Finanční poradna iDNES.cz

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

David Kučera ze společnosti Partners

David Kučera působí ve společnosti Partners od roku 2007 a se svým týmem provozuje VIP poradenskou kancelář v Brně. Poskytuje komplexní služby v oblasti osobního a firemního finančního poradenství a plánování. Je držitelem prestižního evropského odborného certifikátu EFA. Čtenářům radí s rodinnými a osobními financemi.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Pojištění majetku
Dobry den,
zavadou na ventilu topeni jsem vytopil sousedy. Oni meli pojisteni domacnosti, ja zadne. Pojistovna sousedce vyplatila penize a nyni je dle §2820 OZ chteji po me. Ve vsech clancich ctu, ze pokud jsem nehodu nezavinil primo jako fyzicka osoba svoji cinnost/nedbalosti/... tak po mne pojistovna castku nemuze vymahat (typicky praskle topeni/...). Nikde jsem ale nenasel, na jaky zakon/vyklad/..) se mohu odkazat.

Prosim o radu, zda jsem situaci vyhodnotil skutecne spravne a jakym odkazem se mohu odvolat pojistovne.

Dekuji
Filip
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, v případě, kdy jste nezavinil závadu na vodovodním systému (který způsobil škody třetí osobě) svou nedbalostí, manipulací apod., pak by nebyla likvidní (neplnilo by se) ani z odpovědnostního pojištění za škody způsobené v běžném občanském životě, i kdybyste takové pojištění měl. Porucha, která vznikla samovolně, aniž byste zanedbal údržbu zařízení, pak je třeba mít na takovéto škody vlastní pojištění - tedy i vaši sousedé. Je to podobný případ jako u požáru, který může způsobit závada na elektropřístroji, která nevznikla vaším zaviněním. Pak mají mít pojištěny své domácnosti a bytové jednotky všichni, kteří chtějí, aby jim byla škoda požárem nahrazena, byť nevznikl požár v jejich jednotce. Pokud by pojišťovna požadovala plnění po vás, obraťte se na svého právního zástupce.
Pojištění majetku
Dobry den pred tydnem jsem si zridil pojistku na dum u kooperativy ted nam spadl pristresek na drevo a prave se chci zeptat muzu cerpat pojistku pokud jeste nemam uhrazenou prvni splatku splatnost je do 15 dnu
Bohumil
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, pojistné uhraďte neprodleně a ověřte si přes sjednatele, že platba byla na smlouvu spárována. Pak nahlaste pojistnou událost. Není z Vašeho dotazu ale zřejmé, jako příčinou přístřešek spadl. Pokud samovolně, pak plněno nebude, protože se nejedná o pojištěné riziko, pokud ovšem např. pod tíhou sněhu, pak bude taková událost likvidní, pokud toto riziko máte pojištěno. Ověřte si v pojistných podmínkách nebo konzultací se sjednatelem.
Pojištění majetku
Dobrý den,

Mám pojištění na byt a zahradu, které není u domu.
Zahrada není, ale napsaná na mně. když se něco stane, nedejbože někdo zapálí, mám potom právo na vyplacení pojistného? Děkuji
Marek M.
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, v rámci rozšířeného krytí u některých pojišťoven jsou pojištěny i vedlejší stavby nebo domácnosti, které má pojištěný ve vlastnictví. Pokud není nemovitost Vaše, pak ji můžete pojistit pouze s písemným souhlasem vlastníka a uvést to v pojistné smlouvě. Každopádně není zřejmé, co myslíte zahradou, protože pozemky se obecně nepojišťují. Pojistit lze stavby na takovém pozemku, výjimečně plodiny (specializované pojištění). Informujte se na své pojišťovně, zda je Vaše smlouva nastavena v souladu s Vašimi požadavky a případně ji upravte.
Pojištění majetku
Dobrý den, v listopadu jsem podepsala smlouvu na pojištění domácnosti dodnes jsem nezaplatila ani jednu splátku. Chci se zeptat zda je smlouva platná hned při podpisu nebo až od zaplacení první platby. Děkuji Staňková
Staňková
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, 
okolnosti vzniku pojistné smlouvy budou uvedeny v pojistných podmínkách. Mám ovšem obavu, že smlouva bude platná pouze na základě podpisu a pojišťovna může po Vás dlužné pojistné vymáhat. Přesnější informace Vám podá sjednatel pojištění případně pojišťovna.

Pojištění majetku
Dobrý den dělám jako skladník a chtěl bych nějaké skvělé a výhodně levné pojištění proti škodě Děkuji za radu a tipy
David