Otázky a odpovědi z trhu práce

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

hledám práci
Doby den, jak mužů vymazat z databáze životopisu svůj životopis , děkuji za info
vavvaa
Dobrý den, pokud to nemůžete udělat v administraci databáze, v níž je CV uloženo, požádejte o to správce databáze.

červenec 2017

hledám práci
Můžu odmítnout práci doporučenou úřadem práce,když neodpovídá mé kvalifikaci?A z jakých jiných důvodů?
Hanka

Dobrý den, pokud bez vážných důvodů odmítnete do takového zaměstnání nastoupit, budete z úřadu práce vyřazena na 6 měsíců a budete si muset sama hradit zdravotní pojištění. Vážné důvody vymezuje § 5c zákona o zaměstnanosti. Mezi tyto důvody patří například: péče o dítě do čtyř let věku, péče o osobu závislou na péči jiné osoby ve stupni II - IV, docházka dítěte do předškolního zařízení nebo povinná školní docházka dítěte, místo výkonu nebo povaha zaměstnání druhého manžela, zdravotní důvody bránící ve výkonu zaměstnání nebo jiné vážné osobní důvody (např. mravní či náboženské).

červen 2017

hledám práci
Dobrý den jsem vedena 4 měsíce na úřadu práce.Nyní mi zprostředkovali prodej a třídění použitého textilu.Jsem vyučená prodavačka.Můžu tuto práci odmítnout,když mám z této práce i kolektivu na prodejně velice špatný pocit?Myslím,že tato práce neodpovídá mé kvalifikaci a schopnostem.Děkuji za odpověď.
Hudka
Dobrý den, práci prodavače/prodavačky si jistě najdete i bez úřadu práce a vyberete si i kolektiv, který vám bude vyhovovat. Nabídek práce pro zmíněnou profesi je na všech personálních portálech nepřeberně, např, na www.jobdnes.cz je těchto nabídek přes 2000.

červen 2017

hledám práci
Dobrý den, jsem rok na nemocenské, v květnu bych ji chtěla ukončit. Mohu na ÚP, než najdu s mou nemoci práci? Problém je ale v tom,. že u firma u které jsem pracovala již neexistuje
martina
Dobrý den, ano, po ukončení dočasné pracovní neschopnosti se můžete na ÚP přihlásit.

květen 2017

hledám práci
Dobrý den, touto cestou bych se chtěla zeptat, zda je mi zaměstnavatel povinen poskytnout neplacené volno za účelem hledání nového zaměstnání v případě vypršení smlouvy na dobu určitou. Na který paragraf Zákoníku práce se případně mohu odvolat? Předem děkuji za odpověď.
Anna
Dobrý den, pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu před skončením pracovního poměru se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 půlden v týdnu, po dobu odpovídající výpovědní době v délce dvou měsíců. Pokud zaměstnavatel zaměstnance požádá, tam má zaměstnanec povinnost prokázat, že poskytnuté volno bylo skutečně využito na hledání nového zaměstnání. Vyhledání nového zaměstnání spadá do kategorie jiných důležitých osobních překážek v práci.

květen 2017

hledám práci
Dobry den chtela bych se zeptat, jsem hlasena na up a zazadala jsem si o podporu ale stale neni vyrizena a budu nastupovat do nove prace.Bude mi vyplacena zpetne ta podpora nebo ne? Dekuji za odpoved
Eliška
Dobrý den, pokud jste splnila podmínky pro její přiznání, měla by Vám být vyplacena.

květen 2017

hledám práci
Když budu v evidenci úřadu práce čerpat odstupné,tim pádem nemám nárok na podporu,můžu si najít brigádu na dva měsíce,poté bych měla nastoupit do noveho zaměstnání.Děkuji Ivona
Ivona
Dobrý den, pokud nebudete čerpat podporu v nezaměstnanosti, můžete si na při evidenci na úřadu práce přivydělávat v tzv. nekolidujícím zaměstnání, tj. Váš měsíční výdělek nesmí přesáhnout polovinu minimální mzdy. Základní podmínkou tedy  je, že měsíční výdělek zaměstnance, který je současně uchazečem o zaměstnání, nepřesáhne 5500 Kč měsíčně.

