Otázky a odpovědi z trhu práce

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

ukončení zaměstnání
Dobry den, chtěla bych se informovat jak se resi situace. Jsem nyni na MD, v zaměstnání mam smlouvu na HPP, pokud driv nez mi skonci MD nastoupím do jiné prace na HPP je stavajici zamestnavatel povinen mi podepsat výpověď?
Dekuji za odpověď
Veronika
Dobrý den, ano, výpověď může zaměstnanec podat i v průběhu rodičovské dovolené.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,zajimá mě,na koho se můžu obratit a ohlásit šikanu na pracovišti,..(učitelka mateřské školky,šikanuje uklízečku) ? předem vám děkuji za odpověď
Michaela
Dobrý den, můžete se obrátit na bezplatnou pomoc právníka Vaše nároky.cz (https://www.jobdnes.cz/uchazec/poradna-vase-naroky) nebo na inspektorát práce.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, chtěl bych tento měsíc podat výpověď, ale můj zaměstnavatel je až do konce listopadu v zahraničí, tudíž mu ji nemám jak předat. Jakým způsobem postupovat? Děkuji
Tomáš
Dobrý den, stačí, pokud výpověď donesete na personální oddělení, kde si ji necháte písemně převzít.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,

pokud jsem ve zkušební době do konce roku a ze zaměstnání bych chtěla odejít na konci února (při 2-měsíční výpovědní lhůtě), mám si podat standardní výpověď ke konci prosince? Děkuji za odpověď, Ivana J.
Ivana
Dobrý den, ano podejte během prosince výpověď z pracovního poměru. Otázkou je, zda s Vámi zaměstnavatel po té neukončí pracovní poměr zrušením ve zkušební době, protože v té době ještě budete ve zkušební době.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den.Po ukončení studia jsem byla evidována na úřadu prace a brigadne si na DPP vydělala do 4900 měsíce. V září jsem si však na dohodu vydělala více a z evidence mne vyřadily. Přišlo mi z Te firmy potvrzeni kde za mne odvedli v měsíci 8,9,10 pojištění. Zároveň mi přišel dopis z VZP,že od záři není znám plátce pojistného. Musím si platit pojistne jako osoba bez zdanitelných příjmu, nnebo staci doložit příjmy z DPP?
Jana
Dobrý den, Váš zaměstnavatel Vás v měsíci, ve kterém jste odvedla zdravotní pojištění, měl nahlásit na zdravotní pojišťovnu. Obraťte se, prosím, na mzdovou účtárnu zaměstnavatele, která s Vámi tento problém zajisté vyřeší.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
mohu se zeptat jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanosti , podám-li výpověd' ve zkuševní době a mám navíc ,,aktivní,, ŽL ?
Důvodem je neshoda se zaměstnavatelem.
děkuji,
Alena
Dobrý den, obraťte se, prosím, na úřad práce, kde Vám zajisté všechny dotazy zodpoví.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, jsem měsíc v PN a můj šéf mi zle vyčítá, že jsem nepřišla do práce hned poté, co jsem přestala brát atb a předhazuje mi, že kolegové taky marodí a přesto jsou v práci. Jeho sms hraničí se šikanou, nyní jsem pozvána na pohovor do jiné firmy a nejspíš dám výpověď - obávám se, že mi současný zaměstnavatel bude dělat potíže, asi mě nebude chtít pustit na dohodu... mám podat rovnou výpověď nebo tu dohodu přece jen zkusit? Tady jsem na zkrácený úvazek, tudíž jsem sháněla práci na celý.. Přijde mi podivné až nezákonné, že po mě chce šéf, abych chodila do práce - když už JE NEMOHU OHROZIT - a nadává, aniž by znal můj zdravotní stav. Omlouvám se, ale jsem bezradná a ve stresu a nevím co si počít. Prosím o radu.
Petra
Dobrý den, ve Vašem případě by bylo nejlepší ukončit pracovní poměr. Pokud se se zaměstnavatelem nedomluvíte na dohodě, musíte podat výpověď s 2-měsíční výpovědní dobou.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, jsem invalidní 3.stupně a ukončil jsem pracovní poměr ve zkušební době a je potřeba dodávat potvrzení o invalidní důchodu? Skončil jsem proto protože mě přidávali práci navíc! Velmi špatná domluva ze strany zaměstnavatele! Ten zaměstnavatel mě začal šikanovat!
Jan
Dobrý den, omlouvám se, ale nerozumím Vašemu dotazu. To, že jste invalidní důchodce jste měl svému zaměstnavateli oznámit při nástupu.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, mám problém v práci kvůli tomu, že jsem v PN - nyní je to pátý týden a v pondělí již do práce půjdu. Ale již od prvního týdne marození mi šéf vyčítá, že nechodím do práce nemocná a že se válím doma a nechce se mi pracovat. Je to práce na zkrác. úvazek a navíc mizerně placená, tudíž si hledám novou, a nyní možná jedna vyšla. Dnes jsem sepsala Žádost o ukončení dohodou, ale mám strach, že natruc mi zaměstnavatel nevyjde vstříc (ačkoli evidentně není spokojen) a bude požadovat výpovědní lhůtu. Přičemž - pokud to vyjde - bych měla již 1.12. nastoupit do práce nové. Vím, že mi případně mohou psát "áčka" a dojde k hrubému porušení prac. smlouvy ale co mám nyní dělat? Jsem z celé situace a výhrůžek a urážek v SMS od šéfa již zoufalá a na práškách. Děkuji za Vaši radu. - otázka upravena poradcem
Alena
Dobrý den, chápu, že tato situace je pro Vás velice nepříjemná. Obecně ale nelze doporučit ukončení pracovního poměru tím, že do zaměstnání přestanete chodit. Nejlepší by bylo domluvit se se zaměstnavatelem na dohodě, příp. pokud víte, že Vám nevyhoví, posunout datum nástupu k novému zaměstnavateli. To jsou jediné zákonné cesty.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, mám během dvou let odpracováno u jednoho zaměstnavatele 11 měsíců a 18 dní. Stačí mi pro podmínky podpory v nezaměstnanosti odpracovat u jiného zaměstnavatele jeden měsíc?
Ivana
Dobrý den, obraťte se, prosím, na úřad práce.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den , mám pracovní neschopnost od listopadu .A pracovní smlouva mi končit k 31.12.2016 na dobu určitou. Jak dlouho mohu být na nemocenské , když mi končí pracovní smlouva.A zaměstnavatel mi jí neprodlouží , jak dlouho mohu být na nemocenské.
Adriana
Dobrý den, posouzení Vaše zdravotního stavu je na ošetřujícím lékaři, tzn. že lékař určí, kdy Vás uzná práce schopným.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
Rád bych se Vás zeptal na situaci, která v mém případě nastala. Ke konci září 2016 jsem řádně osobně podal výpověď z pracovního poměru ze strany zaměstnance k zaměstnavateli, zaměstnavatel mou výpověď převzal a podepsal. Ke dne 30.11.2016 tato lhůta končí. Jak je to když jsem v průběhu těchto 2měsíců prostřednictvím SMS výpověď zrušil, a teď jsem se rozhodl, že opravdu ke dni 30.11.2016 chci ukončit pracovní poměr ve firmě? Má tato SMS nějakou právní váhu, nebo co je na papíře podepsané majitelem firmy, to je dané?.
Děkuji Vám za informaci.
S přáním hezkého dne
David
David
Dobrý den, výpověď se podává písemně a stejně tak písemně by měla být i odvolána. SMS zpráva je nestandardní způsob stahování výpovědi a pokud tento způsob nemáte sjednán v pracovní smlouvě, tak je i neplatný.  

