Otázky a odpovědi z trhu práce

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

CV a motivační dopis
Dobrý den, prosím, jak se připravit na pohovor na pozici KNIHOVNÍK/CE. Děkuji a přeji hezký den.
Barbora

Dobrý den, pokud jste obdržela pozvání na pohovor, znamená to, že budoucího zaměstnavatele jste zaujala a vše je na dobré cestě.

Při osobním setkání na pohovoru dojde k bližšímu poznání a vyjasnění představ o možné budoucí spolupráci. Doporučujeme přijít na pohovor připravena, zjistit si zajímavosti a např. historii knihovny resp. potenciálního zaměstnavatele. Klíčové je také zůstat na pohovoru sama sebou, odpovídat na otázky otevřeně a za sebe. Zkušený personalista pozná, když se kandidát stylizuje a neodpovídá upřímně. Je také dobré popřemýšlet nad tím, na co byste se chtěla zeptat potenciálního zaměstnavatele vy a mít otázky připravené.

 Přejeme hodně úspěchů a  držíme palce!

srpen 2017

CV a motivační dopis
Dobrý den,
jak má správně vypadat přihláška do zaměstnání? Existuje vzor?
Děkuji
Hana
Dobrý den, nerozumím otázce. Potřebujete poradit, jak napsat životopis? Podívejte se na https://www.jobdnes.cz/zivotopis/, tam získáte cenné rady. 

květen 2017

CV a motivační dopis
Jak smazat životopis?
Jakub

Dobrý den, napište žádost na e-mail podpora@jobdnes.cz

Uveďte jméno, příjmení, tel. a e-mailovou adresu. Životopis bude smazán na základě této žádosti.

 


květen 2017

CV a motivační dopis
Dobrý den,na Vašich stránkách jsem si vytvořila svoje CV, mám ho uložené v počítači,ted ho chci použít a nejde to, píše to, že vznikla chyba, že se na ní pracuje nebo, že Vás mám kontaktovat. Děkuji Pavla
Pavla
Dobrý den, zašlete, prosím, svoji e-mailovou adresu na: vit.jarolim@mafra.cz. Kolega se pokusí dohledat Váš životopis.

duben 2017

CV a motivační dopis
Dobrý den, prosím o radu. Vyplňuji dotazník, jak odpovědět na otázky typu: jaké jsou Vaše slabé stránky, jak reagujete na odmítnutí, Vaše představa o výdělku, co očekáváte od Vašeho zaměstnavatele?
Děkuji za odpověď
Cipík
cipik
Dobrý den pane Cipíku,
na takové odpovědi neexistuje "šablona", podle které byste měl postupovat.
Doporučuji odpovídat pravdivě sám za sebe, tzn. v čem opravdu vidíte své slabší stránky (má je každý) a zároveň jak nich pracujete. 
Reakci na odmítnutí má každý úplně jinou, ale určitě je dobré nastínit, jak tu situaci vnímáte, jak vás ovlivní či neovlivní, jaký jste třeba v tomto ohledu udělal za posledních x měsíců/let pokrok.
Představa o výdělku je opravdu Vaše reálná představa (klidně v rozmezí od - do), ve které se budete cítit adekvátně ohodnocený a nebudete nucen po pár měsících vyhledávat kvůli nízké mzdě jinou práci.
Očekávání byste od Vašeho zaměstnavatele měl mít a nastínit je do dotazníku. V čem vidíte budoucnost Vaší spolupráce, v čem Vás to může obohatit, čím můžete být naopak i Vy prospěšný dané společnosti.

Přeji Vám mnoho úspěchů.

srpen 2016

CV a motivační dopis
dobry den chci se zeptat jestli nevadi ze jsem neuvedl do zivotopisu svuj matersky cesky jazyk a uvedl jsem pouze anglicky jazyk
petr david
Dobrý den,
určitě to nevadí, mateřský jazyk není nutné uvádět.

srpen 2016

CV a motivační dopis
Jde udělat v rámci šablony i životopis v angličtině?
Michaela
Dobrý den,
doporučuji mít jednotnou formu Vašeho CV jak v českém, tak v anglickém jazyce. Šablon existuje mnoho, nicméně  vhodnou šablonu můžete samozřejmě použít i pro verzi v cizím jazyce.