duben 2017

hledám práci
Dobrý den skončila jsem v zaměstnání ze zdravotních důvodů.Chci se zeptat zda můžu hledat práci ve stejném oboru ve kterém jsem pracovala?
Adina Rudáková
Dobrý den, pokud jste ukončila pracovní poměr v oboru, který Vám zdravotně nevyhovoval, měla byste hledat práci v jiném oboru.

duben 2017

hledám práci
Dobrý den, dne 21.12.2015 jsem ukončila OSVČ. Celý rok 2016 jsem uvidována na Úřadu práce. Bohužel mi došla v roce 2016 provize z dříve uzavřených věcí. Ty jsem nemohla zařadit do DP za rok 2015 protože jsem nevěděla, že a zda mi dojdou. CO s tím? Jak to zdanit? Děkuji moc za odpověď.
Anna Baklová
Dobrý den,

informujte se na finančním úřadu na možnost podání opravného daňového přiznání.

duben 2017

hledám práci
Dobrý den,v pondělí ráno jsem byla u lékaře.V pondělí odpoledne mi přišel dopis z pracáku i s doporučenkou,kam se mám dostavit do 3 dnů od převzetí dopisu.Nevím jak ted mám postupovat,když jsem nemocná.Aby mě nevyhodili z úřadu práce.Poradíte prosím?
Klára
Dobrý den,

kontaktujte úřad práce s informací o Vaší pracovní neschopnosti. Pokud Vám lékař nenapsal "vycházky" nemůžete se dostavit na sjednanou schůzku.

duben 2017

hledám práci
Dobrý den.Na začátku února mi pracovnice ÚP dala pozvánku na výběrové řízení,které se konalo až 13.března.Protože to bylo až za delsí dobu a navíc jsem měla v té době brigádu na DPP a mám dokonce od lékaře potvrzení,že práce takového typu nemůžu ze zdravotních důvosů vykonávat,nebrala jsem pozvánku na výběrové řízení v potas a zapomněla na ní.Na schůzku jsem se tudíž nedostavila.Teď mě chtějí kvůli tomu z ÚP vyřadit z evidence.Mám možnost se nějak bránit?děkuji Eva
Eva
Dobrý den,

pokud jste registrovaná na úřadu práce, je Vaší povinnosti projevit součinnost s úřadem práce. To znamená dostavit se schůzku, kterou Vám úřad práce domluví. Zkuste svůj případ řešit s úřednicí, která Vám byla přidělena.

duben 2017

hledám práci
Prosim poradte. Pracuji ve firme,kde mame povolene prescasy od pate hodiny ranni.v sobotu chodime na prescasy max. do 12 hodin a vcera nam naridili pracovni sobotu. Je to pry ze v dubnu jsou dva svatky a nestihala by se vyroba. Jde o to ze nekteri zamestnanci maji jiz ted i 30 hodin prescasu, a pokud odmitnou jit na pracovni sobotu ktera bude v plnem rosahu 8 hodin tak vyhrozuji ze kazdy kdo nepujde bude bez premii. Myslim ze toto neni spravny pristup ze strany zamestnavatele. Je moznost se na nekoho obratit a nejak postupovat
Milan

Dobrý den, dle § 93 zákoníku práce může zaměstnavatel nařídit práci přesčas max. 8 hod. v jednotlivých týdnech a max. 150 hod. za kalendářní rok. Pokud Vám tedy zaměstnavatel nařídil v týdnu od pondělí do pátku práci přesčas např. 5 hod., může Vám na sobotu nařídit již jen 3 hod. přesčasu. Pokud jste ale odpracovala v týdnu od pondělí do pátku dohodnutou práci přesčas v délce 5 hod., potom Vám může zaměstnavatel nařídit přesčas na sobotu v délce 8 hod.

březen 2017

hledám práci
Jak odstraním c.v. ze stránek jobs.cz?
Roman Kučera
Dobrý den, obraťte se na provozovatele stránek jobs.cz

únor 2017

hledám práci
Dobrý den, chci se zeptat. Chtěla bych mít smlouvu s rodiči dítěte které bych hlídala. Momentálně jsem registrovaná na ÚP. Musím tuto smlouvu pokud převyšuje bych hlídala 170 hodin měsíčně? Nebo bych si měla zařídit živnost?
Děkuji za odpověď.
Aneta
Dobrý den,

pokud jste evidovaná na úřadu práce, je nutné je informovat o každé práci, kterou vykonáváte. 

