Otázky a odpovědi z trhu práce

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

hledám práci
Dobrý den, pracovala jsem u firmy na HPP, tuto smlouvu jsem ukončila a následně nastoupila u stejné firmy na DPP na totožnou pracovní pozici jako původní HPP. Je to problém ? Bude to na pracovním úřadu nějak vadit ?
Eva Nováková
Dobrý den, důležité je, zda byla DPP pojištěna, tj. jestli jste z ní odváděl zdravotní a sociální pojištění (nad 10 000,-Kč brutto). Pokud ne, nebude odpracovaná doba na DPP počítána do odpracované doby pro účely stanovení nároku na podporu v nezaměstnanosti.

prosinec 2016

hledám práci
Dobrý den,od úřadu práce jsem dostal doporučenku.Dle pokynů jsem si chtěl telefonicky domluvit schůzku.Jakmile jsem řekl,že mám příslib od jiného zaměstnavatele,tak mi bylo řečeno že nemám vůbec chodit,že mi razítko na doporučenku nedá.Co mám dělat? Může mě úřad práce vyřadit z evidence,když mi nechtějí potvrdit doporučenku?Děkuji za odpověď
Hugo
Domluvte se, prosím, na úřadu práce.

prosinec 2016

hledám práci
Dobrý den,30.11.2016 mi skončila prac.smlouva na dobu určitou.Ten stejný zaměstnavatel mi dal písemný příslib zaměstnání od 1.2.2017.Zaevidoval jsem se na úp,a hned první den jsem dostal doporučenku kde jsem se měl nejdříve telefonicky objednat.Bylo mi sděleno,že nemám ani chodit,když mám příslib do jiného zaměstnání,tudíž nemám razítko na doporučence.Dnes mi zprostředkovatelka řekla,že ji můj příslib do zaměstnání nezajímá a zahájila správní řízení o vyřazení z evidence.Je možné,abych byl vyřazen z evidence?
Děkuji za odpověď
Radek
Dobrý den, úřad práce má být nápomocen při hledání vhodného zaměstnání, tudíž pracovnice úřadu práce jednala správně, že Vás poslala k potenciálnímu zaměstnavateli na pohovor. Víc než příslib zaměstnání by pomohla pracovní smlouva, kterou by Vám zaměstnavatel s předstihem dal podepsat a kterou byste se mohla na úřadu práce prokázat.

prosinec 2016

hledám práci
Dobrý den, pokud ukončím práci dohodou z organizačních důvodů zaměstnavatele uprostřed měsíce, např. 20. 12, na ÚP mám jít 21.12. ? A jak je potom řešeno odstupné a nekrátí se dávky z ÚP? Nastanou tím nějaké komplikace? Děkuji Eva
Eva
Dobrý den, na úřad práce se dojděte zaregistrovat hned následující den po ukončení pracovního poměru. Uchazeči o zaměstnání, kterému bylo vyplaceno odstupné, se podpora v nezaměstnanosti poskytne až po uplynutí doby, která se určí podle počtu násobků průměrného měsíčního výdělku, ze kterého byla odvozena minimální výše odstupného.

prosinec 2016

hledám práci
dobrý den, zprostředkovatelka mi dávala k vyřízení tiskovou nabídku několika volných míst na A4 kterou stáhla a vytiskla ze svých webovek a tvrdila mi že tyto "doporučenky"musím do 3 dnů projednat nebo mě vyřadí z evidence.Když jsem takové jednání odmítl a řekl,že se odhlašuju na vlastní žádost tak mi úřednice pohrozila,že je to odmítnutí "doporučenek",a vyřadí mě sankčně.Nakonec přeci jen do protokolu napsala,že se odhlašuji na vlastní žádost. Zanedlouho mi přišel od ní dopis,že je se mnou vedenou správní řízení z moci úřední.Jaký je Váš názor na její jednání??.Děkuji za odpověď - otázka upravena poradcem
jarda
Dobrý den, bohužel jsem u jednání nebyla, nemohu posoudit.

prosinec 2016

hledám práci
Dobrý den,onemocněla jsem ve zkušební době a zaměstnavatelem mi bylo doručeno zrušení pr.poměru.PN bude pravděpodobně na delší dobu.Můžete mi,prosím,poradit,kam dále zasílat potrvzení o trvání PN(lístek na peníze)?Bývalému zaměstnavateli,na "sociálku",pod kterou mzdová účtárna spadá,nebo na OSSZ v místě mého bydliště?Mám trochu obavy,aby potřebné doklady někde "nebloudily".Děkuji - otázka upravena poradcem
Veronika
Dobrý den, pokud jste onemocněla ještě v průběhu zaměstnání, všechny doklady pracovní neschopnosti zasílejte na PSSZ prostřednictvím svého bývalého zaměstnavatele.