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobry den, v zamestnani jsem skoncil dohodou z organizacnich duvodu (zruseni pozice) a dostal odstupne. Onemocnel jsem v ochranne lhute a cerpam nemocenskou. Mam ico na vedlejsi cinnost (relativne nizke castky vzhledem k predchozimu vydelku, prace z domova). Muzu behem cerpani nemocenske vykonavat cinnost na ico? Pokud ano, muzu ji vykonavat i pro zamestnavatele, u ktereho jsem z organizacnich duvodu skoncil? Je nejaky limit vydelku, ktery mohu dosahnout, abych neprisel o nemocenskou? Predem dekuji, Milan
Milan
Dobrý den, pokud jste byl uznán práce neschopným, musíte dodržovat léčebný režim.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
dala jsem výpověď ve zkušební době s tím, že odejdu 9. 12., jak jsem se se zaměstnavatelem dohodla. Ale jelikož se má osobní situace změnila, chtěla bych skončit dříve. Mohu zaměstnavateli doručit novou výpověď?
Martina
Dobrý den, ve zkušební době můžete zrušit pracovní poměr bez udání důvodu a k jakémukoli dni.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, chci se zeptat, našla jsem si novou práci, kde by mě mohli vzít hned,ale v současné práci jsem ve zkušební době. 2 dny od nástupu což je 21.10 jsem byla v práci a od 26.10 do 13.11. jsem měla neschopenku. Můžu dát výpověď bez udání důvodu a povolí mi zaměstnavatel ukončení pracovního poměru? Děkuji
Tereza
Dobrý den, ve zkušební době můžete zrušit pracovní poměr bez udání důvodu.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
dostala jsem výpověď dle § 52 písm c ZP. Zaměstnavatel mi nařídil čerpat dovolenou, která pokryje celou výpovědní dobu. Mohu už nastoupit do nového zaměstnání, když čerpám dovolenou u původního zaměstnavatele?
Děkuji Jana
Jana
Dobrý den, k novému zaměstnavateli můžete nastoupit.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, když zaměstnavateli donesu potvrzení od lékaře, že nemohu vykonávat svou práci můžu pracovní poměr ukončit okamžitě nebo má zaměstnavatel nárok na dvou měsíční výpovědní lhůtu? Děkuji.
Sofie
Dobrý den, pokud již nemůžete vykonávat svou práci, bylo by nejlepší ukončit pracovní poměr dohodou se zaměstnavatelem.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den jsem v insolvenci a dostala jsem výpověď a 3mesicni oodstupné komu peníze z odstupného půjdou me prý ne jaký mam na ne nárok insolvenci platím řádné z ceho budu po skončení pracovního poměru žít když na úřad práce mohu jít až za 3 měsíce pokud dostávám odstupné proč nemohou být peníze zaslány na můj účetkdyž řádné platim
ivana hanusova
Dobrý den, obraťte se na svého insolvenčního správce.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, dne 16.12. mi končí roční smlouva. Zaměstnanec se mě zatím stále neoptal zdali mám zájem pokračovat a ani on sám se nevyjádřil. Já však chci poměr rozvázat. Kdy jsem povinna tuto okolnost oznámit? Je k tomu třeba nějaký formulář? A co se týče úřadu práce, jakou procentuální část bych přinejhorším mohla prví měsíc získat, kdyby se mi nepodařilo najít ihned nové zaměstnání?