červenec 2016

CV a motivační dopis
Dobrý den, prosím Vás pobírám podporu v nezaměstnanosti a mám možnost brigády na 5 dní.Vím, že se jedná o nekolidující zaměstnání, ale zajímalo by mně, zda ve výsledku z mé podpory bude tato častka odečtena nebo tu částku budu mít k dobru co si vydělám za těch 5 dní? Děkuji
veronika
Dobrý den,
po dobu vykonávání brigády se Vám zastaví vyplácení podpory. O tuto dobu však bude prodloužena Vaše podpůrčí doba.

červenec 2016

CV a motivační dopis
Dobrý den,
rád bych se dotázal, zda je v současné době nutné resp. výhodou vkládat do životopisu svou fotografii. Jaké jsou poznatky z praxe a pro kterou variantu ano/ne se více přikláníte. Osobně jsem zvyklý rozesílat CV bez fotografie. Děkuji za Vaši praktickou radu.
S pozdravem

Tomáš
Tomáš
Dobrý den, Tomáši,

určitě doporučuji do Vašeho CV vložit i aktuální fotografii - nejlépe pasového formátu. Zvyšuje Vám to šance, že u personalistů v rámci prvotní selekce uspějete. Dokáží si totiž představit, s kým se na pohovoru setkají a Vaše žádost je tím osobnější. 

Děkuji a přeji mnoho úspěchů.

červen 2016

CV a motivační dopis
Dobrý den,

dovoluji se dotázat, zda je v současné době ještě aktuální a tedy nutné v motivačním dopise uvádět, ze kterého zdroje jsem se o zveřejněné pracovní nabídce dané firmy dozvěděl? Je pravděpodobné, že soudobý trend výše uvedené již nepožaduje a jde tedy o možný přežitek? Mnohokrát děkuji za Vaši kvalifikovanou odpověď.

S pozdravem
Tomáš
- otázka upravena poradcem
Tomáš

Dobrý den,

 

určitě není nutné do motivačního dopisu uvádět zdroj, ze kterého jste se o dané nabízené pozici dozvěděl.

duben 2016

CV a motivační dopis
Musí se v životopise uvádět datum narození? Vím, že je to nepovinný údaj, někde se uvádí, že se má psát někde ne, vzhledem k tomu, že jsem roční 1971?. Navíc věk se dá dopočítat podle ukončení vzdělání.
Děkuji za odpověď. - otázka upravena poradcem
Dagmar

Dobrý den,

 

údaj o datu Vašeho narození není v životopise povinná položka.

duben 2016

CV a motivační dopis
Dobry den,zapomnel jsem vlozit fotku.Zkousel jsem ji nahrat,ale vzdy je cv bez fotky.Jde editovat i fotku?dekuji a preji hezky den
Poborsky Pavel

Hezký den,

děkujeme za upozornění, už to řeší naše programové oddělení.

březen 2016

CV a motivační dopis
Dobrý den,
dovoluji se dotázat, v jakém pořadí nejlépe nazývat elektronicky zasílaný dokument-životopis např. na pozici účetní. Tzn, aby byl mezi početnou konkurencí nepřehlédnutelný a aby personalista byl co nejvíce spokojen. Např: cv.dvořák.učetní nebo dvořák.cv.účetní nebo jen cv.dvořák. Resp. bez háčků a čárek a jen s podtržítkem?

V praxi a konečném důsledku jde o to, aby nebyl řazen a neocital se na konci pelotonu příchozích cv nebo dokonce z výše uvedeného zůstal zcela mimo zájem personalisty.
Mnohokrát děkuji za ochotu a kvalifikovanou odpověď.
S pozdravem
Tomáš
Tomáš

Tomáši,

moc děkuji za tuto otázku.

Doporučuji nikdy nevynechat předmět zprávy. Není-li již nějak definován (např. inzerátem), pak doporučuji do předmětu zprávy napsat název pozice a celé vaše jméno včetně háčků a čárek.