prosinec 2016

hledám práci
Dobrý den mám dotaz. Dnes mi přišel email ve kterém stálo že mi ukoncili ke dni 24.11. studium. Nevím co dělat. Na úřadě práce jsou jen do 11. Co mě všechno čeká za problémy? Děkuji
Paní xxx
Dobrý den, dojděte si na úřad práce co nejdříve a zaregistrujte se. Po té si co nejrychleji dojděte na svou zdravotní pojišťovnu a doplaťte si případné nepojištěné dny.

prosinec 2016

hledám práci
Dobrý den, jsem v evidenci ÚP. V prosinci se chystám odjet na 14 dovolenou, budu se tedy odhlašovat z evidence na vlastní žádost. Po příjezdu se do evidence vrátím. Zajímá mě zda platí, že po celý měsíc za mě stát zaplatí zdravotní pojištění?
Lucie
Dobrý den, informujte se, prosím, na vaší zdravotní pojišťovně.

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den,
Prosím vás můžete mi poradit jak s tím naložit? Chodim do práce ale mám psanou dovolenou. S tím že mi v prosinci mistrová bude psát jakože jsem v práci ale budu doma. Mě se to ale nelíbí tak bych chtela poradit jak postupovat. Jak se bránit. Dekuji
Martina
Dobrý den, rozhodně tento způsob čerpání dovolené není správný a je proti zákoníku práce. 

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den, jsem v evidenci ÚP. Chci se zeptat pokud budu v evidenci jen do 5.prosince, pak jedu na dovolenou na 2 tydny a odhlasim se na tuto dobu z evidence. a po příjezdu se zase přihlásím do evidence., budu muset doplácet za tento měsíc zdravotní pojištění ?
Alena
Dobrý den, patrně ano, ale domluvte se, prosím, raději na své zdravotní pojišťovně.

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho se můžu znovu přihlásit na úřad práce, kdybych si podala žádost o odhlášení z evidence? Nemyslím vyřazení z jejich strany, ale když se JÁ SAMA odhlásím, na vlastní žádost. Někde jsem četla, že mohu klidně už druhý den, ale to bude asi blbost, že? Děkuji za odpověď.
Kara
Dobrý den, uchazeč o zaměstnání, kterému v rozhodném období neuplynula celá podpůrčí doba a získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce kratší než 3 měsíce, má nárok na podporu v nezaměstnanosti po zbývající část podpůrčí doby, tj po dobu kterou nevyčerpal při předchozí evidenci. Pokud by doložil dobu důchodového pojištění v délce 3 měsíce a více a současně plnil zákonnou podmínku 12 měsíců, vznikne mu nový nárok na podporu v nezaměstnanosti.

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den,ma dcera 2 roky s 2 VŠ v Praze nemuže sehnat zaměstnáni,odesíla životopisyale bohužel firmy ani neodpovi,je ji 47 let,tak fakt nevim jake zamestnance firmy chtěji,všude se piše co je volných mist.Děkuji za radu pro mou dceru.Milada 723538934
Milada
Dobrý den, záleží i na tom, zda dcera odpovídá na inzeráty, ve kterých splňuje požadavky na kandidáta. Bylo by dobré oslovit i nějakou personální agenturu, která by ji mohla být nápomocna při hledání vhodného zaměstnání. Co se týče volných pracovních míst, přetlak nabídky je pouze v některých oborech. Je možné, že oblast, ve které Vaše dcera hledá práci, do těchto oborů nespadá. Opravdu to chce obrnit se trpělivostí a hledat.

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den, děkuji za odpověď, již jsem psala dotaz ohledně způsobu započítávání podpory v nezaměstnanosti, která se počítá z posledního uplynulého čtvrtletí, ještě bych ráda věděla zda se do toho čtvrtletí počítá i dohoda o provedení práce?
Mockrát Vám děkuji za Váš čas. Pěkný den
Marie
Dobrý den, pokud jste z dohody (DPP nebo DPČ) odvedla sociální pojištění, měla by být rovněž započítána při stanovování výše podpory v nezaměstnanosti. 

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den, dostal jsem doručenku a zaměstnavatel mi na ni napsal, že mě nepřijímá z důvodu zdravotního omezení. Paní na ÚP mi řekla, že musím do týdne donést od lékaře papír o mém zdravotním omezení, jinak mě vyřadí z ÚP. Já ale žádné lékařské zdravotní omezení nemám, takže nemohu žádné donést. Je možné aby mě vyřadili z ÚP ? Je možné abych za ÚP řešil vztahy které mají ze zaměstnavatelem ? Já přeci nemohu zaměstnavateli nařizovat co mi má na doručenku napsat. Děkuji za odpověď.
Adam
Dobrý den, pokud nemáte žádné zdravotní omezení, není ani možné, aby tento důvod byl udáván jako důvod nepřijetí. Asi bych trvala na domluvě mezi úřadem práce a potenciálním zaměstnavatelem, případně je třeba přesně specifikovat, co uvedeným zdravotním omezením zaměstnavatel myslí.