Mockrát děkuji
Veronika
Dobrý den, oznamte svému zaměstnavateli, že nemáte zájem o případné prodloužení pracovní smlouvy. Není dán termín, jak dopředu musíte zaměstnavateli toto oznámit, ale pokud zaměstnavatel počítá s tím, že setrváte a vy již nyní víte že ne, tak je férové to zaměstnavateli oznámit zavčas, aby si za vás začal hledat náhradu. Pokud se půjdete evidovat na úřad práce, je třeba doložit veškeré doklady, kterými by Vás zaměstnavatel měl při ukončení pracovního poměru vybavit, tzn. například zápočtový list nebo potvrzení o výši průměrného měsíčního čistého výdělku.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den v lednu mám podepsat prodloužení HPP.ale onemocněl jsem se zádama,a v lednu ještě nenastoupil do zaměstnáni.ukončí se automaticky HPP nebo bude pokračovat minimálně do ukončení neschopnosti?
Petr
Dobrý den, pokud nepodepíšete prodloužení pracovního poměru, skončí pracovní poměr uplynutím sjednané doby.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, k 31.12.2016 mi končí prac.poměr v jednom zaměstnání a do druhého mám nástup až 9.1.2017. Musím se na těch 8 dní někde hlásit? děkuji
Lukáš Jehlík
Dobrý den, na úřad práce se hlásit nemusíte. Počítejte ale s tím, že těch 8 dní nebudete mít započtené do odpracované doby. Doporučuji Vám dojít si na svou zdravotní pojišťovnu a zjistit, zda si nemusíte doplatit zdravotní pojištění za tyto dny.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Našla jsem si práci za lepších platových podmínek. Chci nastoupit 1.12. Ale současný zaměstnavatel nepřístoupil na výpověď dohodou. Samozřejmě mi dal 2 měsíční výpověď. Chci skončit. Ponesu nějaké následky. A co zápočtový listem. Je povinen současný zaměstnavatel mi ho dát.
Katka
Dobrý den, zaměstnavatel má právo trvat na 2-měsíční výpovědní době. V případě, že přestanete chodit do současného zaměstnání a nastoupíte do nového, vystavujete se riziku okamžitého zrušení pracovního poměru, tento způsob tedy rozhodně nelze doporučit.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
před několika dny jsem na České poště podepsal Dohodu o provedení práce (DPP). Měl jsem si vyřídit ještě nějaké náležitosti předtím, než bych mohl nastoupit. Nyní už ale o tuto práci nemám zájem a nechci ji vykonávat. Mám nějakou povinnost nahlásit důvody proč onu práci již nechci vykonávat? Děkuji
Michal
Dobrý den,
povinnost nahlásit důvody nemáte. Jen se snažte informaci o tom, že už o tuto práci nemáte zájem, sdělit České poště co nejdříve.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, prosím Vás o objasnění. Máme zaměstnankyni, která je ve zkušební době. Po uplynutí 3 týdnů zkušební doby přinesla pracovní neschopnost s tím, že je těhotná. Můžeme s ní ukončit v tomto případě pracovní poměr po uplynutí 14 dnů nemoci? Velmi děkuji za odpověď.
Leontýna
Dobrý den,
ano, pracovní poměr s ní můžete po uplynutí 14 dní nemoci ukončit.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
byla jsem evidována na úřadu práce asi 2 měsíce, mám částečný invalidní důchod (2. st.). Nyní jsem nastoupila do zaměstnání. Ve firmě se nestíhá a tak po mě zaměstnavatel vyžaduje odpracovat, jako u jiných zaměstnanců,12h denně, 5 dní v týdnu. Kdybych pracovní poměr ukončila dohodou a hlásila se znovu na úřadu práce, měla bych znovu nárok na podporu? Případně musela bych doložit nějaké dokumenty např. od lékaře? Děkuji za odpověď.
Barča
Dobrý den,
nárok na podporu byste měla. Úřad práce by Vám vyplatil zbývající část podpory, na kterou máte dle zákona nárok. Nedomnívám se, že byste musela dokládat potvrzení od lékaře. Úřad práce tuto situaci nejspíše vyhodnotí, jako ukončení ve zkušební době z Vaší strany.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
dobry den pracuji na dotace od uradu prace uz 7mesic smlouvu mam na dobu urcitou v praci se mi stal pracovni uraz mel jsem kontrolku ale uz po jednom tydnu v praci se mi ta bolest vratila zpatky prosim mohu ukoncit smlouvu ze zdravonich duvodu??? A vezmou mne na uradu do evidence???
