Finanční poradna iDNES.cz

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

David Kučera ze společnosti Partners

David Kučera působí ve společnosti Partners od roku 2007 a se svým týmem provozuje VIP poradenskou kancelář v Brně. Poskytuje komplexní služby v oblasti osobního a firemního finančního poradenství a plánování. Je držitelem prestižního evropského odborného certifikátu EFA. Čtenářům radí s rodinnými a osobními financemi.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Úvěry a půjčky
Dobrý den mám dotaz jestli dostanu někde úvěr ručení nemovitostí jsem na ú. práce a pobírám vdovecký důchod mám záznam v Solusu? Já blbec jsem řešil půjčku další půjčkou a už nevím jak dál ? Děkuji H.V.
Honza- V?
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, jsou společnosti, které nabízí výši úvěru oproti zástavě až 50 % hodnoty nemovitosti. Doporučuji se obrátit na zkušeného finančního poradce, aby vám poradil u koho lze realizovat a zda se jedná o solidní podmínky.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, chtěla jsem si půjčit na nové auto. Ale ještě jsem neměla žádnou půjčku a paušál na telefon byl firemní. Takže mi žádost zamítli, protože neví jak budu splácet. Mám šanci si vůbec půjčit? Je mi 26let a do teď jsem si na vše na šetřila, příjde mi to nefér, když vidím kolik lidí má půjčky na půjčky a mě půjčit nechtějí..
Markéta
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, ano, toto omezení u některých bank existuje. Je dobré se informovat na jiné bance s uvedením popsaného, zda takovým klientům peníze poskytují. Patrně jejich podmínkou bude i převedení platebního styku k této bance. Nebo požádejte o radu zkušeného finančního poradce, který vám úvěr u banky zprostředkuje. Bohužel, nemohu zde jmenovat žádné instituce, ale vězte, že jsou banky, které vám úvěr poskytnou, i přestože nemáte úvěrovou historii. Řešením také je, že budete využívat kontokorent nebo kreditní kartu uvážlivě a ekonomicky, a tím si vytvoříte pozitivní úvěrovou historii i pro vaši banku, zpravidla postačuje 6 měsíců.
Úvěry a půjčky
Dobry den, prosim Vas, vzal jsem si zapujcku od p2p platformy (bankerat) a odstoupil jsem ve lhute 14 dnu, jenze uz mi ze zapujcky bylo strzeno odmena portalu ve vysi 5% z celkove castky, pokud jsem odstoupil ve lhute, tak mam pravo pozadovat tuhle castku zpet a nebo ne? A jeste bych se chtel zeptat, kdy zacina bezet lhuta 14 dnu, kdyz smlouva byla uzavrena 29.7. Tak prvnim dnem se pocita 30.7.? Dekuji
Lukáš
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, lhůta je 29. 7. + 14 dní, tedy končí 12. 8. Částku odměny za zprostředkování požadujte zpět, protože fakticky úvěr nebyl zprostředkován, pokud jste od něj odstoupil v zákonné lhůtě. Přečtěte si však podmínky portálu, zda jste se nezavázal k tomu, že např. náklady spojené s administrativní činností portálu uhradíte nehledě na schválení, podpisu, či čerpání úvěru.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,