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den, ráda bych se zeptala, z kolika měsíců zpětně se vypočítavá výše z čistého příjmu podpory v nezaměstnanosti.
Děkuji za odpověď.
Marie
Dobrý den,
výše podpory se vypočítává z čistého příjmu za poslední rozhodné období (poslední uplynuté čtvrtletí).

listopad 2016

hledám práci
Dobrý večer, mám dotaz, 4 měsíce jsem zařazena v evidenci uchazečů o zaměstnání na ÚP. Naskytla se mi krátkodobá příležitost odcestovat na cca. měsíc a týden do zahraničí. Když se odhlásím z evidence (nechám se vyřadit) mohu se znovu po návratu do Čr přihlásit na ÚP ? A jaké další náležitosti je potřeba vyřídit ? Vše mi hradi český zaměstnavatel. Děkuji za Vaši odpověď.
Lucie
Dobrý den, po návratu ze zahraničí se můžete na úřad práce opětovně nahlásit.

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den. Je mi 61 let,jsem 11 měsíců v evidenci ÚP, invalidní v I.stupni a pracuji na DPP. Přestože nepobírám podporu ani žádné jiné dávky od ÚP, tento mne neustále vyzývá k měsíčnímu doložení výdělku na DPP a pobízí k hledání jiného zaměstnání dle jakého si IVP. Dokonce mi zahrozili umístěním do chráněné dílny. Před nástupem na ÚP,jsem pracoval jako ředitel společnosti. Hledám řešení , jak dál, abych přečkal dva roky a dočkal se normálního důchodu. Děkuji za všechny rady.
Petr
Dobrý den, hlavním posláním úřadu práce je napomáhat uchazečům o zaměstnání v hledání vhodného zaměstnání. Nemůžete tedy čekat, že nebude dělat nic pro to, abyste se zaměstnal. Budete se muset domluvit tam, zda je nějaké řešení schůdné pro obě strany.

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den,jsem na ÚP(úřad práce),skončila mi podpora, ale stal se mi úraz ,kdy nemůžu moc chodit,dlouhodobé léčení,,mám nárok na nějaký příspěvek,,když už mi nechodí žádné peníze,,(jsem rozvedená,ale žiji s ex manželem ve společné domácnosti),,nemám žádné peníze...jak to řešit a mám nárok na nějakou finanční pomoc?děkuji
Blanka
Dobrý den, informujte se na úřadu práce a na Správě sociálního zabezpečení.

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den,chci se zeptat ,jak mám postupovat,případně na koho se obrátit v případě,že mi zaměstnavatel neproplácí diety ani celé mzdy ? děkuji,hezký den
gorriwer
Dobrý den, obraťte se na úřad práce nebo inspektorát práce.

listopad 2016

hledám práci
Dobrý den.
Moje žena má uznanou nemoc z povolání.Konkrétně syndrom karpálního tunelu na obou rukou.Stala se taková věc,že téměř po čtyřech letech kdy byla vedena na Úř.práce jí vyřadili z evidence a to proto,že že si zaměnila datum návštěvy Úř.práce s návštěvou v nemocnici kde měla jít na vyšetření EMG které musí mít každý rok.Toto vysvětlení bohužel úřednici Úř.práce nestačilo a tak ji vyřadila z evidence.Problém je vtom,že výplata renty je ovšem podmíněna potvrzením od Úř.práce a pojišťovna,která jí tuto rentu vyplácí, jí odmítá tuto rentu vyplatit z důvodu absence tohoto potvrzení.Má pojišťovna právo jí zadržovat výplatu renty?Podotknul bych,že ji vyřadili na šest měsíců.
Děkuji za odpověď Josef
Josef
Dobrý den, budete se muset domluvit s pracovníkem úřadu práce, který musí dodržovat pravidla nastavená úřadem. Tato poradna zodpovídá pouze pracovněprávní otázky.

listopad 2016

hledám práci
DOBRY DEN CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JAK SMAŽU ŽIVOTOPIS.
Lenka

Dobrý den,

životopis zveřejněný na portálu jobDNES.cz nemůžete smazat sami, ale pouze prostřednictvím našeho oddělení produkce

na portálu jobDNES.cz.

Zašlete nám, prosím, své jméno nebo svou e-mailovou adresu a obratem v interním systému provedeme vymazání

Vašeho životopisu z naší databáze.

