Finanční poradna iDNES.cz

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

David Kučera ze společnosti Partners

David Kučera působí ve společnosti Partners od roku 2007 a se svým týmem provozuje VIP poradenskou kancelář v Brně. Poskytuje komplexní služby v oblasti osobního a firemního finančního poradenství a plánování. Je držitelem prestižního evropského odborného certifikátu EFA. Čtenářům radí s rodinnými a osobními financemi.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Pojištění odpovědnosti
Dobrý den, prosím o radu. Jsme stavební firma a nyní pro nás bude pracovat pán jako stavební mistr na ŽL. Bude jezdit na stavby se služebními vozy a používat firemní nářadí... Poradíte mi, kterým formulářem mám sepsat jeho odpovědnost vůči firemnímu majetku? Bohužel nebude použít služební vozidla sám, ale o vozidla se na stavbách střídají. Děkuji za odpověď. Michaela
Michaela
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, taková osoba není zaměstnancem, tedy k ní máte vztah jako k obchodnímu partnerovi! Nelze zaměňovat a chápat ji jako zaměstnance, protože se na ní vztahují jiná práva a povinnosti. V takovém případě si musí uzavřít pojistnou smlouvu na odpovědnost z podnikání. Vy musíte mít auta havarijně pojištěna a smíte (a to i v případě zaměstnanců), požadovat náhradu škody pouze ze spoluúčasti (plnou náhradu škody odmítají pojišťovny plnit bez havarijního pojištění). Vzhledem k tomu, že se nejedná o pracovně-právní vztah, velmi pravděpodobně nebude pojišťovna z odpovědnosti podnikatele oné osoby plnit za škody vám způsobené, pokud se bude jednat o věci zapůjčené a tato osoba nebude speciálně na vyjmenovaná rizika pojištěna.