únor 2017

hledám práci
od 24.2.2017 končím PŘEDČASNĚ STUDIUM NA VŠ, CHCI PODAT NOVOU PŘIHLÁŠKU NA VŠ JINÉHO SMĚRU.ZAEVIDUJI SE NA UP V místě trvalého bydliště, ale práci chci hledat v PRAZE, KDE MÁM ZAJIŠTĚNÉ BYDLENÍ , JE TO MOŽNÉ ?Převede mne ÚP DO PRAHY ?
VILMA
Dobrý den, pro podporu v nezaměstnanosti (nevím, zda byste splnila podmínky pro její přiznání) musíte být evidována v evidenci uchazečů o zaměstnání a registrovat se na krajské pobočce úřadu práce, v jejímž obvodu máte bydliště. Zde se domluvte s pracovníkem úřadu práce, aby Vám nabízel nabídky pracovních míst v Praze.

únor 2017

hledám práci

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně vyjednávání platu.
Měla jsem dnes pohovor, a došlo na to, kolik bych si představovala peněz. Protože jsem nevěděla kolik je daná částka, co si představuji v hrubém, plácla jsem hrozně malou sumu.

Otázka co teď? Pokud tedy budu přijatá, bude prý ještě další kolo pohovoru, přímo s manažerkou, můžu moji částku ještě změnit?

A nebo mám kontaktovat přímo paní, co jsem s ní měla dnes pohovor a říct jí, že jsem se zmýlila? Nechci vypadat jako blbec, nebo jako že mi jde jen o peníze.. ale částku jsem řekla asi o 5 tisíc menší než jsem chtěla (nedokázala jsem si rychle spočítat kolik budou odvody, apod.). Jak se teď zachovat? Moc děkuji
Lenka
Dobrý den, pokud si nejste jistá částkou v hrubém, uveďte u pohovoru částku v čistém, personalista si čistou mzdu navýší o zákonné odvody. Nyní bych vyčkala zda budete přizvána do druhého kola a tam určitě upřesněte své požadavky.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den.kdyz je cid1 musí být člověk bez práce na UP? Když by nebyl musel by si platit zdrav.a soc sám? Děkuji
Michaela
Dobrý den, ČID 1 stupně by si musel sám platit sociální pojištění, plátcem zdravotního pojištění by za něj byl stát.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den,

5 ledna jsem si podal odvolání proti vyřazení z evidence úp a doteď mi nepřišla žádná odpověď.Jaká je vůbec lhůta pro vyřízení odvolání.Lze podat vedle odvolání i stížnost na úp nebo je lepší počkat jak dopadne odvolání a pak podat stížnost k OKP.Díky za odpověď
šimon
Dobrý den, tato poradna radí v pracovně-právních otázkách zaměstnancům, není specializována na problematiku úřadu práce. Tyto dotazy je třeba řešit přímo s pracovníky úřadu práce. Děkujeme.

únor 2017

hledám práci
Dobry den chtela jsem se zeptat kdyz jsem na podpore 1mesic ale cekam na U1 ze zahranici muze me urad prace nutit hledat si praci kdyz mam ze zakona na podporu 5 mesicu ? Dekuji
Pavla
Dobrý den, tato poradna radí v pracovně-právních otázkách zaměstnancům, není specializována na problematiku úřadu práce. Tyto dotazy je třeba řešit přímo s pracovníky úřadu práce. Děkujeme.