dne 1.7.2019 jsem si u společnosti Provident zažádal kvůli neplánovaným výdajům o půjčku 30tis kč. Týden na to jsem změnil zaměstnavatele – to jsem při žádosti o půjčku ještě nevěděl (můj dřívější zaměstnavatel se rozhodl činnost pozastavit, dohodli jsme se na okamžitém rozvázání DPČ a já jsem byl přijat jinde na hlavní pracovní poměr), pročež jsem 14. den (tj. 15.7.2019) odstoupil od smlouvy o spotřebitelském úvěru. Měl jsem v plánu původně půjčku refinancovat po zkušební době (u banky), nicméně jsem si na poslední chvíli všiml, že vzhledem k poplatku za zápůjčku bych i tak přeplatil více než dost. Bohužel jsem však byl nucen kvůli neočekávaným výdajům většinu peněz použít ještě před odstoupením od smlouvy (jakou hloupost jsem udělal, jsem si bohužel uvědomil až poté).
Musím tedy uhradit do týdne 30 tis. Kč., jenže je bohužel nemám nyní k dispozici. U nového zaměstnavatele mám hrubý měsíční příjem rovněž 30 000kč měsíčně. Vzhledem k tomu, že jsem do nového zaměstnání nastoupil 8.7.2019 a zkušební lhůta mi skončí až za měsíc, nepřipadá mi moudré žádat o půjčku v bance (dříve jsem v bance pracoval, takže je mi jasné, že by to nebylo možné), navíc mám pracovní úvazek na dobu určitou (jeden rok).
Splácím pouze cca 1191kč měsíčně u úvěru mBank (až na pár zpoždění v rámci dní vcelku bez problému), u mBank mám také kontokorent 10 tis. Kč.

Exekuční řízení proti mně není zahájeno, zda mám záznam v SOLUS nevím. Bohužel si ani nemůžu zažádat o půjčku online – obvykle jsou potřeba 2 doklady totožnosti. Mám samozřejmě občanský průkaz, ale nikoliv řidičský průkaz (nejsem řidič), ani pas (nejezdím do zahraničí) či rodný list.

Obdržel jsem dopis s informací o tom, že společnost Provident mou žádost obdržela s tím, že mám peníze uhradit, ale není jasné kam (zda převodem, či osobně – půjčka mi byla předána v hotovosti), nicméně ve smlouvě stojí, že to lze udělat v kterékoliv provozovně Providentu, není-li dohodnuto jinak.

Rád bych se zeptal, jaké mám možnosti postupovat. Jednak jsem ve zkušební lhůtě, navíc mám smlouvu na dobu určitou. Co mě čeká, resp. co by bylo nejrozumější nyní podniknout? Kdybych mohl odvolat odstoupení od smlouvy, bylo by to ideální, ale bohužel to nejspíše není možné.

