Otázky a odpovědi z trhu práce

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

CV a motivační dopis
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda ještě stále platí nárok na 2 dny volna na vlastní svatbu?V novele zákona jsem to nenašla-nebo jsem to přehlédla,ale chtěla bych mít jistotu než o volno v práci požádám.Svatbu máme v pátek,takže jestli to chápu dobře a je to ještě platné,tak mám nárok na volno ve čtvrtek a v pátek,z toho jeden den placeného volna?Předem Vám moc děkuji a přeji hezký den.
Jana Hot'ková
Ano, platí. Je to přesně tak, jak říkáte.

červen 2011

CV a motivační dopis
Dobrý den, můžete mi prosím zodpovědět otázku, jak má vypadat vůbec úplně prvotní reakce na vhodný pracovní inzerát? Jak mám začít např. v emailu.."Dobrý den nalezla jsem Váš inzerát.." Co dále? Ještě v případě pokud s danou pozicí nemám zkušenosti? Děkuji za odpověď
Katka
Hezký den, záleží na tom, kde jste inzerát našla-zda odpovídáte přímo proklikem z pracovního portálu, nebo klasickou poštou. V obojím případě začínáte dobře a pokračujte tím, že se "přesmyknete" do motivačního dopisu a v pěti větách zhodnotíte své vzdělání, možnosti, praxi jako zcela vyhovující pro pracovní pozici na kterou se hlásíte. Nezapomeňte připsat žádost o zařazení do databáze uchazečů. Jako přílohu vždy i při tomto prvním kontaktu připojte životopis a motivační dopis, případně další údaje (vyplněné dotazníky apod.), které potenciální zaměstnavatel požaduje.

červen 2011

CV a motivační dopis
Dobrý den, potřebuji s něčím poradit. Máte nějaký e-mail, že bych poslal životopis a průvodní dopis, jestli to mám v pořádku? Poslal jsem asi 100 životopisů a marně... nemůžu najít práci :( Děkuji. Vrba
Aleš Václav Vrba
Omlouvám se, ale mám jen soukromý a ten z pochopitelných důvodů nezveřejňuji. Pokud chcete poradit, zaregistrujte svůj životopis na www.jobdnes.cz (a svůj motivační dopis připojte jako přílohu), kde životopisy kontroluji já a schvaluji jejich uveřejnění. Pokud bude Váš životopis v pořádku, bude pro uveřejnění schválen, v opačném případě v průvodním dopise vypíšu chyby. Děkuji za pochopení.

květen 2011

CV a motivační dopis
Krásný dobrý den přeji,obracím se na Vás s prosbou potřebovala bych poradit,jak mám napsat životopis do nového zaměstnání tedy,jak má asi vypadat.Velmi Vám touto cestou děkuji.
Monika M.
Hezký den, vzhledem k tomu, že nemáme tak velký prostor pro ucelený návod, jak napsat životopis, odkáži Vás na www.jobdnes.cz, kde si můžete vložit CV-otevře se Vám ucelený formulář, který Vás krok po kroku vyzve k zadávání údajů. Pomocí tohoto vzoru pak můžete bez obav vytvořit životopis zcela individuální (co se grafiky týče apod.)Zmíním zde však nejčastější chyby- vzdělání pište pouze to nejvyšší dosažené, připište obor. Nezapoměňte v kolonce jiné dovednosti zdůraznit všechny kurzy, certifikáty apod. Praxi pište na prvním místě tu, která skončila jako poslední(tedy od součastnosti do minulosti). Zadejte přehledně (tučně apod.) Vaše jméno a kontaktní údaje.

duben 2011

CV a motivační dopis
Dobry den,prosim Vas mam otazku:pruvodni text pro společnost-co to znamena?dekuji.
miroslava
Hezký den, zřejmě se jedná o tkzv. motivační dopis. V tomto dopise s malým rozsahem je důležité říci, proč by vás měla firma zaměstnat a zdůraznit svoje přednosti pro místo, o které se ucházíte.

duben 2011

CV a motivační dopis
Ahoj,chtěla bych se zeptat , jak se přehrává životopis na počítači .Děkuji.
MILUŠE
Zdravím, trochu nerozumím otázce. Pokud myslíte zadávání životopisů na www.jobdnes.cz, tak stačí kliknout a samo Vás to prostřednictvím srozumitelného formuláře povede. Vlasně jej ani nemusíte umět napsat. Jinak jsou životopisy buď klasicky ve Wordu, ale lépe ve formátu .pdf .

únor 2011