únor 2017

hledám práci
Dobry den,
chtěla bych se zeptat,ukončila jsem pracovní poměr
dohodou k 31:1.2017.Do nověho zaměstnání
nastupuji až 6:2.217.Mám se do této doby zaregistrovat
na UP? kvuli zdravotnímu a sociálnímu pojištění.
Děkuji za odpověd.
Hanka
Dobrý den, bylo by pro Vás lepší se na tuto dobu na úřadu práce zaregistrovat.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den.Ukončil jsem předčasně pracovní poměr na který zaměstnavatel probíral dotace z up.Chci se zeptat jestli se můžu přihlásit na up.Zaměstnavatel mě strašil že ne. Děkuji za odpověď
David
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když pujdu na brigadu při evidenci na ÚP je jasné, že nebudu dostávat podporu, ale mam napriklad po měsícní brigádě znovu nárok na pobírání podpory v nezamestnanosti kdyz mi ještě nebylo vyplaceno 5 měsíců na podpoře ale pouze jeden měsíc? Budu dostávat podporu ještě po dobu 4 měsíců nebo na to nemam narok kdyz nemam znovu odpracováno 12měsíců? Děkuji
Lukáš
Dobrý den, podpora v nezaměstnanosti Vám poběží dále.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den,

jsem evidován na úřadě práce a momentálně také v pracovní neschopnosti (od lékaře vystavena neschopenka). Úřednice na úřadu práce vyžaduje dopsat na neschopenku jaké veřejně prospěšné práce jsem schopen vykonávat, jinak vyplatí tento měsíc místo životního minima jen existenční minimum, pokud neodpracuji v pracovní neschopnosti veřejně prospěšné práce..

Je takový postup v pořádku? Nestačí neschopenka potvrzující pracovní neschopnost?

Děkuji

Filip S
Filip
Dobrý den, s tímto dotazem se musíte obrátit na úřad práce.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den včera jsem si poslala životopis do bývalého zaměstnani kde jsem pracovala před 20 léty a přišla mě odpověď že novy předseda družstva nebere žádné bývalé pracovníky ať už odešli sami nebo pro nadbytečnost . Má na takové jednání právo? neni to diskriminace? Normálně mě to urazilo a přitom pracovni místo nemá obsazené. Děkuji za odpověď a přeji hezký den Rumlová
Marie
Dobrý den, v tomto případě se jedná o vnitřní pravidla, která si může zaměstnavatel nastavit.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den,prosím o odpověd..Dělal jsem rekvalifikaci na úřadu práce a on po mě chce daňové potvrzení ,aby mi mohl dát podporu v průběhu kurzu..Ale objíždění bejvalých prací a schánění dokumentů, mě bude stát o mnohem více,než samotná podpora..Lze to nějak odmítnout tu podporu? Zítra právě nastupuji do nové práce,pro kterou jsem si dělal rekvalifikaci..Předem děkuji..S pozdravem Boček
Boček Jan
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den,
mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, když mám odpracovaný rok a budu mít DPP a budu vedena na ÚP?
Iva
Dobrý den, abyste měla nárok na podporu v nezaměstnanosti, nemůžete si přivydělávat, tudíž nemůžete pracovat ani na DPP.

únor 2017

hledám práci
Dobrý den chtěl bych se zeptat zaregistroval jsem se na UP 2.1.2017 a první kontakt s prostředkovatelkou jsem měl 26.1 a chtěl bych vědět kdy mi Paní může nabízet práci jestli hned nebo až po několika měsících děkuji.
Mirek
Dobrý den, práci Vám určitě může nabízet ihned. Jedním ze základních úkolů úřadu práce je pomáhat uchazečům o zaměstnání najít vhodné pracovní zařazení.

leden 2017

hledám práci
Dobry den,
dala jsem v zmestnni vypoved dohodou k 28.2.2017 rada bych se od 1.3.17 prihlasila na pracovni urad. Mam vsak od 6.3.17 zaplacenou dovolenou az do 28.3.17. Mohu byt behem me dovolene v zahranici a zaroven byt na pracovnim urade temer cely mesic? Nemusim chodit na nejake konzultace? Je nejaka moznost jak to udelat? Dekuji
Martina
Dobrý den, obraťte se, prosím, s tímto dotazem na úřad práce.