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den dostala jsem doporučenku od ÚP musím se předem domluvit na schůzce nebo tam můžu jít neohlášená? A jestli úp dává firmě předem vědět, že posílá uchazeče o zaměstnání děkuji
Jana
Dobrý den, úřad práce zaměstnavateli určitě předem nevolá. Pokud máte na doručence telefonní kontakt, je lepší předem zavolat a domluvit se na schůzce.

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den, odcházím z hlavního pracovního poměru a chci se evidovat na UP, než mi vznikne nárok na předdůchod, na který mám naspořeno. Plánovala jsem, že si do té doby budu přivydělávat na DPP do výše poloviny minimální mzdy. Z UP mi bylo řečeno, že podle nějaké novely nebude možné se na UP evidovat, pokud budu pracovat na DPP, i kdybych si vydělala jen několik stovek. Je to tak? Děkuji.
Jana
Dobrý den, informujte se, prosím, na úřadu práce.

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den,jsem invalidni duchodce 1.stupně a tudíš jsem evidován na UP. 14.září 2016 jsem obdržel oznámení o zahájení správního řízení z moci uřední ohledně vyřazení z uřadu práce.Byl jsem vyzván abych se do 5 dnů od obdržení oznámení k celé záležitosti vyjádřil.Šlo o velmi fyzicky náročnou práci v pekárně a já se v zákonné lhůtě k celé záležitosti vyjádřil,v souladu s mým zdravotním stavem a v souladu s okolnostmi které mému náastupu předcházeli.Předmým nástupem jsem absolvoval pracovní rehabilitaci,s vynikajicím pracovním výsledkem práci,ovšem nikoli v pekárně,ale v kuchyni chráněné dílny,kde mi vedoucí stravování této firmi předběžně nabídl stálou práci po skončeni pracovní rehabilitace.Po skončení pracovní rehabilitace mi bylo sděleno že jsem odmítl práci a dostal oznámení o zahájení spravního řízení.Dnes je 19.10.2016 a já jsem stále nedostal vyjádření z UP.Má uřad práce nějakou zákonnou lhutu k ukončení správního řízení??????
Ivan N.
Dobrý den, poraďte se, prosím, na úřadě práce. 

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den, jsem od 23.9. na ÚP. Našel si práci a 11.10. jsem podepsal smlouvu ale 14.11. jsem ji ukončil, fyzicky jsem to nezvládal. 17.10. jsem vše donesl na úp, ale mi řekli že musím evidenci ukončit i když jsem chtěl být na úp dále protože jsem bez práce.Kdy se mohu znovu registrovat na úp jako uchazeč o zaměstnání??
Jeník
Dobrý den,

bohužel nemáme potřebné informace k Vašemu případu. Kontaktujte úřad práce a domluvte se, z jakého důvodu již nemůžete být vedený na úřadu práce a kdy bude evidence znovu možná

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den,
dnes jsem se nedostavila na sjednanou schůzku na ÚP, bohužel jsem na to zapomněla. Úřednice mi volala, že mám 8 dní na udání vážných důvodů proč jsem na schůzku nepřišla.
1) Mohl by mi praktický lékař vystavit nějaké potvrzení, např. že jsem nemocná?
2) Pokud dojde k vyřazení z ÚP, bude to k dnešnímu datu nebo až po těch 8 dnech?
3) A kdybych si sehnala třeba do týdne práci, co by se dělo? Mohla bych ještě nastoupit rovnou z ÚP? Nebo bych si musela za těch pár dní doplácet pojištění sama?
Děkuji
Petra
Dobrý den, posouzení vašeho zdravotního stavu je čistě na Vašem obvodním lékaři. Doporučuji se obrátit na pracovníka úřadu práce a domluvit se s ním na dalším postupu.

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den
Když má člověk na rok smlouvu (Dohodu o provedení práce)
Bude Pracovní uřad v té době nabízet i jiné zaměstnání ?
Děkuji
Greg
Dobrý den, určitě bude. I Vaším cílem by mělo být nastoupit do pracovního poměru.

říjen 2016

hledám práci
Dobry den,pracuji na DPČ vydelek cca 4tis. v cistem. Zajimalo by mne,zda zamestnavatel musi vedet o tom,ze mi byl priznanl prispevek na bydleni. Dekuji.
Dana
Dobrý den, zaměstnavatel o tom vědět nemusí, ale měl byste být institucí, která Vám příspěvek přiznala, poučen o podmínkách pro jeho vyplácení.

říjen 2016

hledám práci
Mohu si prosím příležitostně přivydělat při evidenci na úřadu práce bez odebrání podpory?
Marie
Dobrý den, při výkonu nekolidujícího zaměstnání (výdělek do výše 1/2 minimální mzdy) můžete být v evidenci úřadu práce, ale podpora Vám po tuto dobu nenáleží.