Pokud posíláte svoje CV a dáváte jej jako přílohu (doporučuji), pak soubor nazvěte svým celým jménem a příjmením včetně háčků a čárek a pak teprve připište -CV. Personalista vás totiž bude spíše hledat podle jména, nikoliv podle zkratky cv. Motivační dopis zkopírujte do těla zprávy a pak jej ještě připojte jako přílohu.

březen 2016

CV a motivační dopis
Otevřel jsem si Vaše ukázková CV a dovolím se podivit nad tím, že se v nich uvádí základní škola. Pokud jsem stále ještě v obraze, základní škola se v CV uvádí pouze v případě, že je to jediné vzdělání uchazeče.
Pohodový den.
Mgr. Stanislav Haas, řízení lidských zdrojů
Ano, máte pravdu s tím, že pokud máte vyšší dosažené vzdělání, uvádíte do CV právě toto. Nevěřil byste, pane magistře, kolik lidí se základním, případně nedokončeným učňovským vzděláním máme v databázi. Navíc se snažíme o maximální "návodnost" a jednoduchost při vyplňování formuláře. Ač se to zdá k nevíře, i inženýrům dělá potíže napsat životopis. Navíc, pokud v našem formuláři něco vyplnit nechcete, lze celou položku přeskočit.

březen 2016

CV a motivační dopis
Dobrý den, udělal jsem si přes váš web životopis, který nemůžu otevřít ve svém PC. V jakém programu jej otevřu a budu moci posílat potencionálnímu zaměstnavateli? Děkuji za odpověď, hezký den.
otevření životopisu
Hezký den, vaše CV je ve formátu pdf. Nejlépe bude tedy použít Acrobat Reader, pokud jej už nemáte nainstalovaný.

březen 2016

CV a motivační dopis
Do životopisu jsem napsala špatnou emailovou adresu jak to můžu opravit.Děkuji
Daša

A do kterého? Do naší databáze na jobDNES.cz? Pokud je to tak, můžete svůj životopis znovu editovat a adresu přepsat a znovu uložit a vytisknout.

Pokud jste jej už někam poslala, pak jej zašlete znovu s upozorněním na chybu a opravu.

únor 2016

CV a motivační dopis
Prosím poradte mi idem na pohovor k novému zaměstnavateli a budu se mně ptát proč odchazim co mám říci
Peter Velcicky
Záleží hodně na tom, z jakého důvodu jste odešel. Doporučuji hovořit přímo, víceméně na rovinu. Není dobré očernit svého bývalého šéfa a příliš si na firmu stěžovat. Některé z těchto důvodů samozřejmě uvést můžete, ale lepší jsou věty podobného typu: Rád bych pracoval u lepší, větší společnosti, kde budu moci nadále mnohem lépe rozvíjet svoji dosavadní kariéru. Pokud je to vhodné, můžete uvést ,že nová firma lépe splňuje vaše předpoklady vzhledem k získané praxi, nebo vzdělání. apod.

listopad 2015

CV a motivační dopis
Dobrý den,
mohl bych se zeptat pod co je nejvhodnější do CV napsat, že mám Europass-mobilita ze zahraniční stáže?
Denis

Dobrý den,

dokument přiložte k životopisu.

listopad 2015

CV a motivační dopis
Dobrý den ,poslal jsem k vám životopis a bohužel jsem do příjmení omylem nedal jeden háček,jak se dá ten životopis zrušit
Jiří Triščuk
Ano, stačí váš životopis editovat a vše zapomenuté opravit.

listopad 2015

CV a motivační dopis
Dobrý den paní Mrg. Třebínová, prosím o radu, jak vysvětlid dlouhé pauzi mezi zaměstnánimy. Po střední škole jsem nastoupil do společnosti a tam jsme vydržel cca 5 let - vystavili mi kladný pracovní posudek, nic mě do další práce netalčilo, tak jsem si udělal takové prázdniny, ty se proháhly cca na 3 roky. Po te se na mě obrátil znám,y že potřebují 1 měsíční výpomoc - opět vystaven vynikající pracovní posudek. Od Vás bych chtěl znár radu jak vysvětlit, že jsem tak dlouho bez práce - přívidělky byly, ale pouze neoficiálně. Pracovat chchi Moc děkuji za odpověď. Petr.
Petr

Hezký den,

do CV nic takového nepište. Jen zaměstnání, která jste opravdu absolvoval. Zkušenosti z "brigád" můžete zařadit do kolonky Ostatní dovednosti.