leden 2017

hledám práci
Dobry den,
Dostala jsem doporucenku, ktera se mela vyridit do 2 prac.dnu..vyridila jsem ji do 4 prac.dni. Je mozne ze me vyhodi z prac.uradu? Diky za odpoved
Katka
Dobrý den, obraťte se, prosím, na svoji kontaktní osobu na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, končí mi druhá rodičovská dovolená a jelikož se nemám kam do zaměstnání vracet, budu se hlásit na úřad práce. Mezi první a druhou rd jsem byla půl roku na up. Teď si při rd nárazově na dohodu přivydělávám. Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti a z čeho by se počítala. Děkuji za odpověď. - otázka upravena poradcem
Kamila
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,
několik let jsem pracoval v zahraničí (7let), poté jsem se vrátil a řádně registroval na UP, kde jsem pobíral dávky po dobu 3 měsíců - dávky mi byly vypláceny ze zahraničí, ale evidován jsem byl v ČR (spíš formalita). Sehnal jsem si práci na dohodu, ale dnes mi bylo řečeno, že mám skončit. Byl jsem zaměstnaný přes měsíc. Chtěl bych se zeptat, pokud znovu půjdu na UP, budou mi vlastně něco vyplácet, i když jsem byl zaměstnaný pouze tak krátkou dobu a před tím jsem vlastně pracoval mimo ČR nebo co mám v tomto případě dělat.?.
Děkuji
Patrik
Dobrý den, poraďte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,chtěla bych se prosím zeptat.Dcera je na uřadu práce,má zdravotní školu ukončenou maturitní zkouškou,sociální péče - speciální pedagogika.Pani na uřadu práce jí ale neustále nabízí práce,kde je požadavek zákládní +praktická škola.Musí dcera tuto práci vzít?Moc děkuji za informace
Lada
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce. Každopádně bude i dobré, pokud se dcera aktivně zapojí do hledání vhodného zaměstnání a najde si práci, která bude co nejvíce odpovídat jejím představám.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, jsem vedena na ÚP. Bylo mi řečeno ze k 28.1.17 mám poslední podporu. Podpora za prosinec mi přišla 16.1.17, tak nechápu zda dostanu ještě za leden či ne? Mám možnost nastoupit na zkrácený úvazek, ale nevím zda můžu přijít o lednovou podporu kdybych nastoupila ještě ted v lednu nebo je lepší směřovat smlouvu až od února? Nerada bych přišla o poslední podporu. Děkuji za radu
Jana
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,chtěla bych se zeptat od začátku ledna jsem přihlášena na pracovním úřadě,od února bych měla začínat dostávat podporu,ale měla bych teď příležitost brigádu na pár hodin do konce ledna kde bych měla ve smlouvě že k poslednímu lednu bych byla vyplacena,dostala bych teda v tom únoru tu prvni podporu?Děkuji za odpověď.
Peta
Dobrý den, jakmile si v měsíci vyděláte jakoukoli částku, ztrácíte ten měsíc nárok na podporu v nezaměstnanosti, podpůrčí doba se Vám o měsíc posune.