asus
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce. Neznáme přesné podmínky uzavřené smlouvy. Děkuji.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den. Z důvodu nevhodného chování a využívání ze strany zaměstnavatele, jsem se rozhodla, že půjdu zítra na nemocenskou. Výpověď dohodou neočekávám, ale vrátit se a nechat se ponižovat už taky nechci. Kdybych do konce měsíce podala výpověď, skončí můj pracovní poměr 31.1. nebo se výpovědní lhůta v době nemocenské nepočítá? Děkuji moc.
Lucie M
Dobrý den, nemůžeme Vám doporučit řešit problémy v práci nemocenskou. Pokud podáte výpověď z pracovního poměru v průběhu měsíce listopad, pracovní poměr Vám skončí k 31.1.2017.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jsem ve zkušební době jsem tam asi týden od zacatku měsíce a chtěla bych odejít. Podepisovala jsem spoustu papíru a nevím jestli když dam výpověď tak mužu ten samy měsíc nastoupit jinam?
Martina
Dobrý den, pracovní poměr můžete ve zkušební době zrušit ze dne na den a již druhý den nastoupit k jinému zaměstnavateli.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Náš zaměstnanec (75 let) je ve starobním důchodu a v naší organizacei je stále zaměstnán na dobu neurčitou. Nyní má pracovní úraz (od 30.9.2016 je v pracovní neschopnosti) - je omezeno trvání pracovní neschopnosti u starobních důchodců a kdy je možno s ním ukončit pracovní poměr (pokud by nemohl vykonávat práci sjednanou v pracovní smlouvě)? Děkuji za odpověď
Vlaďka Talpová
Dobrý den, starobnímu důchodci se nemocenské vyplácí nejvýše 70 kalendářních dnů v roce. Po uplynutí podpůrčí doby sice může pracující starobní důchodce zůstat v dočasné pracovní neschopnosti, ale nemá již nárok na výplatu nemocenské. Pokud by nemohl vykonávat práci sjednanou v pracovní smlouvě, může se s vámi domluvit na převedení na jinou vhodnou práci nebo musí sám ukončit pracovní poměr.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
s kolegou jsme podali výpověď ve stejný den a zaměstnavatel požaduje, abychom si za sebe našli náhradu. Může nám to takto nařídit? Máme sepsanou výpověď se standardní dvouměsíční výpovědní lhůtou a nikde ve smlouvě nic o zajištění náhrady nemáme. Mohou tedy na takovém požadavku trvat? Děkuji
Nikola
Dobrý den, 
najít náhradu je povinnost zaměstnavatele, vy mu můžete být pouze nápomocna. Rozhodně nemůže Váš odchod ze společnosti podmínit najitím náhrady za sebe, absolvujete zákonnou 2-měsíční výpovědní lhůtu.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
dnes jsem ukončila pracovní poměr ve zkušební době a paní mi oznámila, že jelikož bych měla mít dnes odpolední a neodpracuju si jí, tak mi napíšu ukončení k 27. 10. 2016, ale já nastupuji do nové práce až zítra, takže dneska jsem bez práce. Musím na úřad práce nebo jak to chodí? Děkuji za odpověď
Simona
Dobrý den, obecně platí, že den, který je uveden jako datum ukončení pracovního poměru odpracujete, tj. ještě 31.10.2016 jste měla odpracovat odpolední směnu. Pokud jste ji neodpracovala, nevím, proč Vám jako datum rozvázání pracovního poměru bylo změněno na 27.10., svátek 28.10. Vám nebude takto zaplacen. Na úřad práce se hlásit nemusíte, pouze se informujte na své zdravotní pojišťovně zda si nemusíte nějaký den doplatit.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, měla bych dotaz...mám smlouvu na dobu určitou a zkušební doba mi končí 31.10.2016 ted v pondělí, zaměstnavateli jsem už oznámila i písemně( bohužel ne českou poštou, ale hodila jsem jim to do schránky a ted dopis na firmě zapírají), že chci odejít,ale nechce mě pustit...mohu ještě něco udělat do pondělí ? Děkuji
Kamila
Dobrý den, ve zkušební době můžete odejít ze dne na den. Pokud nechce zrušení pracovního poměru ve zkušební době převzít Váš nadřízený, předejte zrušení pracovního poměru na personální oddělení. 