S díky a přáním hezkého dne

H.K.
Hynek Kováč
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, v prvé řadě uvádíte, že až "na pár zpoždění v rámci dní vcelku bez problému", což bude znamenat negativní záznam v bankovních registrech BRKI, což je důvod k neschválení dalšího úvěru u bank v době 6, ale i více měsíců. Pokud byste chtěl odstoupit od spotřebitelského úvěru, pak byste musel do 14 dnů od data podpisu smlouvy a vrátit v plné výši vypůjčené prostředky dohodnutým způsobem, což není dle vašeho sdělení reálné. Banky zpravidla neposkytují úvěry ve zkušební lhůtě zaměstnance-žadatele, tedy by vám ji musel zaměstnavatel zkrátit. Doporučuji se obrátit na nějakého šikovného finančního poradce, který vám může pomoci celou situaci rozklíčovat a navrhnout nějaké řešení, protože z kontextu cítím, že je situace složitější, než popisujete.
Úvěry a půjčky
Dobry den dnea jsme byli v planeu elektro si pořidit přenosnou klimatizaci a 1 se nam zalibyla a za hotove to stalo 4000 a na splatky 3199 tak jsem oslovil prodavače že by sme ai to na splatky na 11 měsicu za 350 kč tak jsme ai sedli pani si začla vypisovat iniciale moje a začla mi davat ppdepisovat smlouvi myslel jsem si že je to sjednani těh splatek ale ne oni mi za zady sjednali uvěr aniž bych stim byl seznamen a když jse se ptal kdy bude 1 aplatka bylo mi řečeno až mi dojde karta dom s čislem a vs. Kdy6 jsem dosel dom čekal mé email od home credit za sjednani uběru načerpani pujčky 19000 ! 3545 si strhlo planeo elektro a ja misto toho abych platil 3199 kč zaplatim na uvěru 22 xxx což je akoro 7000 a chci se zeptat zda mam narok vratit to z5 planeu a odstoupit od smlouvi z kterou jsem nebyl seznamen a informovan že mi bude zřizen
Spotřebic na splatky
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, od sjednaného spotřebitelské úvěru můžete odstoupit do 14 dní od podpisu smlouvy. K úvěru byste měl obdržet předsmluvní informaci, kde je uvedena výše splátek, úroková sazby, splatnost, RPSN apod., včetně podmínek odstoupení od smlouvy. Na základě předsmluvní informace se spotřebitel rozhoduje, zda realizuje úvěr či nikoli. Při odstoupení od úvěru jste povinen předmětnou sumu vrátit v uvedeném termínu (dle smlouvy), tedy v podstatě uhradit zboží z vlastních prostředků. Pokud Vám bylo zboží předáno v prodejně a předvedeno, pak nemusí prodejce přijmout zboží zpět, pokud byste je chtěl také vrátit.
Úvěry a půjčky
Dobrý den pane Kučero,
chci se jen zeptat zdali je lichva to, když mi sama protistrana které jsem půjčil peníze nabídne, že dluh ode dne první splatky bude nabývat o 50%denně do té doby dokud mi to nesplatí, navrhla to protistrana ne já jendá se o lichvu nebo s prominutím "vypatlaný mozek" protistrany děkuji. - otázka upravena poradcem
Honza H.
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, lichva není zákonem stanovena ve smyslu výše, ale jsou stanoveny obecné parametry. Podívejte se na charakteristiku ZDE. V případě osob, které mezi sebou uzavírají smlouvu o zápůjčce pak její parametry závisí na dohodě oněch osob, nicméně za lichvu lze považovat denní úrok 100 % apod. Výši, kterou uvádíte, už může dlužníka velmi rychle dostat do situace nesplatitelné půjčky. Záleží na Vašem zvážení, zda tuto nabídku akceptujete, protože by mohla být pak jako nepřiměřená využita proti Vám. Protože mluvíte o "vypatlaném mozku", pak si uvědomujete, že dlužník nemusí být duševně způsobilý situaci řádně posoudit, což by opět mohlo být v budoucnu využito proti Vám.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,
chci koupit pole (cenu ještě nevím, jde o aukci, 200 000 - 400 000Kč) a rád bych si nechal poradit, kde by pro mě bylo nejvýhodnější si vzít půjčku. Z důvodu aukce budu peníze potřebovat do 50ti dnů po ukončení aukce. Byl bych rád za co nejnižší měsíční splátky. +- do dvou let po půjčce budu schopen celou půjčku předčasně zaplatit.
Filip Novák
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, pak se obraťte na některou ze stavebních spořitelen a využijte úvěr, který může být bez zajištění zástavou. Nebo můžete využít některý ze spotřebitelských úvěrů účelových, které nabízejí některé banky s nižší úrokovou sazbou (než u neúčelových), ale účelem musí být nějaká forma podpory bydlení, do čehož patří i nákup pozemku.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, co mám dělat když jsem si vzala úvěr a bohužel nám strašně velký úrok, protože jsem úvěr navýšila dvakrát a nechtěla bych kolik peněz přeplatit ?