Pokud budete u pohovoru, zřejmě na tyto pauzy budete dotazován. Pokud je nemůžete pravdivě odůvodnit např. péčí o rodinného příslušníka, stáží nebo brigádou v zahraničí, péčí o dítě apod. bude nejlépe nelhat a říci, že jste pracovat nepotřeboval a že jste si ony prázdniny udělal.

listopad 2015

CV a motivační dopis
Jsem staveb.inž.,důchodce 84 r. Má cenu se u vás registrovat se životopisem a ucházet se o práci? Je naděje v mém věku, že se nějaký zájemce ozve?
Na práci v oboru netrvám.
Gusta
Ano, naděje je. Nebyl byste jediný, kdo chce pracovat i v takovém věku a pošle k nám životopis. Doporučuji ho občas "obnovit", aby nezapadl...

listopad 2015

CV a motivační dopis
Dobrý den,

je v rámci ČR legální zasílaní fiktivních životopisu ? Jde o výzkum v rámci seminární práce zaměřenou na genderovou diskriminaci na trhu práce ?
Je takéto zasílaní vymyšlených žitopisu do vybraných firem v souladu s českou legislativou ?

Díky
Jan

Hezký den,

v určitém případě by se mohlo jednat i o podvod. Firmě by mohla vzniknout i škoda. Navíc, pokud byste se s takovým životopisem dostal do dalšího kola výběrového řízení, těžko byste vysvětloval, že práci nehledáte, ale pracujete na seminární práci. A navíc, pokud se děje genderová diskriminace, pak obvykle právě v tomto kole, kdy dojde na "lámání chleba" a personalista zjistí, že se něco v CV neshoduje se skutečností.

listopad 2015

CV a motivační dopis
Prosím o informaci jak má vypadat neutrální žádost o zaměstnání. Děkuji.
Jeroným Sotona

Hned ze začátku, žádost o zaměstnání (tedy spíše motivační nebo průvodní dopis) v žádném případě nemá být univerzální. Každá pozice se může lišit, je nutné měnit oslovení, každá pracovní pozice klade jiné nároky apod.

Jak napsat takovýto dopis najdete i na stránkách jobDNES.cz - https://www.jobdnes.cz/New/uchazec/jak-napsat-motivacni-dopis

srpen 2015

CV a motivační dopis
Dobrý den, během VŠ jsem se věnoval obchodu s cennými papíry s prokazatelnými výsledky. Je možné tuto zkušenost uvést jako praxi nebo raději jako znalosti a dovednosti?
Mirek
Ano, jistě. Může vám to velice pomoci při hledání zaměstnání. Můžete toto uvést spíše jako praxi, včetně doby trvání, můžete dokonce připojit i seznam dosažených výsledků.

srpen 2015

CV a motivační dopis
Pokud píšu e-mail do firmy a žádám zde o brigádu, má smysl hned přikládat i životopis? Nebo stačí pouze "v případě zájmu zašlu životopis"?
Děkuji. - otázka upravena poradcem
Alena
Doporučuji životopis vždy přikládat, personalista nemá čas na to, aby si životopis vyžádal. V návalu uchazečů raději dá přednost tomu, kdo ho přiloží ihned.

květen 2015

CV a motivační dopis
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mám do životopisu uvádět i DPP která trvala nějaké 2 týdny. Děkuji za odpověď
Ladislav
Pokud máte jinou, dostatečnou praxi v oboru, kam se teď hlásíte není nutné uvádět tuto krátkodobou brigádu. Pokud je to však vaše jediná praxe, tento údaj klidně uveďte.

únor 2015

CV a motivační dopis
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na 3 věci:

1) Po střední jsem šel na VŠ a vzal jsem brigádu na skoro 2 semestry abych to "ulehčil" rodičům. Mám to napsat do CV?
2) Mám přiložit k žádosti i maturitní vysvědčení a zápočtový list z brigády?
3) Studium na VŠ jsem se pak rozhodl ukončit, mám to napsat do CV nebo stačí se zmínit v průvodním dopise?

Děkuji - otázka upravena poradcem
Tom

Budu odpovídat postupně:

1) Zcela určitě to do CV uveďte. Pokud brigáda nebyla v oboru, který jste studoval, nebo na v oboru pozice, na kterou se hlásíte, připište k tomu, že se jednalo o brigádu při studiu.

2) K žádosti o zaměstnání ani jeden dokument nepřikládejte. To až případně při přijetí do zaměstnání.

3) do průvodního dopisu to nepište, ale do CV to zapište zcela určitě. Můžete i specifikovat obor, počet ukončených semestrů.