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, ukončím pracovní poměr ve zkušební době uprostřed měsíce. Musím se na úřad práce hlásit hned nebo až od nového měsíce a kdy se začne vyplácet podpora? Také až od dalšího měsíce nebo již poměrnou částí v tomto měsíci, kdy pracovní poměr ukončím. Děkuji
I
Dobrý den, na úřad se nahlaste ihned po ukončení pracovního poměru.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý večer,

Mám menší dotaz v práci jsem dala výpověď , mám ji do konce listopadu 2016. A teď nedávno jsem zjistila že jsem těhotná. Tak jsem se chtěla zeptat kdybych šla na rizikové jelikož pracuji jako ošetřovatelka v domově, tak je povinen můj zaměstnavatel mi to hradit i když tedy mi končí výpověď v listopadu. A že by mě tedy nadále nechal jako by zaměstnanou ve své firmě.
Děkuji za odpověď s pozdravem Petra
Prtra
Dobrý den, pokud onemocníte do ukončení výpovědní lhůty, tak 3-14 den hradí zaměstnavatel, pak Správa sociálního zabezpečení, pokud onemocníte po 1.11., dočasnou pracovní neschopnost Vám hradí Správa sociálního zabezpečení až od 15 dne. Vzhledem k tomu, že jste dala výpověď sama, pracovní poměr Vám skončí uplynutím výpovědní doby, po ukončení pracovního poměru Vám bude dávky pracovní neschopnosti vyplácet Správa sociálního zabezpečení.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobry den , prosím Vás, když mi končí smlouva na dobu určitou, a nechci podepsat prodloužení, musim dat zaměstnavateli výpověď písemnou ?? Děkuji
Kristyna
Dobrý den, nemusíte. Jen zaměstnavateli oznamte, že nemáte zájem o případné prodloužení pracovního poměru.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,