Aneta
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, vyhledejte zkušeného finančního poradce, ať Vaše úvěry posoudí a dá Vám doporučení, zda je refinancování úvěru reálné a výhodné. Podle uvedeného nelze posoudit, co myslíte velkým úrokem, kolik peněz byste chtěla platit atd.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,
chci se zeptat z jakych možných důvodů manžel nedostane úvěr. Pracuje na dobu neurčitou ve firmě pátý měsíc. Příjem má 17900,-, tento měsíc dokonce dostal přidáno na 18900,-. Jediné co platíme je společný úvěr se splátkou 8800,-, kde on figuruje jako spolužadatel. Jiný úvěr nemá. Jediné, co nás napadlo je že v únoru měl prodlení s fakturou za mobilní služby, ale ta už je zaplacena. Jestli je to ono? A dá se případně proti tomu něco udělat? Záznam v registru dlužníků Solus také není to jsme si nechali udělat výpis. Nebo myslíte, že by na to mohlo mít vliv z dřívějšího úvěru prodlení splátek? (Cca 6-7let zpátky). Moc děkuji za odpověď.
Děkuji
Kateřina
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, pokud banka zamítne žádost na základě informace z úvěrových registrů BRKI nebo NRKI, nebo registru Solus, pak je povinna Vám sdělit, na základě jakého záznamu tak došlo. Můžete se pak ujistit, zda skutečně k něčemu takovému došlo, nebo zda se jedná o omyl, který mohl vzniknout historicky, např. i vinou nějaké instituce. Negativní záznam v Solus může být příčinou neschválení úvěru, i když byla faktura dodatečně uhrazena - závisí na počtu dní z prodlení. Pokud ovšem finanční instituce zamítla úvěr z jiného důvodu, tak ten již uvádět nemusí. Je možné podat žádost na ústředí instituce o prozkoumání případu a vyjádření se k němu, ale opět nemusí být konkrétní informace sdělena. Zpravidla informace z registrů využívají instituce až 5 let zpátky. Na poskytnutí úvěru není právní nárok.
Úvěry a půjčky
Dobry den, -Mam uver v bance,jsem majitel nemovitosti (byt) nebydlim v CR, potrebuji zjistit kolik jiz bylo na uveru zaplaceno. V bance mi tuto informaci nechteji sdelit po telefonu. Jak mam postupovat. Bydlim v Saudske Arabii. Dekuji.
Michal
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, měl byste mít přístup k informací o úvěru ve svém bankovnictví. Pokud nemáte, pak si můžete nechat zaslat informace o úvěru na korespondeční adresu, kterou jste uvedl při sjednávání úvěru. Je již běžné, že se volí i forma elektronického doručování, např. e-mailem. Pokud je banka schopna Vás po telefonu identifikovat pomocí domluvených bezpečnostích indentifikátorů, pak si můžete zkusit změnit formu doručování výpisů k úvěru, a to na elektronickou. Pokud Vás banka není schopna domluveným způsobem identifikovat po telefonu, pak se žel budete muset dostavit na pobočku banky. Banky nesdělují zůstatky ani jiné konkrétní informace o platbách do telefonu. Můžete se případně informovat o tom, zda by banka akceptovala úředně ověřenou žádost místními úřady o změnu formy doručování korespondece. Vaší povinností při sjednávání úvěru je mít korespondeční adresu na území ČR pro zasílání pamírové korespondence.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Přítel si vzal hypotéku na dům s tím, že jsem mu poskytla určitý obnos,který nám pomohl na nemovitost dosáhnout. V katastru je zapsán on jako jediný vlastník nemovitosti.Lze sepsat nějaký dokument o tom, že mu mnou byly poskytnuty peníze, který by mne do budoucna ochránil v případě rozchodu, aby jsem o své peníze nepřišla ? Mnohokrát děkuji.
Ivana Nováková