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den. Prosím Vás mám dotaz. Je to pár let zpět co mě vyhodily ze zaměstnáni skrz tři A (absence) tzn. hrubé porušení. Pracovala jsem pod jejich firmou tudiž jsem byla kmenový zaměstnanec.
Teď mám pohovor v té samé ,,fabrice° jen přes agenturu. A otázka zní, nemůžou mě vyhodit za to že jsem před lety měla tento problém?
Lenka
Dobrý den, musíte počítat s tím, že se zaměstnavatel, ke kterému jdete na pohovor může podívat do svým záznamů na důvod ukončení pracovního poměru s Vámi. 

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jak to je s dohodou. Syn je veden na úřadu práce, v prosinci bude dělat opravnou zkoušku. Když by nastoupil na dohodu, mám zjištěné přes prac.úřad, že si může max. vydělat necelých 5 tis. hrubého. Zaměstnavatel mu ale sdělil, že mu dá dohodu na 10 tis. hrubého. zaplatí si jen daň a zdravotní mu bude platit prac. úřad, na kterém bude veden, což si myslím že dle infa od prac.úřadu je to nesmysl a mám strach, aby ho kvůli tomu z prac.úřadu nevyloučili. Myslím si ,že paní účetní z té firmy podala zaměstnavateli špatnou informaci.Děkuji za info.
Iveta
Dobrý den, Váš syn si může při evidenci na úřadu práce přivydělat jen do výše, kterou mu sdělila pracovnice ÚP. 

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den, k 30.9. jsem ukončila pracovní poměr ve zkušební době,do 3 dnů bych se měla jít nahlásit na úřad práce. Můj problém je v tom, že nemám žádný doklad o ukončení PP. Prosím poraďte, co mám v tuto chvíli dělat? Děkuji za Vaši odpověď
Zdeňka
Dobrý den, Váš zaměstnavatel je Vám povinen vystavit zápočtový list poslední den pracovního poměru. Na úřad práce se dojděte určitě nahlásit a domluvte se tam, dokdy musíte všechny doklady o ukončení PP předložit.

říjen 2016

hledám práci
Kolik roků může být člověk v evidenci úřadu práce? Děkuji
Karel
Dobrý den, není časové omezení pro délku registrace na úřadu práce, pouze je omezení pro délku pobírání podpory v nezaměstnanosti.

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den, prosím vás o radu...Ke dni 30.9.(v pátek) mi skončil pracovní poměr. V pon.3.10.se musím jít zaregistrovat na ÚP. Možná se mi ale rýsuje nové zaměstnání..to ale ještě není jisté přesně kdy? Chci se zeptat, jestli když budu na ÚP.. může mě nový zaměstnavatel zaměstnat třeba už po 14-ti dnech či 3týdnech evidence nebo musím být na ÚP určitou dobu? Moc děkuji za odpověď
Leona
Dobrý den, zaměstnat se můžete kdykoli po registraci na ÚP. 

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den ,na uradu prace mi rekli ze mam vratit podporu v nezamestnanosti asi kolem 6000kč,Momentálně nepracuji a tak jsem se chtěla zeptat jestli na tuto častku jde splatkovy kalendař,děkuji za odpověd Eva
Eva
Dobrý den,
kontaktujte prosím úřad práce a domluvte se přímo s nimi na možnosti splátkového kalendáře.

říjen 2016

hledám práci
Dobrý den, prosím vás o radu. Ke dni .30.9. mám ukončený pracovní poměr. Nyní se musím jít zaregistrovat na ÚP. Možná se mi ale rýsuje nové zaměstnání, nevím ale přesně kdy? Chci se tedy zeptat, pokud by mi to vyšlo třeba již za 14 dnů...může mě zaměstnavatel hned zaměstnat? Nebo musím být na ÚP nějakou určitou minimální dobu?? Děkuji moc za odpověď
Leona
Dobrý den,
registrace na úřadu práce je Vaše právo, nikoli povinnost. Můžete být registrován i kratší dobu. Zaměstnavatel Vás může v klidu zaměstnat i po 2 týdnech v evidenci úřadu práce. 