31.10. jdu naposledy do práce v jedné firmě, mam klasicke hpp a nastupuji 4.11. Na hpp do noveho zamestnani. Musim na urad prace zmenu hlasit? Dekuji.
NIKOLA
Na úřad práce nemusíte hlásit nic, pokud tam nejste evidovaný.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,

Mám podepsanou novou smlouvu s novým zaměsnavatelem, ale původní zaměsnavatel mi nabídl koknurenční nabídku a chci zůstat. Jak lze správně rozvázat budoucí pracovní smlouvu ,aby mě nemohl zaměstnavatel (budoucí) postihovat?
Roman
Domluvte se s budoucím zaměstnavatelem, že nenastoupíte. Je možné i smlouvu anulovat.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobry den, lze ukončit prac poměr dohodou se zaměstnavatelem, který pobiral dotaci od státu na zaměstnance? Doba čerpání dotace byla 1/2roku.,délka zaměstnání byla též půl roku. Dekuji
Petra
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce. Nevíme jaké bylo znění smlouvy mezi zaměstnavatelem a úřadem práce.

listopad 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, mám dotaz, za jak dlouho mě může můj současný zaměstnavatel znovu zaměstnat po propuštění. Prý jsou to 3 roky, je to pravda?? A kdyby to byl zástup za mateřskou, dá se, aby mě zaměstnali dříve, děkuji.
Eliška
Dobrý den, a Váš zaměstnavatel zrušil Vaše pracovní místo? Byla jste propuštěna z nadbytečnosti? Pokud ano, tak alespoň 1/2 roku by Vás neměl opětovně zaměstnat. 