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, můžete zvolit např. možnost zápůjčky, jako smlouvy, kdy Vám musí být prostředky do určitého data vráceny, a to případně i včetně úroků. Předpodkládám, že prostředky byly převáděny z Vašeho bankovního účtu, tedy je to doložitelné, nebo je třeba mít ve smlouvě uvedeno, že vydlužitel prostředky přijal v době podpisu smlouvy. Tím, že nejste vlastníkem a nejedná se o společné jmění manželů, pak si na nemovitost nebo případně finanční prostředky z jejího prodeje nemůžete klást nároky, proto doporučuji oslovit právního zástupce, který případně připraví dokument, který bude definovat smluvně dohodu o případném finančním narovnání, pokud byste se rozešli.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, jsem matka samoživitelka a s bývalým přítelem jsem si vzala 2 půjčky a jeste mam kreditní kartu. Celkova vyse pujcek je kolem 110000. Momentálně jsem nezaměstnána ale mam stálý měs. Prijem 8800( příspěvek na péči)+ 2000alimenty. jenže vzhledem množství půjček se dostavám pomalu do dluh. Pasti. Muzete mi prosim poradit jak co nejlépe se z pasti dostat. Chtěla jsem si sjednotit půjčky, ale můj příjem se prý nedá započítat ke schvaleni zadosti. Nyni splácím skoro na 5tis. Kc mes.a nezvládám splácet v čas. Sla bych alespoň na Brigádu jenže dceru mam stale nemocnou a vice casu tráví doma, než ve školce. Za každou radu Vám moc děkuji.
Irena
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, věřím, že Vaše situace je za takové bilance příjmů a výdajů tíživá, ale bohužel banky konsolidaci neprovedou, zejm. když splácení je nepravidelné a v úvěrových registrech jsou o tom záznamy. Doporučuji Vám, abyste si zažádala ještě o příspěvek na bydlení, který by mohl částečně pomoci rodinnému rozpočtu. Protože jste si brali půjčky s přítelem, o kterém nezmiňujete, zda přispívá, měla byste jej o tuto pomoc požádat. Pokud nepřispívá, a ani nechce, do rodinného rozpočtu, doporučuji zvážit právní kroky vymáhání alimentů apod. Poslední možností je podání žádosti o osobní oddlužení, ale v takovém případě byste musela být zaměstnaná. Za této situace jste bohužel odkázána na sociální pomoc, nebo pomoc rodiny a přátel.
Úvěry a půjčky
Přeji hezký den, obracím se na Vas s dotazem.
V září mi skončí tří měsíční zkušební doba. V tu dobu bych si ráda pujčila. Jenže se jedná o částku 150 000,-
Můj měsíční příjem činní 13 400,- plus navíc 10 000,- v podobě dýšek, které ovšem nehrajou při půjčce žadnou roli. Samozrejme ziji ve spolecne domacnosti s pracujicim partnerem.
Když si tedy vemu, že mam praci teprve cca 4měsíce a k tomu malý příjem 13 400,-, nedávám si moc velké naděje, že by mi pujčili tak velkou částku, i presto, ze bych dokazala splacet.
Mohu se tedy prosim zeptat odbornika, zda ma cenu to aspon zkusit?
Dekuji moc. - otázka upravena poradcem
Lucka
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, vždy je třeba mít ukončenou zkušební dobu - to je pro banky zásadní. Příjem je dostačující na takovou výši závazku, pokud nemáte ještě jiné. Bohužel spropitné není uznatelný příjem, tedy po započtení životních nákladů není Váš příjem dostačující pro schválení úvěru. Zkuste svou banku, zda na základě obratu na svém účtu nemáte předschválený úvěr. Doporučuji vkládat hotovost na účet, což by mohlo Vaše obraty zvyšovat. Většinou po cca 6 měsících u nových účtů je banka schopna nabídnout na základě obratů spotřebitelský úvěr. Zvažte, zde je skutečně nezbytné nyní o úvěr žádat, když pracujete v novém zaměstnání pouze 4 měsíce, protože je to poměrně krátká doba na činění významných finančních rozhodnutí.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, chtěl bych koupit starší lesnický stroj v hodnotě 750 000,-kč. Na rozjezd podnikání ale nemám nic na akontaci! Je to možné realizovat bez akontace a jak? Děkuji za odpověď. Karel
Karel
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, ještě závisí také na tom, jak vypadalo Vaše daňové přiznání za rok 2016. Píšete o rozjezdu podnikání, pokud tedy nemáte DAP 2016 a nelze určit Váš obrat z předchozího daňového období, pak patrně nemáte šanci úvěr získat. Pro začínající podnikatele se bez zajištění poskytují úvěry do cca 300 000 Kč až 500 000 Kč (u vybraných profesí). Pokud byste měl nemovitost k zajištění, pak byla šance dosáhnout až na 50 % výše hodnoty nemovitosti, a to i bez prokazování příjmů (pokud je žadatelem podnikatel) - umí zafinancovat některé firmy na trhu, ale je třeba pečlivě prostudovat podmínky. Bez akontace nelze ani očekávat, že by Vám byl poskytnut např. leasing na nákup stroje.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, prosím o radu. Splácím spotřebitelský úvěr na 100.000 Kč s úrokovou mírou 15%. Měsíční splátka činí cca 2.300 Kč. Zbývá mi doplatit 67.000 Kč. Mám možnost uhradit částku jednorázově. Otázka : vyplatí se co nejrychleji částku uhradit nebo již není takový rozdíl mezi jednorázovým uhrazením a měsíčními splátkami.