říjen 2016

hledám práci
DOBRÝ DEN. JE V DNEŠNÍ DOBĚ POVINNOST MÍT ZKOUŠKY Z ODBORNÉ KVALIFIKACE KDYŽ CHCE ČLOVĚK PRACOVAT NA VRÁTNICI? MYSLÍM NAPŘ V NĚJAKÉ FIRMĚ KDE SEDÍ A ZAPISUJE NÁVŠTĚVY A ZVEDÁ TEL.? CO ZKOUŠKA OBNÁŠÍ? JEDNÁ SE O CERTIFIKÁT STRÁŽNÝ? NEBO JE TO JEŠTĚ TROŠKU NĚCO JINÉHO? . DĚKUJI
MICHAELA
Dobrý den, informujte se u bezpečností či hlídací agentury, jaké kvalifikační předpoklady musíte splňovat.

září 2016

hledám práci
Dobrý den. Mám od roku 2001 dvouletý ošerřovatelský obor na Střední zdravotnické škole. CHvilku po škole jsem pracovala na zástup jako pomocná ošetřovatelka u malích postižených dětí.Jinou praxi u dětí nemám. Můžu s tímto oborem pracovat např. Jako chůva ve šolce? u dvoletých dětí? Nebo si musím udělat nějaký kurz. Děkuji moc
Září
Dobrý den, musíte se informovat ve školce či jiném školním zařízení, jaké požadavky na vzdělání či praxi musíte splňovat.

září 2016

hledám práci
Dobrý den ,
vyloučili mně z ÚP pobírala jsem dávky a zahájili spr. řízení. O týden později mi přišel dopis se srážkou ze mzdy a nikde ani zmínka o částce ! Na kolik to výjde asi ? Stalo se mi to poprvé děkuji
Jana
Dobrý den, tomuto dotazu zcela nerozumím. Pokud s Vámi zahájil správní řízení úřad práce, určitě se informujte tam.

září 2016

hledám práci
Dobrý den je mi 16 let a ukončila jsem studium a teď nemám ani práci mohu jít registrovat na úřad práce děkuji za odpověď Martina Brno
Martina
Dobrý den, na úřad práce se určitě můžete jít zaregistrovat.

září 2016

hledám práci
Dobrý den,chtěla bych se zeptat kam nejlépe umístit v CV certifikáty,kursy,semináře?Do pracovních zkušeností,nebo dovednosti a znalosti?Nejsem si jistá.Děkuji
Lenka
Dobrý den, vytvořte si v životopise oddíl "Kurzy a semináře".

září 2016

hledám práci
Dobrý den dělám u zaměstnavatele cca.5 let dodnes mi nedal kopii pracovní smlouvy,když ji po něm vyžaduji rekne mi že je mi k ničemu,že za mě odvádí soc.a zdrav.pojištění a kdyby ji po mě chtěla třeba čoi tak že si to zjistí u něho na firmě ma právo mi ji zadržovat.Já bych toto smlovu potřeboval k vyřízení živn.listu a mám pocit že má strach,abych pro něj nebyl konkurence.
Roman
Dobrý den, dle § 312 odst. 3 zákoníku práce má zaměstnanec právo nahlížet do svého osobního spisu, činit si z něho výpisky a pořizovat si stejnopisy dokladů v něm obsažených, a to na náklady zaměstnavatele.

září 2016

hledám práci
Dobrý den, ukončil jsem svůj pracovní poměr ve zkušební době a v současné době jsem nezaměstnaný.
Začátkem příštího měsíce nastupuji do práce nové, ale nevím zda nemusím zajít na pracovní úřad a nahlásit se tam, z důvodu placení sociální a zdravotního pojištění, popřípadě co vzít s sebou?
Děkuju!
Michal
Dobrý den,
registrace na úřadu práce není vaší povinností. Pokud si budete hradit zdravotní pojištění sám, není registrace nutná. V případě, že chcete, aby za Vás zdravotní pojištění odváděl stát, je nutné zaevidovat se na místně příslušném úřadu práce. S sebou si přineste:  platný doklad totožnosti s fotografií, doklady o ukončení předchozího zaměstnání, doklady o nejvyšším dosaženém vzdělání.

září 2016

hledám práci
Dobrý den,
ÚP mě vyřadil z evidence v domění, že jsem měla práci, ale byla to dohoda, která nepřekračovala 4425,- výdelku, můžou své vyřazení vzít zpět? Mnohokrát děkuji
Helena
Dobrý den,
pokuste se vše řádně doložit na úřadu práce, je možné, že došlo k nějakému nedorozumění.

září 2016

hledám práci
Dobrý den dala jsem v červnu výpověď dohodou k poslednímu srpnu. Nastoupila jsem od 5 záři do nového zaměstnání kde jsem po třech dnech ukončila. Vypočítali mi z 9 tisíc 45% teď nemám vlastně ani na nájem. Životní minimum je asi9800 tak jak si mám vybehat nějaké dávky a do jaké částky by mi asi přispěly. myslela jsem ze to vypočítají z předchozího zaměstnání.Děkuji za odpověď s pozdravem Milenkova
Jaroslava
Dobrý den,
kontaktuje správu sociálního zabezpečení v místě Vašeho trvalého bydliště, tam Vám poradí na jaké dávky máte ve vaši situaci nárok. 