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den prosím Vás potřebovala bych poradit.Syn neudělal závěrečné zkoušky,chodil na praxi a tam ho také nechali i přesto,že neudělal ZZ jako brigádníka.Ve čtvrtek 27.10 2016 mu oznámili,že mu končí zkušební doba(což ve smlouvě o provedení práce není/a ať už nechodí.Nevím jak to je,ale myslela jsem si,že když někde pracuji brigádně,tak tam žádná zkušební dioba není.Děkuji za odpověď
Lucie Senkowicz
Dobrý den, máte pravdu, v DPP se zkušební doba nesjednává. Zároveň se ale v DPP nesjednává ani počet hodin odpracovaných v měsíci, pouze to, že celkový počet odpracovaných hodin v měsíci nesmí překročit 300. Chápu to tedy tak, že pro syna nyní nemají práci a zřejmě nechají DPP ukončit uplynutím sjednané doby.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
měla bych menší dotaz, nevím zda mi s tím dokážete poradit nebo zda se mám obrátit na někoho jiného. Ale zkusím to. Mám jednu práci na hpp kde jsem nyní prodloužila smlouvu na další rok. současně jsem pracovala na DPP u jedné společnosti. Nyní když chci s DPP skončit a ukončit i smlouvu dělaj mi problémy a výpověď podepsat nechtějí. Nevyžadují po mě žádnou výpovědní lhůtu ani nic podobného. Ale já osobně bych to radši měla doložené.
Může to mít na mě tedy nějaký dopad pokud to zaměstnavatel nepodepíše? Jinak mi DPP končí ke konci roku.
Děkuji.
Anonym
Dobrý den, úplně nevím, zda rozumím Vašemu dotazu. Pokud chcete ukončit pracovní poměr, musíte písemně, výpovědní doba je 2-měsíční a zaměstnavatel Vám pouze potvrzuje datum převzetí výpovědi, nikoli zda s tím souhlasí, na podání výpovědi máte nárok. Ukončení DPP by mělo být rovněž písemně, a i zde je výpovědní lhůta, 15tidenní, která začíná běžet dnem, v němž byla výpověď doručena druhé straně.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobry den. Dne 30.9 jsem podala vypoved, tudiz mi ted bezi dvoumesicni vypovedni lhuta. Chci se zeptat, kdyz za me maji v praci nahradu a ja tim padem nemam pracovni podminky, protoze slecna je u meho stolu a na mem pocitaci, zda mohu pozadat o predcasne ukonceni smlouvy z duvodu nahrady za me. Sef mi dela naschvaly a je tam opravdu velmi husta atmosfera, vyhrozovani a jine. Moc dekuji
Iska
Dobrý den, výpovědní lhůtu budete muset absolvovat, ledaže se se svým nadřízeným domluvíte na dřívějším ukončení pracovního poměru.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobry den,kolik musim odpracovat hodin za mesic kdyz jsem ve vypovedni lhute? Dekuji
David
Dobrý den, musíte odpracovat tolik, kolik byste odpracoval i kdybyste v žádné výpovědi nebyl.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, chci ukončit pracovní poměr ve zkušební době. Ukončení je 28. pátek - je státní svátek, můžu podat zrušení v tento den? Ale do nové práce nastupuji až 1.11.co ten jeden den? Musim se hlasit na UP na jeden den?? Děkuji Kamila
Kamila Milá
Dobrý den, na úřad práce se hlásit nemusíte, není to povinnost.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobry den..zaslechl sem ze pokud se stehuji z jednoho mesta do jineho pry muzu rozvazat pracovni smlouvu okamzite..je to pravda?? Dekuju za odpoved
David
Dobrý den, není to pravda. Pracovní poměr musíte ukončit zákonnými způsoby.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, dostala jsem výpověď z PP dohodou ze strany zaměstnavatele k 20.10. Nebudu mít tedy odpracovaný celý měsíc, což mi asi chybí ke splnění odpracování 6 měsíců, abych se mohla znovu zaevidovat na ÚP. Mám nárok na evidenci?
Děkuji
Monika
Dobrý den, domluvte se, prosím, na úřadu práce.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den,
v srpnu mi skončila rodičovská dovolená a v září jsem nastoupila zpět do předchozí práce. Nyní se s manželem rozvádíme a já se synem se chceme okamžitě odstěhovat. Je možné odejít z práce ze dne na den, když mi nemá kdo hlídat dítě a v práci každopádně zůstat nemůžu. Děkuju za radu.
Adéla
Dobrý den, z práce nemůžete odejít ze dne na den, pokud nejste ve zkušební době nebo se se zaměstnavatelem nedohodnete na datu ukončení pracovního poměru dohodou. V opačném případě musíte absolovat 2-měsíční výpovědní dobu.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den.
Prosím Vás,potřebuji co nejrychleji poradit.Jsem už zoufalá.Mám smlouvu na dobu neurčitou a již takové 4 měsíce vykonávám zcela jinou práci než mám uvedenou ve smlouvě.Prostě mě tam dali a hotovo.Tuto pozici vykonávat nechci,jelikož jsem do této práce nastoupila jako kvalitářka a né jako manipulant stojící u pásu.Byla jsem v občanské poradně,kde mi řekli ze jsem zcela v právu žádat o odstupné.Chci se Vás tedy zeptat,zda když půjdu za ředitelem a řeknu mu,že pokud nemá pro mě práci takovou jakou mám uvedenou ve smlouvě a on mi tedy dá nakonec výpověd,tak zda jestě budu muset do této práce chodit další 2 měsíce a i nadále budu muset stát u pásu jako manipulant?A nebo již do této práce chodit nemusím?Děkuji.
Zuzana
Dobrý den poraďte se, prosím, v bezplatné právní poradně: https://www.jobdnes.cz/uchazec/poradna-vase-naroky.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Dobrý den, dala jsem výpověď ve zkušební době. Poslední den, kdy půjdu do práce je 27.10.2016. Mohu dát výpověď ke dni 30.10.2016, aby mi byl zaplacen ještě svátek 28.10.2016?
Děkuji za odpověď
Kristýna
Dobrý den, záleží na dni, ke kterému zrušíte pracovní poměr ve zkušební době. Pokud to bude k 27.10.2016, svátek Vám již proplacen nebude.

říjen 2016

ukončení zaměstnání
Jsem vedena na ÚP od 7/2015, nyní jsem nastoupila první den do zaměstnání, ale 12ti hodinovou směnu jsem odnesla namoženými zády a špatně se hýbu. Jak se nyní dohodnou se zaměstnavatelem na končení, neboť 12ti hodinové směny nezvládnu a jak s ÚP. Děkuji
Kateřina
Dobrý den, můžete zrušit pracovní poměr ve zkušební době. Aby Vám úřad práce neponížil podporu, uveďte, prosím, ve zrušení zdravotní důvody a navíc si obstarejte potvrzení od ošetřujícího lékaře, že druh práce, na který jste nastoupila není vhodný s ohledem na Váš zdravotní stav. 

říjen 2016