Děkuji za odpověď

Karel
Karel
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, při uvedených parametrech Vám zbývá ještě cca 37 měsíců splácení. Za toto období zaplatíte ještě cca 18 000 Kč na úrocích. Pokud by činila sankce za předčasné splacení 1 % z výše jistiny, jak je běžné u spotřebitelských úvěrů pro fyzické osoby, pak předčasnou splátkou ušetříte cca 11 000 Kč. Nechte si vyčíslit poplatky spojené s předčasným splacením, a pokud budou nižší než uvedené úroky, které byste jinak uhradil za zbývající dobu splácení, pak má smysl úvěr splatit předčasně.
Úvěry a půjčky
Dobrý den potřeboval bych poradit. Scháním půjčku od lichváře nebo nebankovní. Půjčit 5000-10000 na ruku s podepsáním smlouvy doma a bez poplatků. Jsem evidovaný na úp a mám ještě přívydělky okolo a dohodu u Petrofu Hk . byla by pro mě nějaká možnost děkuji. Bez dokládání příjmu a registru.
Štefan Stašák
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, pokud jste v takové finanční situaci, že byste akceptoval i půjčku od lichváře, pak Vám raději doporučuji vyhledat odborníka na dluhovou problematiku, resp. předlužení, např. http://www.obcanskeporadny.cz/. Žádnou půjčku charakteru, který zmiňujete, Vám nemohu doporučit.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,pane Urbánek.
Chci se zeptat,dnes už bývalý přítel si na mě vzal půjčku,a já o ní nevěděla,až do dnešních dnů,kdy mě přicházeli papíry od věřitelů.Jelikož jsem nevěděla,že nějaká půjčka je,a bohužel jsem se ocitla v registru neplatičů,chtěla jsem si vzít půjčku,a zaplatit to vše,a mít jen jednu půjčku a mít klid.Ale bohužel mě bylo,právě kvůli registru odmítnuto.Co mohu udělat,abych neskončila v exekuci.Splácím co můžu,a na živobytí moct nezůstává.
Děkuji P.
Petra B.
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Petro, 
pokud jste o půjčce nevěděla, tak se jedná o podvod a řešil bych to s právníkem. Ten Vám poradí, jak postupovat. Je zbytečné, abyste splácela dluhy někoho jiného.

Úvěry a půjčky
Vzal jsem si úvěr od ve money bank při koupi auta z bazaru 86 000 kč na 5 let úrok byl 27,65 měsíční splátky činí 2 693 za 5 let 160 000 to vysoký úrok jsem důchodce poradí te mi
Petr Znamenacek
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Petře, 
doporučuji zvážit možnost refinancování úvěru. Nejlépe by to mohlo vyjít u Vaší banky, kde máte vedený účet. Jinak se můžete řídit reklamou. Banky si v tomto segmentu hodně konkurují a přetahují se o klienty. Určitě doporučuji porovnávat celkové náklady a neřídit se pouze úrokovou sazbou a RPSN. Porovnat půjčky si můžete také prostřednictvím portálu na iDNES.