říjen 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den,
dle vzoru CV na těchto stránkách patří do CV informace o rodinném stavu. Proč? Není to diskriminační údaj? - otázka upravena poradcem
Marianna
Hezký den, ve vzoru CV tento údaj uvádět nemusíte. Je to nepovinný údaj. Je na zvážení každého, zda svůj rodinný stav uvede, nebo ne.

září 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den,

Sepisuji CV do databáze, zde, na Jobdnes. Rád bych se zeptal, jak je asi vhodné sepsat průvodní dopis v případě, že jsem otevřený více druhům profesí a rozvíjení znalostí/ přizpůsobování se třeba i za chodu? Mám za sebou SŠ s maturitou v oboru elektromechanik, nechci se ale vázat jen k této profesi.

Děkuji moc za odpověď

Petr M. - otázka upravena poradcem
Petr M.
Nedoporučuji Vám psát takto "univerzální" průvodní dopis. Pokud se hlásíte na místa s dokonce jinou profesí, vždy ho změňte!!!

srpen 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda do životopisu mám uvádět i tzv. práci na černo.

Děkuji za odpověď

Petr - otázka upravena poradcem
Petr
Rozhodně ne!

červen 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli se do životopisu uvádí i zaměstnání ukončené ve zkušební době, tzn. v řádu několika dnů či týdnů.
Děkuji za odpověď - otázka upravena poradcem
Robin
Hezký den, tato zaměstnání uvádět nemusíte, pokud se nejedná např. o krátkodobou praxi při studiu školy, nebo pokud se nehodí do seznamu získané praxe. Pokud se o toto nejedná, uvádět je nemusíte.

červen 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den, posílá se v příloze (at už dopis nebo e-mailem) spolu s životopisem i kopie (skeny) maturitního či jiného absolventského vysvědčení?? Nebo si všechny dokumenty vezmu až na osobní pohovor?? a případě zasílání poštou nebo e-mailem, musí být dokumenty úředně ověřeny?? Předem děkuji za odpověď
Nikola
Hezký den, obvykle se tyto dokumenty k životopisu nepřikládají, pokud si je budoucí zaměstnavatel vyloženě nevyžádá. Pokud jsou zaměstnavatelem vyžádány, stačí obvykle obyčejné fotokopie.

červen 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den, mohu do pracovních zkušeností napsat i školní praxi, kterou jsem absolvovala? Děkuji
Tereza
Ano, jistě, je to výborný nápad.

květen 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den, kvůli nemoci a následné rekonvalescenci jsem byl 2 roky doma. Jak nejlépe tuto skutečnost presentovat v CV a na pohovorech? (Jde většinou o střední manažerské pozice) Bohužel mám pocit, že tato skutečnost již několikrát byla příčinou odmítnutí. Není lepší toto zamlčet a vyplnit fiktivním zaměstnáním (práce v kamarádově firmě,kterou by mi potvrdil)?
Jan Zababa
Pokud by toto pro vás kamarád udělal, bylo by to od něj milé, ale v novém zaměstnání byste musel doložit také zápočtový list z předchozího zaměstnání. A s tím by mohl mít váš kamarád velké potíže. Lež by vám mohla velmi zkomplikovat život. Pokud jste byl poživatelem ID, klidně to v CV uveďte s tím, že nyní jste již zdravotně zcela v pořádku a žádná další léčba neprobíhá.

květen 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den , odpovídám na nabídku práce a zaměstnavatel požaduje napsat mou představu výše nástupního platu , Jak správně reagovat a formulovat odpověď .
děkuji - otázka upravena poradcem
Lada
Hezký den, není dobré psát zbytečně vysoké ani nízké částky. Zjistěte si, jaká je přibližně mzda na místě, kam se hlásíte a napište přibližně stejně velkou částku, kterou můžete zvýšit pokud máte lepší kvalifikaci nebo vynikající praxi.

květen 2014

CV a motivační dopis
Jiz tri roky aktivne hledam praci, rozesilam profesionalne zpracovane CV, mam vzdelani (2x Dr., dalsi VS v USA a FR) i praxi, vek 45, ale dosud mi nikdo ani neodpovedel (rozeslano cca na 1500 inzeratu). Bohuzel jsem takto spotreboval prakticky vsechny zdroje a zjevne to nikam nevede. Prosim o radu, jak bych mel dale postupovat.
Jiri