září 2016

hledám práci
Dobrý den, jak se určuje výše dotace na zaměstnance od ÚP? Kdo o tom rozhoduje? Je to řešeno plošně nebo to má každý ÚP jinak?
jana k
Dobrý den, tato poradna radí zaměstnancům v pracovně právních věcech. Ohledně dotací se obraťte, prosím, na úřad práce.

září 2016

hledám práci
Dobrý den
Vzhledem ke svému stavu se na Vás obracím o pomoc . Oč jde: Jsem zaměstnaná jako kuchařka v nepřetržitém provozu. Práce těžká,člověka baví,ale jen do jisté míry. Můj problém spočívá v tom,že jsem již asi 2 roky v podstatě šikanována hlavní kuchařkou. Její útlak,či jak to nazvat na moji osobu spočívá v celkem maličkostech-zakazuje mým kolegyním např. mi pomoci při některých prac. úkonech,kde si ,pokud máme čas běžně pomáháme. Schválně kolegyně odkazuje na provedení jiné práce. Budiž. Vše je ale okaté v tom smyslu,že na druhou stranu já pokud pomohu ostatním, nikdy mne neodvolá. Bývalo i zvykem,že veřejně zvala ostatní kolegy na posezení u piva po práci,mne ovšem nikdy nepozvala. Jeden čas,z pro mne nepochopitelných důvodů mne v podstatě degradovala na pomocnou sílu,kdy jsem na postu kuchařky nevařila,ale vykonávala pomocné práce , uklízela provoz apod.Důvod mi nikdy nevysvětlila, celé to trvalo cca 1/2 roku, dokud z provozu neodešel jeden z kuchařů a tak byla nucena mne opět vrátit do procesu,na který mám pracovní smlouvu-na post kuchařky. Bohužel stejná situace se ale opakovala na mé kolegyni, také kuchařce, tu místo mne degradovala na post pomocné kuchařky a neustále ji pomlouvala před kolegy, že neumí vařit apod. Tato kolegyně již u nás nepracuje,je dlouhodobě v péči psychiatrů. Trápí mne,že má nadřízená hlavní kuchařka dlouhodobě v mé nepřítomnosti pomlouvá mne samotnou, neustále mne verbálně ponižuje před mými kolegy,vykládá o mně,že jsem úplně blbá, shazuje na mne věci,které jsem neudělala. Vše vím,jelikož kolegové mi to zpětně říkají,jelikož se jim jednání nadřízené nelíbí. Toto jsou v podstatě věci minulé. Momentálně řeším fakt,že jsem se zhroutila ,jelikož už nejsem schopna dál nést to ponižování. Vše pro mne vygradovalo do tohoto stavu ve chvíli,kdy jsem se dostala do složité rodinné situace - mám 5 ti leté dítě,otec dítěte měl vážný úraz s nohou a nebyl schopen se postarat o naši dceru v době,kdy já jsem měla být v práci. Podařilo se mi na týden od začátku jeho úrazu zajistit hlídání dcery prarodiči,ovšem další týden , šlo o 4 pracovní dny před nástupem na moji předem nahlášenou dovolenou , jsem si musela vzít OČR na dceru. Nebylo možné ji nechat 8 hodin s otcem, ten nebyl ve stavu,kdy by se mohl o dceru postarat. Nastoupila jsem řádnou dovolenou , bohužel jsem se dozvěděla,že moje nadřízená hlavní kuchařka se nechala slyšet v práci, že jsem si vzala OČR naschvál , že to tak dělám každé prázdniny, že mne zničí,nechá mi sáhnout na peníze,zkrátí řádně nahlášenou dovolenou a nechá přeložit na post pomocné síly. Toto vše projednala s vedoucí provozu v době,kdy jsem čerpala řádnou dovolenou. Po vyslechnutí této zprávy od mé kolegyně z práce jsem se již tenkrát v podstatě zhroutila, na nátlak rodiny,že je toho na mne moc a musím někam odjet jsem si teda narychlo sjednala dovolenou v Chorvatsku . Bohužel k mé smůle si jedna z kolegyn´v den,kdy jsem měla na dovolenou (středa) odjet způsobila v práci pracovní úraz a mě volal kolega kuchař ,zda bych další týden od pondělí nemohla přerušit svou dovolenou a nastoupit do práce. Oznámila jsem mu,že bych to mileráda udělala,bohužel za cca 3 hodiny odjíždím mimo ČR na narychlo zařízený zájezd. Vracím se další týden ve čtvrtek v noci,ale pokud by to situaci pomohlo, mileráda nastoupím již na víkend do práce,i když jsem měla stále ještě volno. Řekl mi,že v pořádku,že nahlásí,že jsem mimo ČR a budou muset nějak poskládat směny zbývajícím personálem. Po příjezdu jsem ihned kontaktovala svou hlavní kuchařku,že jsem ochotna nastoupit na víkend,at´mi dá vědět,zda by jim to pomohlo. Odepsala mi,že mám do práce nastoupit v pondělí. To jsem samozřejmě učinila,skončila mi dovolená. Na rozpisu práce,který máme jsem po příchodu zjistila,že mám víceméně vykonávat spíše pomocné práce. Tudíž jsem postupovala podle rozpisu. Přišla za mnou vedoucí provozu s tím,že po skončení prac. doby by chtěla se mnou a s hlavní kuchařkou hovořit. Tam mi bylo vedoucí provozu řečeno,že si všimla,že si beru každé prázdniny OČR,že to dělám nejspíš naschvál. Načež jsem se bránila, jelikož za celé 3 roky jsem měla OČR na dceru jen 2 x,min. prázdniny ,kdy dcera onemocněla hnisavou angínou,i tak jsem s ní doma zůstala jen 5 dní a znovu nastoupila do práce a tyto prázdniny, se situací jsem ji ale v dostatečném předstihu obeznámila. Nebylo mi to ovšem nic platné. Dále jsem nepomohla kolegům tím,že jsem nepřišla do práce,když jsem o to byla požádána(vedoucí stravování mne žádala,zda nemohu přijít do práce 2 dny v týdnu,kdy jsem si byla nucena vzít OČR na dceru) tudíž musela za mne do práce kolegyně,která má dceru 9 let a syna 5 let a musela je nechat doma samotné. Nakonec mi hlavní kuchařka oznámila, že jsem si sama měla ukončit řádnou dovolenou a když jsem před ní byla na OČŘ, které mi navazovalo na dovolenou, zkrátit si o tyto dny svou dovolenou. Dále mi bylo vytknuto, že nejsem dostatečně kreativní, neangažuji se např. ve vytváření nových prac. programů na konvektomatech a že mám...
Jarka
Dobrý den, obraťte se, prosím, na inspektorát práce, který celou věc prošetří. Poradit se můžete i v bezplatné právní poradně jobDnes.

