyplácet, i když jsem byl zaměstnaný pouze tak krátkou dobu a před tím jsem vlastně pracoval mimo ČR nebo co mám v tomto případě dělat.?.
Děkuji
Patrik
Dobrý den, s největší pravděpodobností nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale poraďte se na úřadu práce.

leden 2017

nástup do práce
Dobrý večer.Mám podstoupit plánovanou operaci kolene.V práci máme možnost čerpat 5 dní sickdays.mohu si je vybrat na první 3 dny neschopnosti,za které mi nenáleží náhrady mzdy,resp. mohu to čerpat souběžně?
Marie
Dobrý den, domluvte se se zaměstnavatelem. Prvních 14 dní dočasné pracovní neschopnosti hradí zaměstnavatel.

leden 2017

nástup do práce
Pracuji na vrátnici s nepřetržitým provozem ve 12 hod. službách denních i nočních. Zaměstnavatel nám však proplácí pouze 11 hod., byť nám neumožňuje držet stanovené 30 minutové přestávky, navíc nemá nás kdo vystřídat. Máme v takovém případě nárok na proplacení celých 12 odpracovaných hodin?
Rostislav Axman
Dobrý den, máte nárok na proplácení všech odpracovaných hodin, kromě přestávek na jídlo a odpočinek.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den skončil jsem v práci na dohodu 15 prosince .16 jsem se hned evidoval na prac.úřadě dne 23 prosince me přišlo rozhodnuti o podpoře 12 tis měsíčně 45 procent .kdy mohu očekávat vyplacení ? A platí i svátky jelikož to je od 16 prosince mel Bych dostat cca pulku do 16.ledna ?! Děkuji za informace
Michael
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,jsem 3 měsíce na uřadu práce a mám jít na veřejně prospěšné práce,jelikož mám dítě v první třídě mužu požadovat poloviční uvazek?Ještě podotknu,že chodím s dítětem hodně po doktorech,ale až v odpoledních hodinách.Děkuji
maminka
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

ukončení zaměstnání
Dobry den, dnes jsem podala vypoved ve zkuseni dobe, nemohla jsem v tom prostredi dele vydrzet. Nastupovala jsem tam 8.prosince, do te doby jsem byla studentkou. Do noveho zamestnani bych nastoupila az zacatkem unora. Proto se chci zeptat, zda mam neco na Up narok. Samozrejme se zaregistrovat pujdu kvuli soc. Take me zajima, zda potrebuju papir o vypovedi, kdyz jsem ji podala ustne a ve zkusebni dobe.
dekuji
Petra
Dobrý den, předně, pracovní poměr je možné zrušit ve zkušební době pouze PÍSEMNĚ, tzn. musíte se se zaměstnavatelem domluvit a sepsat zrušení PP ve zkušební době, tento doklad budete určitě na úřadu práce potřebovat. Zaměstnavatel Vám již vydal zápočtový list? Nárok na podporu v nezaměstnanosti nebudete s největší pravděpodobností mít, ale alespoň po tu dobu než nastoupíte k jinému zaměstnavateli bude za Vás plátcem zdravotního pojištění stát. 

leden 2017