Hezký den,

vřele doporučuji osobní kontakt s potenciálním zaměstnavatelem a to klidně i s těmi, kterým jste CV zaslal. Nezapomeňte Vaše CV a motivační dopis měnit vždy s ohledem na typ pozice, kterou chcete získat.  Poptejte se známých, jestli neznají někde někoho, kdo by Vás potřeboval. Pokud se hlásíte na místo, kde není nutná celá vaše rozsáhlá kvalifikace, nevypisujte ji a ani se o ní nezmiňujte.

květen 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den,v několika odpovědích píšete, že lze zatím vytvořit životopis jen v češtině a že cizojazičné mutace se připravují. Mohu se zeptat v jakém časovém horizontu? Bude to v nejbližší době?
Děkuji. - otázka upravena poradcem
Ales
Hezký den, cizojazyčné verze se zatím připravují, měly by být k dispozici cca od června.

březen 2014

CV a motivační dopis
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat ohledně zařazení životopisu do databáze:
1/ mohu vložit již vytvořený životopis v pdf formátu aniž bych využil nabízených šablon?
2/ Kdo bude mít k mým datům/životopisu přístup? Předpokládám, že pouze registrovaní personalisté firem. Nerad bych aby koloval, třeba jen nedopatřením třetí strany, veřejně po internetu.
3/ Jaké všechny údaje se v databázi zobrazují? Předpokládám, že personalisté firem mají přístup pouze k části dat aby mohli posoudit vhodnost uchazeče a kompletní data včetně identifikačních údajů a kontaktů obdrží až v případě vážného zájmu na vyžádání.
předem díky za odpověď - otázka upravena poradcem
Martin

Hezký den, odpovím heslovitě dle bodů:

1) bohužel to nejde, nabízené šablony usnadňují orientaci zaměstnavatelů v databázi a pomáhají nezkušeným uživatelům s postupem při psaní CV.

2) Máte pravdu. Personalisté mají možnost sledovat pouze bezejmenné seznamy uchazečů-tzn. bez hlaviček s osobními údaji.

3) Ano i v tomto bodě máte pravdu. Možnost kontaktovat předem vybranou osobu mají pouze prověření, identifikovaní a registrovaní zaměstnavatelé až na vyžádání.

listopad 2013

CV a motivační dopis
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je možné na Vašich stránkách vytvořit CV v angličtině nebo jsou všechny údaje připravené jen pro českou verzi? Děkuji za odpověď.
Jakub
Zatím jsou bohužel jen v češtině, cizojazičné mutace se připravují.

listopad 2013

CV a motivační dopis
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak do CV uvést mateřskou dovolenou. Během MD jsem si přivyděláva překlady pro překl. agenturu apod. Chtěla bych prokázat potenci. zaměstnavateli, že jsem byla i po dobu MD aktivní. Nebo je lepší nechat v časovém sledu praxe v CV mezeru bez vysvětlení? Děkuji za odpověď.
Pavlína
Pokud jste vykonávala nějakou práci, je dobré ji do CV uvést. Pokud jste byla po dobu rodičovské v zaměstnaneckém poměru, můžete to dokonce uvést jako souběh zaměstnání (a MD tak nemusíte uvést vůbec). Mezeru v CV pokud možno nenechávejte, pokud jste neměla stálý zaměstnanecký poměr, můžete uvést jednotlivé práce i bez dalšího vysvětlení.

říjen 2013

CV a motivační dopis
Dobrý den, je možné nechat si vygenerovat životopis i v jiném jazyce než českém? děkuji za odpověď
Petr Rejdal
Bohužel to zatím možné není. (tuto službu zatím připravujeme)

říjen 2013

CV a motivační dopis
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak do životopisu rozeptat praxi. Od školy jsem u jednoho zaměstanavetele, ale na 3 pozicích. Píší se všechny nebo jen to nejvýše dosažené? Děkuji a přeji hezký den
Jana
Napište všechny. Začněte tou nejvyšší pozicí, kterou zastáváte teď a pod ní připisujte další.