leden 2017

hledám práci
Dobrý večer.Jsem na UP.Chtěla bych se zeptat,cice mam praci ale jen na zatím na dohodu o pracovní činnosti.Mám nárok na podporu když si přivydělám do 4.000.dekuji za odpověď.
ÚP
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, v srpnu 2016 mi skončila RD. Zaměstnání jsem měla na dobu určitou ukončeno již před nástupem na mateřskou dovolenou. Koncem srpna mi přišlo vyjádření o ukončení RD, se kterým jsem navštívila sociálku a tam mi bylo řečeno, že pokud nejde syn do školky, tak mám jít nahlásit na pojišťovnu, že zůstávám v domácnosti a budou mi platit zdravotní. Že na pracovním úřadě nejspíš nic nedostanu a když mi náhodou najdou práci, tak do ní musím jít a nikoho nebude zajímat, že mám doma malé dítě.
Dnes (tedy skoro půl roku od ukončení RD) jsem se dozvěděla, že mě jen odbyla, že jsem se měla nechat na úřad práce zaregistrovat a pobírala bych nějaké dávky a zaměstnání bych nemusela přijmout.
Zajímalo by mě, jestli tedy opravdu nemám na nic nárok a mám zůstat jen nahlášena u pojišťovny jak mi bylo řečeno sociální pracovnicí a nebo i teď mohu nějak řešit svoji situaci, jelikož peníze nám opravdu chybí!
Magda
Dobrý den, základním úkolem úřadu práce je maximální součinnost při hledání vhodného zaměstnání, tzn. že pracovní nabídku byste nemohla bezdůvodně odmítnout.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, nemohu kontaktovat zaměstnavatele na základě doporučenky z ÚP. Kontakt pro uchazeče o zaměstnání si zaměstnavatel určil na pondělí 7:30-8h
na adrese kde není k zastižení a telefony nezvedá.
Co by jste mi doporučil. Děkuji David
David K.
Dobrý den, domluvte se na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,
několik let jsem pracoval v zahraničí (7let), poté jsem se vrátil a řádně registroval na UP, kde jsem pobíral dávky po dobu 3 měsíců - dávky mi byly vypláceny ze zahraničí, ale evidován jsem byl v ČR (spíš formalita). Sehnal jsem si práci na dohodu, ale dnes mi bylo řečeno, že mám skončit. Byl jsem zaměstnaný přes měsíc. Chtěl bych se zeptat, pokud znovu půjdu na UP, budou mi vlastně něco vyplácet, i když jsem byl zaměstnaný pouze tak krátkou dobu a před tím jsem vlastně pracoval mimo ČR nebo co mám v tomto případě dělat.?.
Děkuji
Patrik
Dobrý den, s největší pravděpodobností nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale poraďte se na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den skončil jsem v práci na dohodu 15 prosince .16 jsem se hned evidoval na prac.úřadě dne 23 prosince me přišlo rozhodnuti o podpoře 12 tis měsíčně 45 procent .kdy mohu očekávat vyplacení ? A platí i svátky jelikož to je od 16 prosince mel Bych dostat cca pulku do 16.ledna ?! Děkuji za informace
Michael
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,jsem 3 měsíce na uřadu práce a mám jít na veřejně prospěšné práce,jelikož mám dítě v první třídě mužu požadovat poloviční uvazek?Ještě podotknu,že chodím s dítětem hodně po doktorech,ale až v odpoledních hodinách.Děkuji
maminka
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, jsem hlášena na ÚP. Mezi tím jsem si našla práci a podepsala smlouvu 6.1. ale bohužel práci nemohu vykonávat a tudíž jsem ukončila poměr k 12.1.. Další schůzku na ÚP mám 16.1. Mění se tím pro mě něco? Paní z UP volala, že mám práci ale nevěděla jsem ještě že budu muset odejít. Děkuji.
Klarys
Dobrý den, informujte se na úřadu práce, po jak dlouhou dobu máte ještě nárok na podporu v nezaměstnanosti. Navíc Vám příp. podpora bude zřejmě vypočítána v posledního výdělku, ve Vašem případě pouze z předpokládaného.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den
Můj dotaz se týká toho že v současnosti jsem na PN ale jsem pozvaná na pracovní pohovor.Jak mám tuto situaci vyřešit?V době vycházek pracovní pohovor určitě nestihnu a mé obavy pramení z možné kontroly nemocných?Poradíte mi prosím jak bych měla postupovat?Děkuji Mirka
Mirka
Dobrý den, asi Vám moc neporadíme. V době pracovní neschopnosti jste povinna dodržovat režim práce neschopného. Pracovní pohovor si můžete domluvit pouze na dobu vycházky.