září 2016

hledám práci
Dobry den, jsem Slovenka s prechod. pobytem v CR, pracovala jsem jen v CR, a to 3 roky na plny prac. uvazek do 2012, potom som mala 1. dieta a v lete 2014 2.dite. Porad jsem zamestanna v CR na dobu neurcitu na plny prac. uvazek, ale rodicovska mi skonci az v sprnu 2017. Chci sa zamestnat na SR na plny prac. uvazek, obe deti uz zacali navstevovat matersku skolku na SR. Podle zakona mam narok popri rodicovskej pracovat aj na plny uvazek. Jak je to ale s nahlasovanim na Uradu prace? Staci dolozit potvrzeni ze skolky, ze o obe deti je radne kazdy den postarano? Do srpna 2017 mi bude hradit soc a zdrav pojisteni CR, a az po skonceni rodicovske nahlasim ukonceni hrazeni od statu CR, at pak se to zacne strhavat na strane zamestanavatele a statu SR? Vypoved dohodu bude v CR az v srpnu 2017. Dekuji za kazdou informaci.
Ivana
Dobrý den, obraťte se, prosím, na úřad práce na Slovensku. V této poradně se řeší pouze české pracovní právo.

září 2016

hledám práci
dobrý den chtěl bych poradit s podporou v nezaměstnanosti. Už mam odpracovany rok během dvou let ale je tam jeden háček. Pracák mi sehnal práci skrz dotace, byl jsem v reklamní agentuře a posílali jim na mě dotace byl jsem tam 9 měsícu a pak jsem si našel jinou práci ale ne už skrz pracák tak sem se chtěl zeptat zda mam narok na podporu i když jsem měl práci skrz opracák a posílali na me dotace zda se to počítá. děkuji.
Tomáš Čermák
Dobrý den, podle mě byste nárok na podporu v nezaměstnanosti měl mít.

září 2016

hledám práci
Dobrý den chtěla bych se zeptat mám pouze výuční list a teď bych si chtěla dodělat rekvalifikační kurz v oboru administrativy jestli je nějaká šance že s výučním listem ale s kurzem dostanu nějakou dobrou práci v administrativě? Děkuji za odpověď
Jana
Dobrý den,
doporučuji spíše rekvalifikace v oboru, o který je ve vašem regionu zájem. Administrativních pracovníků je na trhu práce přebytek, proto si nemyslím, že by Vám rekvalifikační kurz v tomto oboru nějak výrazně pomohl při hledání nového zaměstnání.

září 2016