září 2013

CV a motivační dopis
dobrý den ,doteď -8 let sem dělala jako živnostník v lesnictví,teď chci jít zkusit dělat jinam,ale nevím co napsat do životopisu,dělala sem jak pro firmy,které se tu každý rok mění,tak pro obce,soukromníky a každou zimu sem byla na úřadu práce,nevím jak to do životopisu zahrnout děkuji
Žaneta
Hezký den, je to jednoduché. Do praxe si napište OSVČ a pod to do popisu praxe vypište důležitější zakázky pro známější firmy (třeba ve Vašem kraji).

září 2013

CV a motivační dopis
Vytvořila jsem si na jobdnes.cz životopis a dala jsem ho k zveřejnění. Bohužel se mi ukazuje v přehledu počet životopisů nula. Můžetě mi poradit, aby se životopis uložil a zveřejnil? Děkuji za odpověď.
Lenk
Generátor životopisů je nově spuštěná služba a prozatím ve Vašem profilu životopis nenajdete. Každopádně na propojení těchto dvou věcí se momentálně pracuje. Takže do budoucna budete moct životopis editovat i z Vašeho profilu.

červenec 2013

CV a motivační dopis
Dobrý den, chci se zeptat, jak dostanu svůj živiotopis ve vašem portálu do formátu pdf? děkuji za odpověď
eleonoraleona
Nechte si jej vygenerovat a odeslat na Váš mail. Tam už přijde v tomto formátu.

květen 2013

CV a motivační dopis
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký je Váš názor na Europass životopis. Děkuji
Jana
Hezký den, je to standardní, po celé Evropě uznávaná forma životopisu. Uživateli poskytuje i velkou míru flexibility. Lze ji vyplnit v jakémkoliv jazyce.

duben 2013

CV a motivační dopis
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde je vhodné posílat pracovní posudek od bývalého zaměstnavatele. Váham zda ho dodat již spolu se životopisem a motivačním dopisem nebo ho předat, až při pohovoru. Děkuji za Vaši odpověď.
Petr
Pokud je jednoznačně pozitivní, tak doporučuji posílat ho v přílohách již se životopisem a motivačním dopisem. Je třeba personalistu zaujmout.

duben 2013

CV a motivační dopis
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat, zda byste mi mohla poskytnout nějaký odkaz na vzor žádosti o zařazení do databáze uchazečů o zaměstnání. Dále bych se ráda zeptala, jestliže reaguji na konkrétní pracovní nabídku společnosti e-mailem, je vhodné vložit motivační dopis jako přílohu nebo jej pouze vypsat přímo do textu e-mailu? Předem děkuji za informace
Monika Zimová
Motivační dopis vložte do těla mailu i jako přílohu k životopisu. Vzor na zařazení do databáze uchazečů není, může se jednat jen o klasický průvodní dopis s přiložením životopisu a motivačního dopisu.

leden 2013

CV a motivační dopis
Hledám několik zájemců- nejlépe v různých regionech - na prodej internetové reklamy. Na těchto stránkách jsou lidé, co práci hledají. Nešlo by nás vzájemně zkontaktovat?
Hana
Podejte inzerát na jobDNES, pokud je to brigádní formou, jsou inzeráty zdarma. Postup najdete na www.jobndes.cz, kde je i odkaz na obchodní oddělení.

červenec 2012

CV a motivační dopis
Dobrý den, prosím o radu, jak se co nejlépe zachovat při psaní životopisu: mám obavu uvádět souč. zaměstnavatele - pokud se o mém úmyslu dozví, bude to rychle "definitivní konec" (bohužel prostor pro jakýkoli dialog je vyčerpán) pokud budu hovořit o obecné firmě s obecnou pozicí, nebude to zase vypadat seriózně. Jaký je Váš názor, děkuji
Jiří Vencl
Hezký den, na Vašem místě by asi bylo vhodnější současné zaměstnání uvést. Pokud byste současné zaměstnání neuvedl, mohla by tato "díra" působit poněkud rozpaky a mohla by znamenat např. to, že by Vás personalista nezařadil do výběru uchazečů vhodných k pohovoru. A počítejte s tím, že u pohovoru by se Vás na tu mezeru stejně zeptali a mlžení by vypadalo nevěrohodně a tím spíše by se na Vás mohli u současného zaměstnavatele na Vás zeptat a tak prozradit Vaše úmysly. K pohovoru si připravte diplomatickou odpověď na otázku, proč chcete zaměstnání změnit.

únor 2012