leden 2017

hledám práci
když si živnostník vezme lidi z úřadu práce ma nárok na dotace , jak dlouho musí být na úp
lenka
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Jaké zaměstnání mi bude úřad práce hledat?
Nikola
Dobrý den, odpovídající Vaší kvalifikaci, dosavadní praxi, zkušenostem a znalostem.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, pracák mě vyřadil s evidence.
Teď mam problém ten že nemám na nájem,
Ale nájemní smlouva je na mou kamarádku u které přebývám..
Mohu nějak žádat o peníze nebo něco.děkuji za radu
FNSP
Dobrý den, můžete zkusit zažádat o dávky hmotné nouze. K vyřízení žádosti je příslušná Krajská pobočka Úřadu práce České republiky podle místa Vašeho trvalého pobytu.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,
Pokud nastoupím na urad prace mohu dále podnikat na pvp? S tím, že budu čerpat podporu v nezaměstnanosti?
Dekujo
Filip
Dobrý den, nevíme co je pvp. Informujte se na místně příslušném úřadu práce.

leden 2017

hledám práci
Dobry den,
pracuji v Irsku uz 9 let a chci se vratit. To, ze se musim nahlasit na irsky urad prace a vydrzet jako nezamestanana minimalne 4 tydny, abych si mohla zazadat o transfer davek do Ceska (formular U2) vim. Davky by mi mely byt vyplaceny po dobu 13ti tydnu.
Nekde jsem cetla, ze se da pozadat o prodlouzeni az na 6 mesicu, ale jen v nekterych zemich EU. Podporuje toto prodlouzeni Irsko? Pokud ano, chtela bych se zeptat, co vse musim udelat, abych toto 3 mesicni prodlouzeni dostala a nestratila tak narok na irske davky prijezdem do Ceska (jelikoz mam po tak dlouhe odpracovane dobe narok na davky 9 mesicu, ale to bych musela byt tady a to nechci).Proto hledam veskere infomace, ktere me ujisti, ze jsem pred odletem udelala vse spravne.
Dekuji za odpoved.
Marketa L.
Dobrý den, tato poradna zodpovídá pouze dotazy týkající se české právní úpravy. Zkuste se obrátit na úřad práce ČR, zda by Vám tam nepomohli.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den,

obracím se na Vás zdvořile s dotazem stran generátoru životopisů v cizích jazycích na Vašich stránkách jobdnes.cz.
Problém spočívá v tom, že mi nejde vygenerovat životopis ani v německém a ani v anglickém jazyce - jde to pouze česky. Avšak dříve to normálně šlo.
Chci se Vás tedy co nejzdvořileji zeptat, kdy bude tato funkce opět v pořádku fungovat.

Velmi Vám děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem,

Monika Tkadlecová
Monika Tkadlecová

Dobrý den, cizojazyčné verze budou k dispozici v nové verzi jobDNESu, která bude plně funkční od 1. 2. 2017. Aktuálně to na jobDNESu,

bohužel, vygenerovat nelze a nezbývá než vyčkat na novou přepsanou verzi.

Omlouváme se za komplikace.


leden 2017

hledám práci
Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Pokud bych se chtěla v budoucnu přihlásit do knihkupectví - jako prodavačka, musela bych mít vyučený nějaký určitý obor? Popřípadě jaký? Děkuji za odpověď.
Eliška
Dobrý den, informujte se v nějakém knihkupectví, jaké mají požadavky na kandidáty, příp. sledujte inzerci volných pracovních míst v této oblasti.

leden 2017

hledám práci
Dobrý den, jsem rok a půl v evidenci ÚP, nedávno jsem si pořídila ŽL, ale podnikat jsem ještě nechtěla, ale na ÚP mi bylo řečeno, že musím začít, jinak mi najdou práci sami a budu muset nastoupit. Mají na to nárok? Děkuji
Pavlína
Dobrý den, snaha pomoci při hledání zaměstnání či ho přímo zprostředkovat patří k základním úkolů úřadu práce. Jestliže pracovat nechcete, neměla byste být ani hlášena na úřadu práce.

leden 2017