Úvěry a půjčky
dobry den ,chci se zeptat jsem u svého zamestnavatele jiz patym rokem ale z organizacnich duvodu jsem musela podepsat zmenu v pracovni smlouve . pul uvazku mam na dobu neurčitou a pul uvazku na dpp s tim ze se bude prodlužovat podle potřeby ,.zajímalo by me jestli je v takovem pripade mozne si zažádat o půjčku do 100 000 .muj prijem dosahuje 22 000 hrubého .dekuji za odpověď
petra
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Petro, 
doporučuji to zkusit u banky, kam Vám chodí výplata. Banka by měla být schopna Vám půjčit pouze na základě obratu.
Půjčku si prosím pečlivě promyslete a zvažte, jestli ji opravdu potřebujete a proč ji potřebujete a jestli není možné najít také jiné řešení.
Úvěry a půjčky
Dobrý den chci se zeptat, mám nějakou dobu dvě půjčky, na jedné úrok asi 14 procent a na jedné 12. Pořád v reklamách vídam že některé banky nabízejí úrok třeba už od 7mi procent. Chtěl sem se zeptat jestli má cenu si půjčky sloučit a platit jen jednu s menším úrokem když už je část zalacená. Protože z každé zaplacené částky se ztrhává část úmor a část úrok. A když přejdu na novou půjčku abych zas neplatil jen úroky a úmor nebyl malý a tím sem si to sloučení půjček naopak nezdražil i když bych měl menší procenta úrokové sazby. Děkuji za odpověď
Karel
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Karle, 
pokud máte vysoký úrok u stávajících půjček, tak konsolidace má určitě smysl. Nový úvěr by měl ovšem by měl být nastaven tak, aby jste v celkových nákladech opravdu ušetřil. Důležité je vědět, kolik máte ještě celkem zaplatit a potom se na stejné nebo nižší číslo dostat také u nového úvěru. Jinými slovy, bude potřeba správně zvolit délku nového úvěru (vážený průměr by Vám mohl pomoci).
Konsolidace bych se tedy nebál.

Úvěry a půjčky
Dobrý den, uvažuji o studentské půjčce, ale nemám spoludlužníka, lze ji od některé banky získat? Můj průměrný měsíční příjem při studiu je 5000. Děkuji
Katka
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Katko, 

obávám se, že bez spoludlužníka to budete mít velmi složité. Banky vyžadují prokázání příjmu a to ještě pro banku v přijatelné formě. Musí to tedy být oficiální příjem.

Pokud se Vám nepodaří získat peníze v bance, zkuste třeba P2P systém např. www.zonky.cz
Úvěry a půjčky
Dobrý den, vzala jsem si velmi nevýhodnou půjčku od České spořitelny, prosím Vás o radu, na převedení půjčky.
Kamila
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Kamilo, 

pokud budete mít u sebe smlouvu ke stávajícímu úvěru a poslední 3 výpisy z běžného účtu (u OSVČ DP za poslední dva roky) , na který je Vám zasílána mzda, tak můžete zajít do jakékoliv banky, aby Vám vytvořili nabídku. Pokud chcete mít jistotu, že už neuděláte špatný krok, zkuste využít možnosti získat půjčku přes nabídkovač na iDNES.
Možná zjistíte, že pro vyřešení Vašich potřeb se bude hodit jiný typ úvěru s výhodnějšími podmínkami.Úvěry a půjčky
Zdravím, potzřebuji půjčit 100 000 Kč- jsem důchodkyně a nechci naletět podvodníkovi, která banka je spolehlivá??? děkuji.
Libuše
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Libuše, 
pokud se obrátíte na banku, tak se nemusíte ničeho bát. Banky jsou pod přísným dohledem České národní banky. Nejprve vyzkoušejte banku, ve které máte účet a potom se můžete porozhlédnout také po jiných bankách nebo využijte možnosti zadat poptávku na iDNES.
Úvěry a půjčky
Mám kontokorent ve výši 58000kč u GE,potřeboval bych ho doplatit a přejít k jiné bance,aby měsíční splátka nepřesahovala 2000kč.Děkuji
Vlk Radek
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...

Vážený Radku, předně se Vám omlouvám za pozdní odpověď.

Pokud je kontokorent řádně splácen, nemáte zápis v registrech a máte dostatečný příjem, je možné jej refinancovat. Měsíční splátka by mohla být cca 1 000 Kč. K refinancování můžete použít kontaktní formulář.

Určitě doporučuji udělat si finanční bilanci. Napsat si příjmy a výdaje na jeden papír. Potom budete vědět, jaké máte fixní výdaje, co vše musíte zaplatit a kolik Vám měsíčně zbývá, případně jaké výdaje je možné omezit. Z dlouhodobého hlediska je výhodnější si vytvářet vlastní rezervy a kontokorent mít pouze jako zálohu.